Darbdaviai siūlo kai kurių darbų karo pabėgėliams

Asociatyvi nuotr.

Nuo karo siaubo užuovėją Klaipėdos rajone radę ukrainiečiai skuba registruotis Užimtumo tarnyboje. Kovo viduryje įsidarbinti pageidavo 18 šių pabėgėlių. Tuo metu statybos, prekybos, aptarnavimo sferos ir kitos įmonės buvo pasiruošusios priimti žymiai daugiau.


Užimtumo tarnybos duomenimis, kovo viduryje Klaipėdos rajono savivaldybėje registruota 18 karo pabėgėlių iš Ukrainos, iš jų 17 moterų. Vidutinis įsidarbinti pageidaujančių ukrainiečių amžius – 37 metai. Jie norėtų dirbti pagalbiniais darbininkais, prekybos salės darbuotojais, vadybininkais, lopšelio-darželio pedagogų padėjėjais, kurjeriu, chemiku, pradinio ugdymo mokytoju, padavėju, pardavėju, aukle, konditeriu, operatoriumi pakuotoju, valytoju.
Klaipėdos mieste registruota apie 170 asmenų, atvykusių iš karo niokojamos Ukrainos. Pasak Užimtumo tarnybos Klaipėdos klientų aptarnavimo departamento (KAD) vyr. specialistės Aušros Kaluzevičienės, situacija keičiasi kasdien – registracija suintensyvėjo nuo praėjusio pirmadienio.
„Asmenys, atvykę iš Ukrainos, turi galimybę gauti Užimtumo tarnybos paslaugas registracijos centruose, atvykti į klientų aptarnavimo skyrius ar kreiptis specialia telefono linija“, – teigė A. Kaluzevičienė.
Kovo 16 d. duomenimis, Klaipėdos rajone į 26 laisvas darbo vietas darbdaviai įdarbintų ukrainiečius. Tai įmonės, kurių pagrindinė veikla – statyba, prekyba, apgyvendinimo ir maitinimo paslaugos, apdirbamoji gamyba, aptarnavimo paslaugos. Siūlomos plataus profilio statybininko, plytelių klojėjo, gipso kartono atitvarų montuotojo-apdailininko, staliaus-dailidės, konditerio, virėjo, viešbučio kambarinės, valytojo, elektriko, pagalbinio darbininko, vairuotojo darbo pozicijos.
Klaipėdos mieste registruotos 106 laisvos darbo vietos, į kurias galėtų būti įdarbinti ir nuo karo pabėgę ukrainiečiai.
„Papildžius vidaus reikalų ministro įsakymą dėl laikinosios apsaugos, Užimtumo tarnyba gali registruoti Ukrainos piliečius, teikti darbo rinkos paslaugas, aktyvios darbo rinkos politikos priemones“, – akcentavo A. Kaluzevičienė.
Žiniasklaidoje išplatinta informacija, jog Vyriausybė pritarė skirti vienkartines išmokas aukštos kvalifikacijos nuo karo bėgantiems ukrainiečiams ir kitiems užsieniečiams bei įmonėms, kurios įdarbins Lietuvoje trūkstamų profesijų atstovus, įskaitant ukrainiečius. Užimtumo įstatymo pataisomis siūloma, kad vienkartinė kompensacija persikėlimo išlaidoms į Lietuvą atvykstančiam darbuotojui siektų apie 3 tūkst. eurų, o įmonių aukštos kvalifikacijos darbuotojų paieškos užsienyje išlaidos – iki 5,2 tūkst. eurų.
Tačiau šis Vyriausybės siūlymas visuomenėje kartais neteisingai interpretuojamas: kai kas jau spėjo paskleisti gandus, jog įmonės, įdarbinusios ukrainiečius, gaus kelių tūkstančių eurų kompensacijas už kiekvieną įdarbintąjį. Paprašius tai pakomentuoti, Užimtumo tarnybos vyr. specialistė paaiškino, jog Vyriausybė pritarė Užimtumo įstatymo pataisoms, kurios padėtų pritraukti daugiau būtent kvalifikuotų specialistų iš užsienio, taip pat pagelbės nuo karo pabėgusiems ukrainiečiams, norintiems įsidarbinti Lietuvoje. Atvykimo išmoka bus mokama siekiant iš dalies kompensuoti tik aukštos profesinės kvalifikacijos darbuotojo patirtas persikraustymo į kitą šalį išlaidas. „Šioms įstatymo nuostatoms – pasiūlymams turi pritarti Seimas“, – akcentavo A. Kaluzevičienė.

Tai įdomu
Užimtumo tarnybos duomenimis, jau sulaukta 7 400 darbo pasiūlymų įdarbinti nuo karo bėgančius žmones iš 730 darbdavių, todėl tikėtina, kad dalis ukrainiečių sėkmingai integruosis į mūsų šalies darbo rinką. Šiuo metu beveik 700 ukrainiečių jau įsidarbino, o Užimtumo tarnyboje yra užsiregistravę beveik 2 000 darbingo amžiaus ukrainiečių.


Virginija LAPIENĖ

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių