„Čiobrelių rojaus“ antrasis gimtadienis

G. Tarvydavičienė: „Mūsų tikslas – plėsti ūkį“.

Didžiausias rajone alpakų ūkis „Čiobrelių rojus“ sulaukia lankytojų dėmesio. Švenčiant dvejų metų sukaktį ypač daug jų čia apsilankė. Egzotiškų gyvūnų augintoja Gintarė Tarvydavičienė džiaugiasi žmonių meile alpakoms ir savo sėkme: per dvejus metus banda išaugo dešimteriopai – nuo 4 iki 40. „Tai didžiulio darbo rezultatas“, – patikino ji.


Svajonė pildosi per darbą
Didžiausio rajone alpakų ūkio „Čiobrelių rojus“ Kojelių kaime Agluonėnų seniūnijoje , pretenduojančio į šalies alpakų augintojų dešimtuką, šeimininkė G. Tarvydavičienė tryško džiaugsmu: egzotiškų gyvūnų bandoje jau 40 gražuolių. Neseniai filmuojant televizijos laidą „Svajonių sodai“ patelė Alina atsivedė alpakytę Aušrą. „Gimimą užfiksavo laidos kūrėjai, – šypsojosi Gintarė. – Šiemet tai jau septintas jauniklis, o jeigu viskas sėkmingai klostysis, bandą turėtų papildyti dar 5 mažyliai. Jo turėtų susilaukti ir retos suri veislės patelė. Šios vilna švelni tarsi šilkas, bet ji kerpama kas antrus metus. Sparčiai pildosi mano svajonė – per porą metų dešimteriopai išsiplėtė mūsų ūkis. Bet tai didžiulio darbo rezultatas. Mes stengiamės, kad alpakų palikuonys būtų labai kokybiški, kad turėtų didesnę vertę rinkoje – ne tik Lietuvoje, bet ir užsienyje“.
Šiuo metu „Čiobrelių rojaus“ šeimininkai gali pasiūlyti pirkėjams 5 alpakas, kurių kaina nuo 2 tūkst. eurų. Tačiau rūpestingai prižiūrintys savo egzotiškus augintinius ūkininkai bet kam neparduos. „Ieškome atsakingų šeimininkų, kad jas taip pat gerai prižiūrėtų, rūpintųsi, kad būtų sveikos. Be to, reikia auginti ne po vieną, o bent du-tris tos pačios lyties gyvūnus“, – atskleidė Gintarė.
Alpakos pažįsta savo šeimininkę – reaguoja šaukiamos vardu, klauso komandos „namo, namo“. Jos smalsiai pasitinka lankytojus. „Čiobrelių ūkyje“ vaikai gali susipažinti ne tik su šiais egzotiškais gyvūnais, bet ir įvairių veislių vištomis, triušiais, juos paglostyti.


Vilnų pristatys į parodą
Nedaugelis atvykusiųjų pasigrožėti alpakomis įsivaizduoja, kiek prakaituoti tenka jų augintojams ir dabar, iš šabakštyno išvadavusiems seną sodybą, pritaikiusiems aplinką lankytojams, mažiems ir suaugusiems. „Dirbame abu su vyru, kuris sumeistravo tvartą, krautuvėlę, pavėsinę. Padeda ir artimi giminaičiai. Daug laiko reikia ir kasdienei ūkio priežiūrai, – atskleidė G. Tarvydavičienė. – Daug sunkaus darbo, bet mūsų ūkis pajamų dar negeneruoja – tik investuojame į jį. Alpakų banda yra brangi. Tikimės, jog 2025 m. turėtų pradėti grįžti investicijos“.
Šiemet „Čiobrelių ūkyje“ nukirpta apie 60 kilogramų alpakų vilnų. Iš jų pasiuvo šiltas antklodes ir pagalves – beveik visas jau pardavė, nors dvigulės kainuoja po 450 eurų, viengulės – po 280 eurų, o pagalvės – po 90 eurų. „Dvigulei antklodei sunaudota 5 kg vilnų – 5 patelių. Nukirpti vieną kainuoja 50 eurų, be to, reikia mokėti už vilnos apdirbimą, siuvimą, – kainos sudedamąsias dalis vardijo Gintarė. – Alpakų vilna turi termoreguliacinių, antialerginių savybių ir jokio specifinio kvapo. Užsiklojus iš jų pasiūtomis antklodėmis komfortabiliai jaučiamasi žiemą vasarą“.
Trijų alpakų – išskirtinės margai pilkos, rudai pilkos bei dar vienos augintinės vilnos bus paruoštos ir pristatytos į tarptautinę parodą, kurioje dalyvauja Europos šalių alpakų augintojai. „Parodoje vilna vertinama, geriausia apdovanojama, o tai pelnius, pašoka gyvūno kaina“, – atskleidė egzotiškų gyvūnų augintoja.
„Čiobrelių ūkyje“ lankosi daug šeimų su vaikais. Šį šeštadienį čia vėl bus šventė.

Virginija LAPIENĖ
Autorės nuotr.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių