Atšvaitų diena – galimybė saugos priemonę įsigyti veltui

Pastaruoju metu padaugėjo eismo įvykių, kuriuose tamsiu paros metu nukenčia pėstieji ir dviratininkai. Jie nedėvi šviesą atspindinčios liemenės, neturi prisisegę atšvaito. Dviračiuose neįrengti žibintai, šviesą atspindintys elementai kaip to reikalauja Kelių eismo taisyklės.

Šiuo metų laikotarpiu, kada švinta vėlai ir anksti temsta, labai svarbu būti laiku pastebėtiems vairuotojų. Gūdžiu paros metu keliu einančius žmones vairuotojai pastebi tik automobiliui visai prie jų privažiavus. Dažniausiai kai iki pėsčiojo lieka apie 30 m. Žmogus su teisingai prisegtu atšvaitu pastebimas iš 150 m atstumo. Neturėtumėme pamiršti, kad niekas nuo nelaimės neapsaugos taip, kaip tai padarytumėte patys. Tereikia prisisegti atšvaitą, turėti šviečiantį žibintuvėlį, ar užsidėti šviesą atspindinčią liemenę.

Spalio 18 dieną Lietuvoje skelbiama Atšvaitų diena, kurios pagrindinė idėja: „Turi atšvaitą? Segėk jį teisingai-matomoje vietoje, laisvai kabantį kelių aukštyje ir gerai apšviečiamą automobilių šviesų“.

VĮ „Klaipėdos regiono keliai“ jau nuo 2006 m. vykdo saugaus eismo akcijas. Kiekvienais metais dovanojama po 10 000 priemonių su šviesą atspindinčiais elementais. Valstybė, kad išsaugotų pėsčiųjų, dviratininkų gyvybes, skiria didžiules lėšas. Tačiau pasitaiko, kad žmonės ir gavę priemonę su šviesą atspindinčiais elementais, ne visuomet juos panaudoja pagal paskirtį. Skaudu, kad eismo įvykiai, kuriuose nukenčia ar žūva pėstieji ir dviratininkai, neturintys tamsiu paros metu atšvaitų ir toliau vyksta.

Lietuvos automobilių kelių direkcija ir VĮ „Klaipėdos regiono keliai“ kviečia gyventojus, neturinčius atšvaitų, spalio 18 dieną nuo 9 iki 12 valandos atvykti į VĮ „Klaipėdos regiono keliai“ ir jos padalinių Klaipėdos, Kretingos Skuodo, Šilutės rajonuose sekretoriatus šiais adresais:

  • VĮ „Klaipėdos regiono keliai“ – Tilžės g. 54, Klaipėdos m.;
  • Kretingos kelių tarnyba – Vytauto g. 112, Kretingos m.;
  • Skuodo kelių tarnyba – Mosėdžio g. 23, Skuodo m.;
  • Šilutės kelių tarnyba – Pramonės g. 4, Šilutės m;
  • Gargždų meistriją – Gamyklos g. 2, Gargždų m.

Atšvaitai bus dovanojami tik piliečiams, kurie patys atvyks į kelių tarnybas. Organizuotoms grupėms (švietimo įstaigos, kitos institucijos) atšvaitų įteikimas šioje akcijoje nenumatytas.

VĮ „ Klaipėdos regiono keliai“

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių