Brolių bendrystė paklojo „Simuvos“ pamatus

Gargždiškiai trys broliai Vaidotas, Vytautas ir Virginijus Simučiai paneigė sklandantį mitą, jog su giminėmis verslo geriau nepradėti, esą piniginiai reikalai sukiršins. Broliai nuo 2009 m. kartu kūrė verslą nuo pačios žemiausios pakopos – patys sėdo prie ekskavatorių vairo, o dabar yra trijų uždarųjų akcinių bendrovių – „Simuva“, „Kraštovaizdžio tvarkymas“ ir „Simuvos autotransportas“ savininkai. Apie „Simuvos“ kopimą į sėkmę kalbamės su šios bendrovės direktoriumi Virginijumi SIMUČIU.

V. Simutis užsiminė turįs minčių atgaivinti Klaipėdos rajono verslininkų asociaciją. Jis pasigenda glaudesnio tarpusavio bendradarbiavimo.Pasekė tėčio pavyzdžiu

– Papasakokite apie šeimos verslo pradžią.

– Mūsų tėtis Vaclovas visą gyvenimą dirbo prie žvyro, buvusioje plytų gamykloje. Pasekėme jo pavyzdžiu ir nusprendėme įsigyti vieną ekskavatorių, buldozerį. Važiavome dirbti į objektus. Po to prasidėjo tvenkinių kasimo aukso laikai. Poreikis buvo didžiulis, tad užsakymų netrūko. Vėliau nusprendėme užsiimti gamtiniais ištekliais. Viskas prasidėjo nuo patento, vėliau įteisinome individualią veiklą, kuri dar po kelerių metų virto uždarąja akcine bendrove. Pradėjome nuo nulio, tačiau Simučiai niekada nestovi vietoje, visada matome galimybių irtis į priekį, tobulėti. Dirbome labai sunkiai, nebūtume patikėję, kad mūsų veikla vėliau kristalizuosis į tris bendroves, kurios atskiria tris pagrindines mūsų veiklos sritis: statybą, karjerų eksploatavimą ir transportą. Esu girdėjęs kalbų, kad su giminaičiais neverta pradėti verslo, net pats žinau pavyzdžių, kai kraujo ryšys nutrūksta vien dėl darbinių

„Mano požiūris į gyvenimą apsivertė aukštyn kojomis, kai brolis dvynys Vytautas neseniai susirgo sunkia liga. Supratau, kad reikia ne tik dirbti, bet ir ilsėtis. Dėl šios priežasties šiemet, kaip niekad anksčiau, daug keliavau. Lankiausi pasaulio krepšinio čempionate Barselonoje, taip pat žvejojau Norvegijos fiorduose… Atėjęs ruduo primena, kad prasideda sekmadieninių pirčių sezonas“, – kalbėjo Virginijus Simutis.

konfliktų. Mes vieningi. Padiskutuojame, pasiginčijame, tačiau pykčių nėra. O trys galvos visada yra geriau nei viena.

– Kuo tiksliai verčiasi UAB „Simuva“?

– Gamtinių išteklių gavyba, perdirbimu ir prekyba. Eksploatuojame karjerus. Turime fabriką, kuriame stovi akmens skaldymo agregatai, plovimo technika ir pan. Žaliavinės medžiagos yra perdirbamos. Iš viso turime 14 frakcijų sertifikatus, galime pagaminti nesurištuosius mišinius, skaldą, mineralines medžiagas kelių pagrindams ir t. t. Turime galimybę tiekti produkciją net lėktuvų nusileidimo takams. Per metus parduodame nuo 180 iki 220 tūkstančių kubinių metrų perdirbtos produkcijos. Pastarosios neeksportuojame, nors tokių pasiūlymų turėjome.

Priešiškumą pakeitė draugystė

– Nuo 2009 m. esate eksploatavę apie 25 ha teritorijos. Ar tiesa, kad žmonės dažnai kratosi karjerų eksploatavimo?

– Jei karjerai būtų paliekami nesutvarkyti, tada nukentėtų viešasis interesas. Tačiau mes karjerų šlaitus pradedame tvarkyti dar tebevykstat eksploatacijai. Šis procesas vadinamas rekultivacija. Užpilame šlaitus gruntu, po to – juodžemiu. Lieka gražus vandens telkinys. Pradžioje Agluonėnų seniūnijos bendruomenė į mus žiūrėjo priešiškai, tačiau dabar mūsų santykis puikus. Juolab kad žmonėms yra vietos, ir kur nusimaudyti, ir kur šašlykų išsikepti. Be to, mes prisidedame prie bendruomenės iniciatyvų finansine parama. Mūsų toks supratimas: jei turi, privalai dalintis.

– Bendrovės paprastai sulaukia šūsnies prašymų dėl paramos skyrimo. Ką Jūs remiate?

– Nemažai investuojame į krepšinio komandą „Agluona-Simuva“. Iš pradžių jie patys atėjo prašyti paramos sportiniams batams įsigyti, o mes pasiūlėme į krepšinio žaidimą žiūrėti rimčiau ir garantavome finansinę paramą. Jie mielai sutiko. Pirmaisiais metais vyrai be pralaimėjimų žaidė Klaipėdos rajono antrojoje lygoje ir pateko į pirmąją. Pastarojoje užėmė

Per metus „Simuva“ parduoda nuo 180 iki 220 tūkstančių kubinių metrų perdirbtos produkcijos.

antrąją vietą. Nupirkome ir sportinę aprangą, rankšluosčius, kamuolius, išnuomojome salę, kad galėtų treniruotis. Kartu švenčiame pergales.

Be to, prisidedame prie Agluonėnų jaunimo iniciatyvų, remiame organizaciją IRRGI, ypač palaikome entuziazmo nestokojančios Gabijos Šutkutės idėjas. Prisimename, kaip patys trynėme suolus, nebuvo užklasinės veiklos, tad dabar investuojame į jaunuolių užimtumą.

Nors finansiškai labiausiai remiame Agluonėnų seniūnijos bendruomenę, jos organizuojamas įvairias šventes, nepamirštame ir veiviržėniškių, doviliškių.

Prioritetas – darbuotojų įvertinimas

– Kokie yra pagrindiniai „Simuvos“ tikslai ateičiai?

– Kokybė ir savikainos mažinimas. Darbų stoka nesiskundžiame. Šiuo metu esame parengę 7 karjerus eksploatacijai. Auginame lašinukus ateičiai, kad užsitikrintume darbą (juokiasi – aut. past.).

– Kiek jūsų vadovaujamoje bendrovėje yra darbuotojų?

– Apie 25, visi – iš Klaipėdos rajono, daugiausia iš Agluonėnų seniūnijos. Stengiamės mokėti tokį atlyginimą, kad išlaikytume kompetentingus specialistus. Pats bendrauju su visais kaip lygus su lygiu. Juk verslą pradėjau taip pat vairuodamas ekskavatorių. Puikiai žinau, koks tai sunkus darbas, tad atlygis turi būti atitinkamas. Darbuotojai turi jaustis įvertinti. Tai – mūsų prioritetas.

Kasmet su darbuotojais turime dvi dideles šventes: žvejybos ir kalėdinį karnavalą. Visi kviečiami su šeimomis, vaikais.UAB „Simuva“ neturi nuolatinės biuro vietos. Kraustosi ten, kur yra eksploatuojamas vienas ar kitas telkinys. Jūriniuose konteineriuose yra įrengtos administracinės patalpos. Kilnojami biurai vis populiarėja. Tai įprasta Olandijoje, Danijoje.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių