Būdami skirtingi galime suprasti vieni kitus

Klaipėdos rajono pedagoginės psichologinės tarnybos darbuotojos rajono ugdymo įstaigų ir rajono bendruomenę pakvietė į akciją „Esame skirtingi, būkime kartu“.


Ji buvo skirta prasmingai paminėti Pasaulinę autizmo supratimo dieną. Juk kas 15 minučių visame pasaulyje tėvai išgirsta diagnozę: „Jūsų vaikas turi autizmo spektro sutrikimą“. Balandžio 2-oji – būtent ta diena, kai visuomenė raginama aktyviai plėsti supratimą apie autizmo spektro sutrikimą turinčių žmonių pasaulį, padėti jiems bendrauti, gauti visokeriopą paramą ir pagalbą kasdieniniame gyvenime. Taigi akcijos tikslas ir buvo kuo daugiau žmonių supažindinti su šį sutrikimą turinčių žmonių savitumu, jų pomėgiais, išskirtiniais gabumais ir subtiliu gebėjimu bendrauti.
Akcijos organizatoriai pasiūlė veiklą ugdymo įstaigoms – atlikti kūrybinius darbus, t. y. piešiant, fotografuojant, naudojant kompiuterinę grafiką ar kitaip įprasminti palaikymo, padrąsinimo žodžius, palinkėjimus akcijos tema. Žinoma, prieš tai dalyviai buvo raginami susipažinti su autizmo spektrą turinčių žmonių kitoniškumu ir ne vienam tai turbūt buvo gerokai naujas pažinimas. Akcijoje dalyvavo net 17 grupių, klasių iš skirtingų Klaipėdos rajono ugdymo įstaigų. Labai džiugu, kad akcijos dalyvius nusprendė palepinti picerija-kepyklėlė „Ievos skanėstai“ ir UAB „Minė“. Ačiū jiems už saldžias dovanas sakė mažieji dalyviai!
Kaip pastebėjo akcijos organizatorės, vaikų darbeliai stebino ne tik išmoningumu, bet ir nuoširdumu, tolerancija. O balandžio 4 d. visi buvo pakviesti į baigiamąjį renginį „Minijos“ kino teatre, kur buvo rodomas filmas „Kaip „Titanikas“ mane išgelbėjo“. Už galimybę nemokamai pažiūrėti šį filmą akcijos organizatoriai nuoširdžiai dėkoja savo draugams ir bendražygiams – Klaipėdos rajono švietimo centrui ir kino teatrui „Minija“, kuris atsisakė uždarbio dėl svarbaus tikslo.
Atėję į filmą svečiai buvo pasitikti linksma muzika, savanoriai iš skirtingų Gargždų mokyklų visus vaišino spragėsiais, PPT specialistės draugiškai šnekučiavosi su tėveliais ir vaikais, atsakydamos į juos dominančius klausimus. Tai buvo puiki proga pabendrauti ir pabūti kartu. Renginį pradėjo Pedagoginės psichologinės tarnybos direktorė ir jautriais žodžiais iš knygos „…O mano brolio vardas – Tomas“ pakvietė būti tolerantiškiems, atjaučiantiems ir supratingiems. Prieš filmo peržiūrą autizmo spektro sutrikimą turinčių vaikų mama Jūratė pasidalijo savo išgyvenimais, patirtimi ir patarimais, kaip bendrauti su šį sutrikimą turinčiu vaiku, pasidalijo džiaugsmais ir sunkumais, kuriuos atneša kitoks vaikas į šeimą.
Nemažą minčių antplūdį sukėlė ir dokumentinis filmas „Kaip „Titanikas“ mane išgelbėjo“, sukurtas pagal tikrą istoriją. Tai pasakojimas apie islandų berniuką, kurio aistra istoriniam laivui „Titanikas“ tapo jo raktu į sėkmę, atvėrė jo talentus. Šis filmas atskleidė dar menkai pažįstamą autistiškų vaikų pasaulio matymą ir jų pačių norą ištrūkti iš autizmo gniaužtų. Po filmo peržiūros pakalbinta žiūrovė Lina patvirtino, jog ši tema tikrai yra „labai aktuali, nes tokių žmonių daugėja ir reikia mokytis juos suprasti ir priimti“. Asta sakė, jog „šį filmą turėtų pamatyti visi, nuo jauno iki seno, nuo vadovo iki darbininko“. Moksleivė Gabrielė sakė, kad šis filmas jai padėjo labiau suprasti autistiškus žmones ir neabejotinai sustiprino tolerancijos siekį.
Akciją organizavusios Klaipėdos rajono pedagoginės psichologinės tarnybos darbuotojos akcentavo, jog siekė atkreipti visuomenės dėmesį, kad vis dėlto daugiausia streso patiria tokius vaikus auginantys tėvai. Tai patvirtina ir atlikti moksliniai tyrimai, kurie leidžia suprasti, koks svarbus yra visuomenės supratingumas, dėmesys ir palaikymas. Jos tikisi, kad drauge paminėta Pasaulinė autizmo supratimo diena ir išjausta gėrio galia palietė žmonių širdis ir nepaliko abejingų. Svarbiausia, jog būdami skirtingi gebėtume vieni kitus suprasti ir būti kartu.


Diana DAUGĖLAITĖ
Gargždų „Vaivorykštės“ gimnazijos IIIa klasės mokinė,
renginio savanorė

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių