„Dainų dainelės“ antrajame etape – dalyviai iš Klaipėdos rajono

Gargždų „Kranto“ progimnazijos dainos studijos „Bangelės“ ansamblis.

50 metų – tokią sukaktį šiemet mini kas antrus metus vykstantis Lietuvos vaikų ir moksleivių dainų konkursas „Dainų dainelė“. Sausio viduryje prasidėjęs ir pusę metų vyksiantis konkursas į pirmąjį rajoninį etapą sukvietė 24 solistus, duetus ir ansamblius. Po antrojo etapo Kretingoje 5 konkurso dalyviai surinko virš 22 balų, vasario pradžioje paaiškės, kurie konkurso dalyviai iš Klaipėdos rajono toliau varžysis prasidėsiančiuose „Dainų dainelės“ televizijos etapo koncertuose.
Apie 80 dainorėlių
Sausio 12 d. Gargždų muzikos mokykloje vyko pirmasis „Dainų dainelės“ Klaipėdos rajono turas, jame, pasak Klaipėdos rajono savivaldybės administracijos Švietimo ir sporto skyriaus vyriausiosios specialistės Irenos Barbšienės, dalyvavo 24 solistai, duetai ir ansambliai, iš viso – apie 80 dalyvių. Jų pasirodymus vertino komisija: komisijos pirmininkė – Klaipėdos Eduardo Balsio menų gimnazijos vokalo mokytoja ekspertė, Klaipėdos Jeronimo Kačinsko muzikos mokyklos vokalo mokytoja ekspertė, ansamblio „Vocalis“ vadovė Erlanda Tverijonienė, narės – Klaipėdos Jeronimo Kačinsko muzikos mokyklos populiariosios muzikos ir džiazinio bei klasikinio dainavimo metodinės grupės pirmininkė, mokytoja metodininkė Irma Keinienė ir Gargždų muzikos mokyklos mokytoja metodininkė Danguolė Gerdauskienė.
Iš 24 solistų, duetų ir ansamblių 10 pateko į antrąjį – zoninį – etapą. Jis sausio 19 d. vyko Kretingos meno mokykloje, jame varžėsi dalyviai ir Kretingos, Palangos, Skuodo, Šilutės, Klaipėdos rajono savivaldybių. Antrajame „Dainų dainelės“ etape iš Klaipėdos rajono dalyvių virš 22 balų surinko Gargždų lopšelio-darželio „Gintarėlis“ solistė Emilija Vitkutė (vadovė – meninio ugdymo mokytoja metodininkė L. Barkauskienė), Vėžaičių kultūros centro solistė Monika Šepikaitė (vadovė – mokytoja ekspertė R. Linkienė), Gargždų „Minijos“ progimnazijos duetas Austėja ir Milda Virbauskaitės (vadovė – mokytoja ekspertė R. Valskienė), Gargždų „Kranto“ progimnazijos dainos studijos „Bangelės“ ansamblis (vadovė – mokytoja ekspertė R. Linkienė), Gargždų muzikos mokyklos dainos studija „Svirplys“ (vadovė – mokytoja ekspertė N. Usevičienė).

Gargždų „Minijos“ progimnazijos duetas Austėja ir Milda Virbauskaitės.

Išaugo įžymūs atlikėjai
Visoje šalyje pasibaigus ant­rajam etapui, vasario mėnesį prasidės „Dainų dainelės“ televizijos etapo koncertai. Kaip rašoma „Dainų dainelės“ internetinėje svetainėje, dalyviai vertinami pagal šiuos kriterijus: intonavimą, vokalinius duomenis, ansambliškumą, repertuaro pasirinkimą ir interpretaciją, artistiškumą, sceninę kultūrą. Vertinant ansamblius dar atsižvelgiama į ansamblio tipą (duetas, tercetas, kvartetas, merginų, vaikinų, mišrus).
„Dainų dainelės“ organizatoriai dalijosi, kad tai vienas unikaliausių, ilgametes tradicijas turinčių konkursų. Kas antrus metus vykstantis konkursas prasidėjo dar 1974 metais, jame dalyvauja 3–19 metų vaikai ir mokiniai iš visos Lietuvos.
„Dvidešimt šeštą kartą organizuojamas konkursas į profesio­nalaus muziko kelią atvedė ne vieną šiandien žinomą Lietuvos dainininką ar muziką. Net ir tie, kurie nepasirinko šios profesijos, „Dainų dainelę“ atsimena kaip vieną iš svarbių ir jaudinančių gyvenimo patirčių. Per visą „Dainų dainelės“ gyvavimo istoriją joje dalyvavo per 200 tūkstančių mokinių“, – rašoma išplatintame pranešime spaudai.
Projektą kas antrus metus inicijuoja ir rengia Švietimo, mokslo ir sporto ministerija ir Lietuvos nacionalinis radijas ir televizija. Nuo 1998 m. ministerijos pavedimu „Dainų dainelę“ organizuoja Nacionalinė Mikalojaus Konstantino Čiurlionio menų mokykla. „Dainų dainelės“ laureatų koncertas bus surengtas Lietuvos nacionaliniame operos ir baleto teatre birželio 2 d. 

Gabrielė ČIUNKAITĖ
Manto VIRBAUSKO asmeninio archyvo nuotr.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių