Daina ir muzika sujungė negalios paliestus žmones

Ansambliui „Asablyvi“ 5 metus vadovaujanti J. Monienė (pirma iš kairės) patikino, jog meninė saviraiška – žmonių stiprybė.

 Lietuvos aklųjų ir silpnaregių (LAS) meninės raiškos ir kūrybos festivalyje dalyvavo negalios paliesti žmonės iš visos šalies.Veiviržėnų kultūros centro mišrus ansamblis „Viržis“ pradėjo koncertą.

Veiviržo slėnyje Veiviržėnuose liejosi muzika, skambėjo dainos – susirinkusiųjų veidai švytėjo. Čia vykusiame Lietuvos aklųjų ir silpnaregių (LAS) meninės raiškos ir kūrybos festivalyje dalyvavo negalios paliesti žmonės iš visos šalies. Septintasis festivalis „Skambėk, brangi Tėvyne“, skirtas Lietuvos valstybingumo 100-mečio atkūrimui.

Švente pasidžiaugė vicemerė V. Riaukienė (pirma iš dešinės), Socialinės paramos skyriaus vedėja D. Gumuliauskienė ir vyr. specialistė Ligita Virkutienė.Sielos šviesa

Tradicinį LAS meninės raiškos ir kūrybos festivalį patraukliame Veiviržo slėnyje šiais metais surengė LAS Klaipėdos rajono filialas su pagalbininkais. Didžiausias rūpestis teko filialo vadovui Antanui Letukui, projekto vadovei Laimai Giedraitienei.

Karštą užpraėjusį ketvirtadienį čia susirinko aklųjų ir silpnaregių meno kolektyvai – ansambliai, kapelos iš Plungės, Kretingos, Mažeikių, Klaipėdos, Pakruojo, Panevėžio, Radviliškio, Jonavos, Gargždų ir kitų šalies rajonų bei miestų.

Festivalio dalyviai atsivežė ir savo rankdarbių – įvairia technika sukurtų paveikslų, mezginių, iš vilnos pagamintų papuošalų ir kita. Gargždiškė mezgėja Elena Gibiežienė siūlė vilnonių kojinių – didelių ir mažų. „Nesvarbu, kad karšta – mano klientai perka ir vasarą“, – šypsojosi Elena.

Grojo kapelos – kojos kilnojosi, ansambliai užtraukė „Ąžuolai žaliuos“ – pasigavo žiūrovai. Dalyvių veidai švytėjo – nesvarbu, kad jų pasaulis nėra toks šviesus ir skaidrus kaip sveikųjų. Vieniems pagalbininkė – neregio lazdelė, kiti žengė stipriai įsikibę į parankę. Bet čia visų nuotaiką skaidrino muzika, dainos ir bendrystė.

Didžiausias rūpestis dėl festivalio organizavimo teko LAS rajono filialo vadovui A. Letukui, projekto vadovei L. Giedraitienei.Pasak A. Letuko, festivalyje šurmuliavo apie 400 dalyvių, daugiausia iš Žemaitijos.

Viską galintys – „Asablyvi“

Susirinkusiuosius pasveikino renginio globėja Klaipėdos rajono savivaldybės vicemerė Violeta Riaukienė, kuri palinkėjo nuoširdžios bendrystės ir paragino: „Dalinkite savo talentus, jauskitės vieni kitiems reikalingi.“ Rajono Savivaldybės administracijos Socialinės paramos skyriaus vedėja Dalia Gumuliauskienė festivalio dalyviams palinkėjo džiaugtis bendryste, pasisemti jėgų naujiems darbams.

Veiviržėnų kultūros centro mišrus ansamblis „Viržis“ pradėjo koncertą. Jame dalyvavo ir LAS Klaipėdos rajono filialo ansamblis „Asablyvi“ iš Gargždų. „Geros nuotaikos pasisemiame, su gerais draugais bendraujame, – kalbėjo ansamblio dalyvė Vilhelmina Eirošienė. – Važiuojame pas likimo draugus, koncertuojame. Neseniai grįžome iš Biržų.“

„Nuostabūs tokie renginiai“, – šypsojosi kita dalyvė Janina Gečienė. O ką reiškia „Asablyvi“? „Mes viską galim“, – linksmai atsakė ansamblio dalyviai. Antai Viktoras Ambrazaitis prisipažino: „Jau 12 metų nematau saulės, bet mano širdis dainuoja ir groja. Aš daug kur dalyvauju“. „Asablyvi“ 5 metus vadovaujanti Janina Monienė patikino, jog meninė saviraiška – žmonių stiprybė. „Jie susitinka, bendrauja ir užmiršta savo negalią. Mes koncertuojame, renkamės per didžiąsias šventes, švenčiame vardadienius, gimtadienius. Esame kaip antroji šeima“, – tvirtino vadovė.

J. Gečienė pridūrė, kad palaiko vienas kitą – kartu džiaugiasi, o kai bėda – užjaučia.

A. Letukas nuoširdžiai dėkojo festivalio rėmėjams UAB „Sakuona“, rajono Savivaldybės merui Vaclovui Dačkauskui, vicemerei Violetai Riaukienei, Veiviržėnų kultūros centrui ir seniūnijai, Jurgio Šaulio gimnazijos savanoriams.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių

Skip to content