Be tėvų globos likusiems vaikams surasti šeimą padeda Gargždų globos centras
Būti globojamam ar tapti globėju – neeilinis gyvenimo įvykis, reikalaujantis nemažai žinių, įgūdžių ir kai kada – pagalbos iš šalies. Tą puikiai žino Gargždų globos centre dirbantys specialistai, kurie vaikams nuolat ieško globėjų ar įtėvių.
Psichologinėje konsultacijoje – žaidybiniai ir kūrybiniai elementai
Daugiau nei metus Globos centre dirbanti psichologė Rūta Kavaliauskaitė-Sakalauskienė atvira: konsultuojami vaikai dažnai būna labai sutrikę, išsigandę ir nenutuokiantys, kaip toliau klostysis jų gyvenimas.
„Pirmus kartus pas mane jie ateina nerimaudami, nesuprasdami, kad su manimi susitinka būtent tam, jog pasijaustų geriau. Vėliau, žinoma, jie aprimsta, ir mūsų susitikimai virsta laukiamais vizitais“, – sako Rūta.
Su globojamais vaikais ir globėjais nuolat bendraujanti psichologė ne tik padeda spręsti emocines ir elgesio problemas: žingsnis po žingsnio padeda adaptuotis prie naujo gyvenimo etapo. Šiuo metu Rūta siekia psichoterapeuto kvalifikacijos ir su psichologe R. Zinkevičiene kuria emocinio intelekto lavinimo programą, skirtą tiek suaugusiesiems, tiek vaikams.
Pasak psichologės, žmonių įsivaizdavimas apie psichologinį vaikų konsultavimą kartais būna klaidingas. Manoma, kad konsultacija vyks pokalbio principu. Tačiau kuo mažesnis vaikas, tuo daugiau žaidybinių ir kūrybinių elementų įtraukiama į jo konsultaciją. Tad po kelių kartų vaikai jau laukia susitikimų, nes jiems atrodo, kad ateina žaisti.
„Po konsultacijų paprastai gerėja vaikų emocinė būsena ir elgesys. Žinoma, mano darbas labai glaudžiai susijęs ir su kitais Globos centro specialistais. Kad pasiektume geriausių rezultatų ir padėtume vaikams ir globėjams, įtėviams, dirbame kaip viena darni komanda“, – sako Rūta.
Siekiame, kad kiekvienas vaikas augtų šeimoje
Lietuvoje iš viso veikia 66 globos centrai, kurie padeda vaikams surasti globėjus ar įtėvius ir teikia profesionalią pagalbą. Klaipėdos rajone Gargždų socialinių paslaugų centro padalinys Globos centras įsteigtas prieš šešerius metus.
Gargždų globos centre dirbantys specialistai nuolat ieško globėjų ar įtėvių, teikia konsultacijas ir organizuoja mokymus asmenims, ketinantiems tapti globėjais, budinčiais globotojais ar įtėviais, savitarpio pagalbos grupes esamiems globėjams, organizuoja ir vykdo laikino atokvėpio paslaugas globėjams. Taip pat nuolat palaiko ryšį su esamais globėjais, įtėviais ir jų globojamais vaikais ir teikia jiems reikiamą socialinę pagalbą, psichologines konsultacijas.
Pernai Gargždų globos centre buvo teikiamos paslaugos 100 globėjų ir įvaikintojų šeimų, kuriose gyvena 154 globojami vaikai. Parengti 23 asmenys, pasiruošę vaiko globai/įvaikinimui. Specializuotus GIMK mokymus baigė 3 žmonės. Dešimt šeimų iš Klaipėdos rajono savo namų šilumą ir meilę suteikė trylikai be tėvų globos likusių vaikų, 5 iš jų – paaugliai. Trys vaikai įvaikinti juos auginančių globėjų šeimose. Centras glaudžiai bendradarbiavo ir su Klaipėdos rajone dirbančiomis 3 budinčiomis globotojomis, kurios savo šeimose praėjusiais metais suteikė pagalbą dvylikai vaikų, atsidūrusių krizinėse situacijose. Globėjams buvo organizuojamos savipagalbos grupės, tęstiniai mokymai, susitikimai su profesionaliais lektoriais. Rengtos tinklalaidės, straipsniai, dalyvauta ir organizuoti įvairūs renginiai, skirti vaikų globos viešinimui.
Tad jei galvojate apie vaiko globą, turite klausimų ar norite pasitarti, raginame drąsiai kreiptis pagalbos į Gargždų globos centro specialistus. Galite apsilankyti adresu: Sodo g. 1, Gargždai, arba susisiekti tel.: +370 664 32595, +370 600 46841.
Parengė Odeta Saudargė