Dalyvaujamasis biudžetas praturtino Dovilų karjerų teritoriją

Doviliškių sėkme plėtojant karjerų teritoriją džiaugėsi (iš kairės): Sporto centro direktorius V. Liutikas, Š. Petruškevičienė, meras B. Markauskas, vicemerė L. Liutikienė, seniūnė N. Ilginienė.

Kas vasarą poilsiavo prie Dovilų karjerų, ne vienas pašmaikštavo, kad žmonių tiek daug, jog čia jau kone Palanga. Doviliškiai įgyvendino dalyvaujamojo biudžeto projekto „Karjerų teritorijos pritaikymas rekreacinei, sporto ir turizmo veiklai“ antrąjį etapą, kas leido sutvarkyti infrastruktūrą ir pritraukti dar daugiau poilsiautojų.
Doviliškių sėkme antradienį pasidžiaugė Klaipėdos rajono savivaldybės vadovai ir visiems linkėjo jau ruošti naujas idėjas, nes dalyvaujamasis biudžetas startuoja spalio 1 dieną. Turi idėją – siūlyk ir tu!


Vienas iš sėkmingiausių
Klaipėdos rajono meras Bronius Markauskas pasidžiaugė, kad rajono dalyvaujamasis biudžetas yra vienas iš sėkmingiausių visoje šalyje. „13 iš 16 vos per dvejus metus. Tiek gyventojų idėjų jau esame įgyvendinę. Be to, pirmaujama ir pagal skiriamas lėšas, mūsų Savivaldybė gyventojų idėjoms kasmet numato po 300 tūkst. Eur. Be to, pirmaujame ir pagal balsuojančiųjų skaičių, kas rodo gyventojų įsitraukimą, aktyvumą. Lygiai taip pat smagu, kad projektai sparčiai įgyvendinami. Štai kad ir Dovilų karjero II etapas. Laimėtoju jis tapo šį pavasarį, o jau šiandien gyventojai gali naudotis įvairiomis pramogomis – muzikine alėja, skate ar krepšinio aikštele, kitais įrenginiais“, – kalbėjo B. Markauskas. Jis sakė, kad ne kartą vasarą pro šalį pravažiavo ir nuščiuvo išvydęs tiek žmonių.
Klaipėdos rajono savivaldybės mero pavaduotoja Ligita Liutikienė patikino, kad esminis projekto vertinimo kriterijus, ar sukurta infrastruktūra naudojasi žmonės. Šiuo atveju akivaizdu, kad buvo pataikyta į dešimtuką – Dovilų karjerų teritorija sezono metu pilna žmonių. Savivaldybės vadovai dėkojo idėjos autorei – doviliškei Šarūnei Petruškevičienei ir visai projektą įgyvendinusiai komandai, kuri dirbo labai sutelktai kaip vienas kumštis. Daug darbo ir pastangų į projekto vystymą įdėjo Dovilų seniūnija, Sporto centras, Jono Lankučio viešosios bibliotekos Dovilų filialas.


Komandinis darbas
Idėjos autorė Š. Petruškevičienė įsitikinusi, kad šio projekto sėkmė – sutelktas komandinis darbas. Ji pridūrė, jog paradoksalu, tačiau prieškariu daugelis ir važiuodavo į Dovilus maudytis, kur buvo populiari maudykla prie Minijos. Š. Petruškevičienė pasakojo, kad dabar prie Dovilų karjerų vasarą plūsta žmonės iš Klaipėdos, Gargždų, taip pat Dovilų. Doviliškiai dažniausiai vandens pramogomis lepinasi rytais ir vakarais, o atvažiuojantieji iš Klaipėdos, Gargždų dažniausiai čia atvyksta pailsėti dieną. Tiek idėjos autorė, tiek seniūnė Nijolė Ilginienė sakė matančios galimybių plėtoti teritoriją toliau. Be to, dideli žmonių srautai išryškino kitas problemas: yra bėdų dėl privažiavimo, automobilių pastatymo. Žmonės nepaiso ir ženklų, kuriuose nurodyta, kad šioje teritorijoje draudžiama vestis gyvūnus, vartoti alkoholį, šiukšlinti. Teritoriją tvarkanti seniūnijos darbuotoja Ramunė Valauskaitė kalbėjo, kad vasarą vos spėjama suktis. Jei po pietų nurenkamos šiukšlės, iš ryto – vėl pilna.
Darbininkai Antanas Miežetis ir Donatas Ruibys teigė, nors vasarą žmonių buvo anšlagas, didelės žalos sukurtai infrastruktūrai nepadaryta, tačiau yra, ką patvarkyti. Tad pirmadienio popietę abu darbavosi prie pontoninio liepto.

Darbininkai A. Miežetis ir D. Ruibys teigė, nors vasarą žmonių buvo anšlagas, didelės žalos sukurtai infrastruktūrai nepadaryta, tačiau yra, ką patvarkyti.

Buvo skeptikė
Teritorija išskirtinė tuo, kad čia daug sporto įrenginių, vaikų žaidimų aikštelė, sukurtas unikalus muzikos instrumentų skveras, įrengta moderni krepšinio aikštelė, taip pat sumontuotos skate rampos. Didžiulis indėlis į šio projekto įgyvendinimą – Sporto centro. Jo direktorius Vaidas Liutikas prisiminė, kad čia lankėsi, kai dar buvo plynas laukas. O dabar, anot jo, svarbiausia, kad idėjos autorės lūkesčiai pateisinti ir bendruomenė gali naudotis sukurta infrastruktūra. Dovilų seniūnijos seniūnė N. Ilginienė įteikė padėkos raštus tiek Š. Petruškevičienei, tiek V. Liutikui ir prisipažino, jog buvo viena iš dalyvaujamojo biudžeto skeptikių, kuri sakė, kad mažoms seniūnijoms bus sunku laimėti, lemiamą balsą turės didžiųjų Gargždų, Sendvario seniūnijų gyventojai. Tačiau atsitiko taip, kad Dovilai laimėjo didelės apimties projektų kategorijoje ir 2021-aisiais metais, ir 2022-aisiais. Abu kartus skirta po 100 tūkst. Eur. Be to, seniūnė N. Ilginienė pridūrė, kad yra skiriama 62 tūkst. Eur karjerų priežiūrai, taip pat išlaikomi teritoriją prižiūrintys seniūnijos darbininkai, tad Savivaldybės indėlis, be dalyvaujamojo biudžeto lėšų, taip pat yra svarus.

Tai žinotina
• Jau nuo spalio 1 d. gali teikti savo idėją 2023-iųjų metų dalyvaujamajam biudžetui.
• Dalyvaujamojo biudžeto suma – 300 tūkst. Eur.
• Idėjas gali siūlyti ne tik rajono gyventojai.
• Balsavimas vyks tik elektroniniu būdu.
• Nuo šiol galima teikti idėjas ir dėl šaligatvių, pėsčiųjų takų, apšvietimo įrengimo, išskyrus kelius ir gatves.
• Daugiau informacijos, kaip pateikti idėją, rasite Klaipėdos rajono savivaldybės interneto svetainės www.klaipedos-r.lt skiltyje „Tavo idėja“ nuo spalio 1 d.

Agnė ADOMAITĖ
Autorės nuotr.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių