Dantų priežiūros centre – šiuolaikiškos odontologijos paslaugos

Dvejus metus Gargžduose veikiantis Dantų priežiūros centras (DPC) teikia visas šiuolaikiškas odontologijos paslaugas – nuo dantų balinimo iki implantacijos procedūrų. Su DPC gydytoju odontologu Aušvydu Baltuoniu kalbėjomės apie klinikoje taikomus gydymo metodus, teiravomės, kokios burnos problemos dažniausiai kamuoja gargždiškius ir kaip reikėtų prižiūrėti dantis, kad drąsiai galėtume šypsotis plačia baltų dantų šypsena.

Tiltinius protezus keičia į implantus

– Papasakokite, kokias paslaugas teikiate savo pacientams? Galbūt siūlote kažką itin naujo?

– Dantų priežiūros centre Gargžduose teikiame daugelį odontologijos paslaugų: profesionalią burnos higieną, dantų balinimą, plombavimą, protezavimą, chirurgines procedūras, implantavimą, endodontinį gydymą ir daugelį kitų. Turime savo dantų technikų laboratoriją, kurioje yra moderni įranga. Tad savo pacientams galime pasiūlyti ir cirkonio oksido restauracijas su keramikos apdaila už itin patrauklią ir daugeliui prieinamą kainą. Daugeliui pacientų tokios restauracijos yra naujovė, tačiau išsamiai apie tai paaiškinus, didelė dalis pasirenka būtent šį protezavimo būdą ir džiaugiasi itin estetiškomis, tvirtomis ir ilgalaikėmis restauracijomis ant dantų bei implantų.

– Ar atliekate dantų implantavimą ir kokios yra kainos?

– Taip, mūsų klinikoje atliekamos implantavimo procedūros. Periodiškai konsultacijas ir operacijas atlieka iš Kauno atvykstantis implantuojantis gydytojas. Džiaugiamės, kad vis daugiau žmonių vietoj tiltinių protezų pasirenka į netektų dantų vietą įsriegti implantus. Jiems gamintojas suteikia viso gyvenimo garantiją, tad žmogus gali būti ramus, kad sumokėjus už implantą vieną kartą, neteks to daryti ir vėl. Esame sudarę sutartį su Valstybine ligonių kasa, tad į mus gali kreiptis ir įtraukti į nemokamo dantų protezavimo eilę pacientai.

– Ar tiesa, kad prieš danties rovimą yra reikalingas higieninis dantų valymas ir kodėl?

– Dažniausiai tai yra reikalinga procedūra, nes apnašose esančios bakterinės infekcijos atliekant chirurginę intervenciją, t. y. danties šalinimą, gali patekti į aplinkinius audinius bei žaizdą ir sukelti komplikacijas.

Svarbu tinkama burnos higiena

– Tyrimai rodo, kad trijų iš keturių šalies vaikų dantys yra pažeisti karieso. Lietuvoje vis dar vyrauja mitas, jog pieninių vaikų dantų taisyti nereikia. Papasakokite, kaip reikėtų rūpintis vaikų dantukais.

– Svarbiausia – tinkama burnos higiena. Dar dantų neturinčiam vaikučiui reikėtų pradėti masažuoti dantenas švelniu audeklu, o vos pradėjusius dygti dantukus valyti specialiu vaikišku dantų šepetėliu bei vaikiška dantų pasta. Kai vaikai pradeda patys valytis dantukus, bent iki 6–7 metų, rekomenduojame tėveliams dar kartą išvalyti vaikų dantukus, kad nuo jų tikrai būtų pašalintos visos apnašos bei maisto likučiai. Vyresniems vaikams, kuriems jau yra išdygę ir nuolatinių dantų, rekomenduojame ne tik valytis dantis šepetėliu, bet nepamiršti naudoti ir tarpdančių siūlo.

– Ar tiesa, jog pas odontologą tėvai vaiką turėtų atvesti gerokai anksčiau nei šis pajus dantukų skausmą, kad vaikui neišsivystytų odontologų baimė?

– Tikrai taip. Jei vaikas atvedamas tada, kai jau yra problemų, juntamas skausmas, dažniausiai jis nesiduoda gydomas arba jam lieka nemalonūs prisiminimai, dėl kurių vaikas ima bijoti dantų gydytojo. Todėl pirmasis apsilankymas pas odontologą turėtų būti 3–4 metų amžiaus, kad vaikas susipažintų su gydytoju, jog odontologas apžiūrėtų dantukus ir patartų tėveliams, kaip juos tinkamai prižiūrėti, į ką atkreipti dėmesį. Apsilankyti reikėtų kas pusę metų, kad gydytojas nuolat stebėtų, ar neatsiranda ėduonies pažeistų dantukų, ir laiku juos gydytų.

Dantų balinimas – ne visiems

– Visi norime gražios baltos šypsenos. Todėl itin populiari yra kosmetinė odontologijos procedūra – dantų balinimas. Kokiomis priemonėmis jis atliekamas jūsų klinikoje? Ar dantis balinti galima kiekvienam? Kada nerekomenduojama to atlikti?

– Mūsų klinikoje balinimas atliekamas pacientui pagaminus specialias balinimo kapas, kuriomis pacientas dantų balinimą tam tikrą laiką, kurį nurodo gydytojas, atlieka namuose. Balinti dantis galima daugeliui pacientų, tačiau prieš tai būtina apsilankyti pas odontologą, kad jis apžiūrėtų dantis ir dantenas. Balinimas nerekomenduojamas tiems pacientams, kurie turi daug ėduonies pažeistų dantų, daug priekinių plombų, esant apnašų ir dantų akmenų, kai dantenas kamuoja uždegimas.

– Dėl kokių problemų į jus dažniausiai kreipiasi pacientai?

– Pacientai dažniausiai kreipiasi netekę vieno ar keleto dantų norėdami šį defektą sutvarkyti.

– Vis dar yra žmonių, kurie jaučia baimę odontologams ir nesikreipia į juos metų metus. Tokių žmonių burnos sveikata dažnai būna labai prasta, todėl net įsidrąsinus jiems būna gėda eiti pas odontologą. Kaip galėtumėte nuraminti tokius žmones ir paskatinti pradėti tvarkytis dantis?

– Mes, odontologai, tam ir esame, kad galėtume padėti šypsotis tokiems pacientams ir nesigėdyti dėl savo dantų. Juk vieną kartą nugalėjus baimę, bus žengtas labai didelis žingsnis. Esant šiuolaikinėms technologijoms, beskausmėms procedūroms dantų gydymas gali tapti net malonumu.

– Kokie jūsų pagrindiniai patarimai norint turėti sveikus ir gražius dantis?

– Reikia tinkamai jais rūpintis namie bei periodiškai kartą ar du per metus apsilankyti pas odontologą. Esant ypatingai karieso rizikai odontologo duris reikėtų praverti kas tris mėnesius.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių