Darbai Klaipėdos rajone įgauna pagreitį: tvarkomi keliai, vyksta švietimo ir kultūros infrastruktūros plėtra

Kastyčio g. Gargžduose.

Pastaruoju metu Klaipėdos rajone matyti nemažai infrastruktūrinių pokyčių – sparčiai juda anksčiau įstrigę projektai. Iki metų galo planuojama atverti duris Gobergiškės darželyje, statomuose Endriejavo kultūros namuose jau greitai bus dengiamas stogas, o visame rajone atsiranda vis daugiau asfaltuotų gatvių.

Endriejave atgims kultūros židinys

Pasirašius sutartį su nauju rangovu, pajudėjo užstrigę naujų Endriejavo kultūros namų statybos darbai: jau kitais metais Endriejavo gyventojai galės įžengti į naują centrą ir pagaliau turės savo erdvę kultūros renginiams ir susibūrimams.

Nuo kovo mėnesio statybvietėje dirbantis rangovas jau įrengė polinius pamatus, baigė rūsio vidaus griovimo darbus, pakėlė sienų mūrą ir įrengė lauko tinklus.

„Rugsėjo vidury bus pagamintos stogo santvaros ir rangovas tikisi, kad iki šio mėnesio pabaigos bus įrengtas ir stogas. Bus galima pradėti vidaus apdailos darbus. Išties viskas vyksta sklandžiai ir, atėjus naujam statytojui, jau matome akivaizdžius pokyčius, kuriais, neabejoju, džiaugiasi akylai statybas stebinti miestelio bendruomenė“, – sako Klaipėdos rajono savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojas Česlovas Banevičius.

Duris atvers darželis

Rekonstrukcijos darbai jau užbaigti kitame objekte – Gobergiškės darželyje.

Rangovas darželyje atliko vidaus apdailos ir elektros darbus, įrengė šildymo-vėdinimo sistemas, katilinę, vandentiekio, buitinių ir lietaus nuotekų tinklus, taip pat apsauginę ir gaisrinę signalizaciją. Sutvarkytas ir sklypas, kuriame suformuoti takeliai, pastatyti suoliukai, dviračių stovai, šiukšlinės, vartai ir kita darželio veiklai reikalinga infrastruktūra. Supirkti ir visi reikalingi baldai bei įranga.

„Toliau seks žemės sklypo kadastrinių duomenų tikslinimas, bus galima įregistruoti statybą ir tuomet išimti ugdymo įstaigos veiklai reikalingą higienos pasą. Darželį galės lankyti 35 vaikai ir tai puiki žinia tėveliams, kurie savo mažuosius jau galės leisti į ugdymo įstaigą, esančią šalia namų“, – sako Č. Banevičius.

Kretingos Plento g. – patogesnė pėstiesiems ir dviratininkamsGargžduose neatpažįstamai pasikeitė ir viena pagrindinių – Kretingos Plento gatvė: jau kuris laikas gyventojai džiaugiasi vienoje kelio pusėje įrengtu dviračių ir pėsčiųjų taku.

Rangovas čia taip pat atliko žemės darbus, įrengė šaligatvius, bordiūrus, šulinius su vandens nuvedimu, ryšių tinklus. Už 96 tūkst. eurų atliktiems darbams suteikta 3 metų garantija.

„Darbai čia užtruko, kai bankrutavo ankstesnis rangovas ir Savivaldybei teko skelbti naują viešųjų pirkimų konkursą darbams baigti. Kretingos Plentas yra ta gatvė, kuria atvažiuojama į Gargždus, tad išties smagu pasidžiaugti, jog miesto svečius ir gyventojus pasitinka visai kitoks vaizdas nei anksčiau. Patogiau namus pėsčiomis pasiekti ir šalia esančių kvartalų gyventojams. Gatvė bus tvarkoma iš esmės: laukiame žinių iš Lietuvos automobilių kelių direkcijos, kuriai priklauso šis kelias, kada bus paskelbtas rangovo konkursas“, – sako direktoriaus pavaduotojas.

Sėkmingai vykdoma gatvių asfaltavimo programa

Gyventojai pastebi, kad vykdomų darbų netrūksta ir kitur.

„Neseniai išasfaltuota Gargždų Kastyčio gatvė, darbai pradėti Kuršlaukio gatvėje. Čia bus asfaltuojamas 1,4 km ilgio kelio ruožas. Jau atlikti paruošiamieji darbai, iš dalies įrengta sankasa. Iki technologinės pertraukos, kuri prasidės gruodžio vidury, kelias bus paruoštas asfaltavimui, o pavasarį darbai vėl bus tęsiami“, – informuoja Č. Banevičius.

Visą vasarą sėkmingai vykdytas Infrastruktūros objektų vystymo planas. Doviluose išasfaltuota Minijos ir Pievų gatvė, taip pat ir Gručeikių gatvės atkarpa Kaspariškių kaime ties geležinkelio pervaža. Rekonstruota daugiau nei 1,3 km ilgio Danės gatvės atkarpa Trušeliuose: čia paklotas naujas asfaltas, įrengtas pėsčiųjų-dviračių takas, atitvarai, saugumo kalneliai. Judrėnų miestelyje asfaltas paklotas Pakalnės, Mokyklos, Gėlių, Statybos gatvėse, žvyro neliko ir Klevų gatvėje Mataičių kaime.

Endriejave išasfaltuotos ne tik Mokyklos ir Paežerio g., bet prie darželio įrengta ir nauja automobilių stovėjimo aikštelė. Patogiau automobiliais važiuoja ir Žaliosios g. Rudgalviuose bei Dievupio g. Ližiuose gyventojai. Jau asfaltuotos ir Antkopčio bei Veiviržo g. Antkoptyje, Parko g. Maciuičiuose ir Eketės g. Plikiuose.

„Taip pat pasirašyta sutartis dėl Rasos−Lyros−Volungės gatvių kvartalo tvarkymo. Visos trys gatvės bus išasfaltuotos, įrengiami pėsčiųjų takai, o Rasos gatvėje – ir dviračių takas. Taip pat visose šiose gatvėse bus įrengti paviršinių nuotekų tinklai bei apšvietimas, o klojant asfaltą į kiekvieną sklypą bus įrengtos nuovažos. Permainos vyksta visame rajone, tad rudenį pasitinkame išties darbingai“, – sako Č. Banevičius.

„Permainos vyksta visame rajone, tad rudenį pasitinkame išties darbingai“, – sako Administracijos direktoriaus pavaduotojas Č. Banevičius.

Užsak.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių