Atgaivintas Drevernos kaimo simbolis

A.VALAIČIO nuotr.: Drevernos gyventojos A. Stasiukėnienė ir V. Klipštienė: „Dreverniškiai negali atsidžiaugti atgaivintu fontanu. Vakare jis apšviestas – smagu čia prisėsti.“

Buvusiame žvejų kaime šių beveik neliko, tačiau jo praeitį primena simbolis – atgaivintas trykštantis fontanas. Jo atidarymo proga dreverniškiai surengė šventę, kuri sutraukė ne tik vietinius, bet ir kitur išvykusius žmones. „Drevernai grąžintas fontanas“, – šypsojosi Priekulės seniūnijos seniūnė Daiva Bliūdžiuvienė. Šiuolaikiškas, meniškas įrenginys kaimo centre papuošė viešąją erdvę, traukia atvykusiųjų akį.


Drevernos kaimo senbuviai prisimena kadaise čia tryškusį fontanėlį. „Jis buvo paprastas, iš akmenų sumūrytas, – sakė Aldona Stasiukėnienė, Drevernos kultūros namų darbuotoja. – Buvo gražu, tačiau anuomet jį išjungė.“
Bibliotekininkė Vilma Klipštienė pasakojo, jog kadaise aštuntokai, atsisveikindami su čia veikusia mokykla, visada nusifotografuodavo prie fontano. Čia buvusi jauki kaimo vieta – neatsitiktinai pažvelgti į atgaivintą fontaną praėjusį šeštadienį susirinko daug žmonių.
Dešimtmečius neveikęs fontanas tapo šiukšlinimo vieta – mėtė į jį popiergalius ir kitas šiukšles. „Prieš kelerius metus kilo mintis sutvarkyti šią viešąją erdvę, atgaivinti fontaną. Dreverniškiai pritarė, kad būtų įrengtas šiuolaikiškas įrenginys. Vienas kelionių metu buvo matęs laivo formos fontaną. Visi sutarėme, kad toks simbolis labai tiktų Drevernai, – dėstė seniūnė D. Bliūdžiuvienė. – Mums pritarė rajono Savivaldybė, Statybos ir infrastruktūros skyrius padėjo parengti dokumentus – per Žuvininkystės vietos veiklos grupę gavome finansavimą. Džiaugiamės palaikymu.“
Fontanui įrengti buvo skirta 18 659 eurai, prisidėjo ir rajono Savivaldybė.
Rangovas – Gargždų komunalinių paslaugų įmonė. Fontaną sukūrė tautodailininkas metalo meistras Darius Vilius iš Šilutės rajono. Ir daugiau jo darbų yra Priekulės seniūnijoje.
Fontano atidarymo ceremonija praėjusį šeštadienį džiugino susirinkusiuosius. „Sentimentai atviliojo čia gimusius, augusius ir kitur išvykusius dreverniškius, antai mano buvusi bendraklasė atvyko iš sostinės“, – kalbėjo V. Klipštienė.
Seniūnė patenkinta, kad pavyko sutvarkyti reprezentacinę buvusio žvejų kaimo vietą. „Dreverna – traukos centras. Pamarys traukia poilsiautojus, vasarotojus, uostelyje vyksta įvairios veiklos. O bendruomenė jaukios erdvės neturėjo – išpildėme jos lūkesčius. Dabar turi kur stabtelėti, pasigrožėti – juk tai ne tik fontanas, bet ir meninis kūrinys“, – kalbėjo D. Bliūdžiuvienė, dėkodama dreverniškiui Kęstučiui už laivo idėją, o merui Broniui Markauskui, vicemerėms Ligitai Liutikienei, Violetai Riaukienei, Administracijos direktoriui Sigitui Karbauskui ir visiems, dalyvavusiems fontano atidarymo šventėje, už gerą nuotaiką, padėkas ir buvimą kartu.
Prie fontano ant suolelių susėdę dreverniškiai svajoja, šnekučiuojasi. Jie tikisi, kad ateityje čia bus dar gražiau, kai įrengs takelius, o galbūt net ir vaikų žaidimų aikštelę.


Virginija LAPIENĖ

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių