• 29 gegužės, 2022
|

Atnaujinkime namus kasdieniais skoningais daiktais

Pandemija daugelį mūsų išmokė apie net mažyčių pokyčių svarbą. Namai turėtų mus atspindėti, tad natūralu, kad ilgainiui imame svarstyti, kaip pakeisti gyvenamąją aplinką, kad ji prisiderintų prie kintančių pomėgių ir poreikių. Jei nenorite keisti interjero iš pagrindų, nesijaudinkite. Juk malonius pokyčius gali lemti ir kelios naujos dekoro detalės, ir atnaujinti baldų apmušalai. Taigi, aptarkime keletą būdų, kaip suderinti skoningumą bei praktiškumą.

Duoklė rečiau pamaloninamoms juslėms

Kiekvieni namai turi savitą kvapą, ir kartais net nesusimąstome, kad būtent jis paverčia patalpas, daiktus savais, pažįstamais ir saugiais. Visgi gana dažnai tą kvapą sudaro buities kakofonija: nuo gamintų pietų aromatų iki cheminių valiklių „šleifo“. Kodėl nepalepinus dieną tiek daug nejučiomis dirbančios uoslės? Ilgai išliekantys, sodrūs, prabangūs namų kvapai – tobulas pasirinkimas svetingiems ir namų jaukumo reikšmę išmanantiems šeimininkams.

Patarimas: namų kvapus rinkitės ne pagal mados tendencijas ar draugų rekomendacijas. Geriausia atsižvelgti į savo naudojamų kvepalų sudėtį, įsigilinti, kokie kvapnūs prieskoniai ar gamtos elementai jums patinka. Taip pat sprendimą gali pasufleruoti ir metų laikas: vasarą norėsis lengvų, efemeriškų kvapų, o tamsiuoju metų laiku – šildančių, sodrių, daugiasluoksnių. Atrodo, paprasta namų detalė – tačiau nustebsite, kiek daug pokyčių ji gali lemti.

Laisvė spalvoms

Ne veltui specialistų skelbiamos ne tik visų metų, bet ir sezonų interjero gairės. Net jei nenorite kardinalių pokyčių, siūlome atsižvelgti į tendencijas ir atrasti jose bent porą atitinkančių jūsų charakterį, gyvenimo būdą ir pomėgius. Pavyzdžiui, norimo naujovių efekto gali suteikti sumaniai parinktos, atnaujintos interjero elementų spalvos. Įvertinkite aplinką: galbūt čia trūksta rudeniškų šermukšnio uogų, samanų žalumo, o gal šokolado atspalvio detalių?

Akcentine spalva galite net perdažyti kurią nors sieną. Visgi toks laiko reikalaujantis pokytis nebūtinas: pora matinių ryškių vazų, pagalvėlių ar dubenų vaisiams gali tikrai maloniai nustebinti. Praktiška gudrybė – ir ant sofos užmestas pledas. Trūksta žalumos, tačiau vis stokojate laiko gėlių priežiūrai? Išeitis – kokybiški dirbtiniai augalai.

Viskas tas pats, bet… kitaip

Jei visgi norite didesnių pokyčių, jaučiate, kad aplinka kliudo kasdieniam ritmui – pagalvokite apie baldų perstumdymą. Tai tikrai efektyvus sprendimas. Kartais reikiamą pokytį suteikia tiesiog prie priešingos sienos pristumta sofa ar komoda. Atlikę darbus, dar kartą įvertinkite aplinką: jei vis dar kažko trūksta, galbūt tereikia naujos žvakidės ar jaukiai įsitaisyti kviečiančio toršero?

Kaip ir imantis bet kokių kitų pokyčių, siekiant suderinti praktiškumą, prabangą ir jaukumą, pirmiausia reikia išsigryninti poreikius. Pasvarstykite, kas būtent nepatinka dabartinėje aplinkoje ir į ką vis krypsta akys parduotuvių vitrinose. Tuomet teliks įsitikinti, kad norimi pokyčiai dera spalvomis, stiliumi, tekstūra ir pasirūpinti naujais ar atnaujintais daiktais. Kai namai maloniai, subtiliai kvepės, o žvilgsnis norės svajingai klaidžioti – suprasite, kad ryžtis pokyčiams buvo išties verta.

I.U.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių