Atgarsiai

Gargždiškės vaikams – laikina globa


”Bangoje” papasakojus apie socialinės rizikos šeimų įskaitoje esančią gargždiškę, nesirūpinančią dviem mažamečiais vaikais, šiems paskirta laikina globa. Broliukas ir sesutė apgyvendinti Gargžduose, specialiojo darželio “Naminukas” globos grupėje.


”Naminuko” direktorė Birutė Kasparavičienė pasakojo, kad pirmą dieną į darželį vaikus atlydėjo ne tik mama L. Vitkutė, bet ir lankomosios priežiūros tarnybos darbuotojos. “Jie buvo tvarkingi, švariai aprengti. Grupėje jautėsi normaliai”, – sakė direktorė.


Lankomosios priežiūros tarnybos direktorė Jurinda Jasevičienė guodėsi, kad labai sudėtinga dirbti su šia šeima, nes būste nuolat renkasi girtuokliaujantys asmenys.


L. Vitkutė skundėsi per dideliu socialinių darbuotojų dėmesiu, todėl pradėjo slapstytis, nevesti mažylių į darželį. Taigi abiem vaikams – Lukui ir Garbielei buvo paskirta laikina globa. Jie apgyvendinti globos grupėje. Mažasis Lukas gydomas ligoninėje.


Valstybės išlaikomų vaikų motinai pašalpos nepriklauso. Socialiniai darbuotojai susirūpinę, iš ko ji dabar pragyvens.


B. Kasparavičienė kalbėjo, kad šiuo metu visos 15 vietų globos grupėje užimtos. Planuojama atidaryti savaitinę darželio grupę, kurią galėtų lankyti vaikai iš socialinės rizikos šeimų, kurioms skirta lankomoji priežiūra.


Virginija AUKŠTUOLYTĖ

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių