Burbuliukai

„Svarbu, kad kiekvienas euras būtų išleistas skaidriai. Kitu atveju, kad neatsitiktų kaip Gargždų miesto gimtadienyje koncertuosiančios Monikos Liu dainoje „Bul bul bul“ – nenuburbuliuotume dugnan dėl neaiškių, nepagrįstų išlaidų.

Šilti orai šią savaitę lepino saulės išsiilgusius gyventojus, o įkaitusi atmosfera politinėje arenoje sudegino ne vieno politiko reputaciją. Nekaltai prasidėjusi visuomenininko, žurnalisto Andriaus Tapino iniciatyva „Skaidrinam“ sukėlė tokias bangas, kad pastarosios jau užtvindė nepasitikėjimo banga Vyriausybę, iškeltos ir priešlaikinių Seimo rinkimų laivo burės, tačiau kad pastarasis išplauktų, ne visoms politinėms jėgoms naudinga, tad, tikėtina, liks krante. Švartuotis krante ir dar kurį laiką išlikti Vyriausybę įpareigoja jau liepos 11–12 dienomis Vilniuje vyksiantis NATO viršūnių susitikimas. Juk būtų nepadoru: atvažiuoja pasaulio galingieji, istorinis įvykis, o valdžioje suirutė. Tad deklaruojama, kad šalies interesai svarbesni – paskirta Vyriausybė atlaikys NATO susitikimą, o po to…
Kol A. Tapinas skaičiuoja, kiek kilometrų per karantiną nuvažiavo Kauno miesto, Jonavos tarybos ir kitų savivaldybių tarybų nariai, kiek išleido televizoriams ir kt., Klaipėdos rajono gyventojai išskėstomis rankomis jo laukia čia ir spėlioja, kada „Skaidrinam“ banga atsiris į Klaipėdos rajono savivaldybės kiemą, ar čia bus švaistūnų, ar beliks tik pasidžiaugti, jog mūsų krašte dirba sąžiningi politikai.
O kol pas mus jokių skandalų nėra ir naujai patvirtinta Klaipėdos rajono savivaldybės taryba, rodos, sklandžiai dirba, galima ramiai švęsti Gargždų miesto jubiliejinį 770-ąjį gimtadienį. 80 000 Eur – tiek lėšų šventei skyrė Klaipėdos rajono savivaldybės taryba, dar 12 000 Eur surinkta iš rėmėjų. Galima dievagotis, kiek daug, tačiau šventės visada kainavo ir kainuos daug. O pažvelgus į viešinamos programos mastą, akivaizdu, kad veiklų labai daug, tad nėra ko skųstis. Aišku, kaip ir vietos politikams, taip ir švenčių organizatoriams turėtų būti svarbu, kad kiekvienas euras būtų išleistas skaidriai. Kitu atveju, kad neatsitiktų kaip Gargždų miesto gimtadienyje koncertuosiančios Monikos Liu dainoje „Bul bul bul“ – nenuburbuliuotume dugnan dėl neaiškių, nepagrįstų išlaidų.
Apgalvotai leisti savo pajamas ekonomistai ragina ir gyventojus. Jau antras ketvirtis iš eilės, kai Lietuvoje fiksuojamas neigiamas BVP pokytis. Lietuvoje fiksuojama techninė recesija. Tačiau didžioji dalis gyventojų kol kas gyvena įprastu ritmu. Anot ekonomistų, neaišku, ko galima tikėtis ateityje, tad finansinę pagalvę turėti kiekvienam pravartu.
Manau, daugelis sunkiau ar lengviau balansuoja savo pajamų ir išlaidų santykį, skaičiuoja ir susiskaičiuoja. Tačiau prognozuoti, kaip tai darys ateityje mūsų vaikai, sunku. Šiais metais Klaipėdos rajone trūksta rekordiškai daug pedagogų. Vien Gargždų „Vaivorykštės“ gimnazija ieško matematikos mokytojų – 3 etatai! Lietuvių kalbos ir literatūros mokytojo – 1 etatas, anglų kalbos mokytojo – 1 etatas, dorinio ugdymo (etikos) mokytojo – 1 etatas, fizikos mokytojo – 0,5 etato, gyvenimo įgūdžių mokytojo – 0,11 etato. Jau teko atsigirsti Gargžduose gyvenančių tėvų svarstymų, kad, tikėtina, jog teks vaikus po aštuonių klasių vežioti į Klaipėdą, nes Gargžduose katastrofiškai trūksta tiksliųjų mokslų mokytojų, o patikėti atžalų ugdymą bet kam nesinori. Klaipėdos rajono savivaldybės administracijos Švietimo ir sporto skyriaus vedėjas Algirdas Petravičius Švietimo, kultūros ir sporto komiteto posėdyje atvirai sakė, kad situacija dėl pedagogų stygiaus yra prasčiausia lyginant pastaruosius keletą dešimtmečių. Manau, jei rajone nebus imtasi papildomų skatinimo priemonių pedagogams pritraukti, situacija gali tik prastėti ir išsipildyti scenarijus, kai rajono mokinių egzaminų rezultatai nuburbuliuotų dugnan.
Vis dėlto būtų nepadoru užbaigti pastabas neigiama gaida prieš Gargždų miesto jubiliejinį gimtadienį. Palinkėsiu ne žmonėms „Bul bul bul“ per miesto šventę, o pasigrožėti tuo, ką turime, pavyzdžiui, kaip išgražėjo miestas, Klaipėdos gatvė, kokie nauji želdiniai atsirado. Va, gėlėms vandens burbuliukų tai tikrai reikia, o tuo, neabejoju, pasirūpins Gargždų seniūnija. Tikriausiai seniūnija nepamirš ir atokesnių miesto kampelių, kai kuriose vietose skurstančių želdinių, kurie taip pat prašosi priežiūros. Burbuliuokim ne laipsniuose, o geros nuotaikos bangose!

Agnė ADOMAITĖ
„Bangos“ korespondentė, portalo www.gargzdai.lt turinio redaktorė

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių