Daugiabučių gyventojai renovacijos nesibaido

12,256 mln. Lt – tiek lėšų reikia dar lapkričio pabaigoje Klaipėdos rajono savivaldybės tarybos patvirtintai energetinio efektyvumo didinimo daugiabučiuose namuose programai įgyvendinti. Pagal ją būtų sutvarkyti 17 senos statybos daugiabučių.

Trišalė sutartis

Klaipėdos rajono savivaldybės administracijos Turto valdymo skyriaus vedėjas Audrius Kampas priminė, kad Klaipėdos rajono savivaldybės administracija dar kovo mėnesį pateikė Aplinkos ministerijai 30 daugiabučių namų, turinčių daugiau kaip 10 butų ir suvartojančių 1 kv. m šildymui per mėnesį vidutiniškai 150 ir daugiau kWh, sąrašą. Buvo atrinkta 17 Klaipėdos rajono Gargždų miesto daugiabučių. Anot A. Kampo, buvo pasirašyta trišalė Aplinkos ministerijos, Būsto ir urbanistinės plėtros agentūros bei Klaipėdos rajono savivaldybės administracijos sutartis dėl tų 17 atrinktų daugiabučių namų energetinių sertifikatų ir investicinių planų parengimo. Šiuos planus jau parengė konkursą laimėjusi VšĮ „Šiaulių regiono plėtros agentūra“ ir Būsto ir urbanistinės plėtros agentūra. Už šią paslaugą bus apmokėta Aplinkos ministerijos lėšomis. Minėti planai bus teikiami svarstyti namų savininkų susirinkimuose.

Administruos Butų ūkis

Taryboje lapkritį buvo patvirtintas ir daugiabučių namų energinio efektyvumo didinimo Klaipėdos rajono daugiabučiuose namuose programos administratorius. Gargždų miesto programos administratorius bus Gargždų butų ūkio UAB. Trečiadienį bendrovės direktorius Rimvydas Rameika, inžinierė Teresė Vilaitė, taip pat Savivaldybės administracijos Turto valdymo skyriaus vedėjas A. Kampas, vyriausiasis specialistas Mindaugas Gerdauskis jau susitiko su Kvietinių g. 7 ir P. Cvirkos 23 daugiabučių namų gyventojais. „Buvo patvirtinti investiciniai planai. Žmonės supranta, kad namus reikia atnaujinti, ypač dabar, kai valstybė dengia apie 40 proc. energetinio efektyvumo priemonių. Kas po to? Reikės eiti į banką dėl kreditavimo. Jei daugiabutis neturės didelių įsiskolinimų ir kreditas bus gautas, traukinys važiuos toliau“, – kalbėjo R. Rameika. A. Kampas taip pat pasidžiaugė, kad nebuvo labai priešiškai nusiteikusių gyventojų: „Iš Kvietinių g. 7 (12 butų) daugiabučio atėjo 10 butų savininkų ir visi balsavo už modernizavimą, iš P. Cvirkos g. 23 (10 butų) atėjusių 8 butų savininkų – 7 buvo už.“ Ketvirtadienį vyko susitikimas su Klaipėdos g. 8, 18 ir 24 daugiabučių namų gyventojais, kurių dauguma taip pat palankiai vertino planuojamus atnaujinimo darbus. Anot Turto valdymo skyriaus vedėjo, šie susitikimai su gyventojais tęsis kone visą gruodį.


  • Klaipėdos rajone gyvena 51614 gyventojų. Rajono Savivaldybės statinių naudotojų sąraše įrašyti 686 daugiabučiai namai, kuriuose yra 6557 butai. Butuose gyvena apie 13 tūkstančių gyventojų, t. y. 25 proc. visų rajono gyventojų.
  • Dauguma daugiabučių pastatų yra dviaukščiai ar aukštesni, dominuoja plytų mūro namai. Daugiausia daugiabučių namų Gargždų mieste statyti 1960–1990 metais.
  • Kaip ir daugelyje kitų tuo pačiu metu statytų pastatų Lietuvoje, namai buvo pastatyti pagal žemus energinio efektyvumo standartus ir laikui bėgant jų būklė dėl nepakankamos techninės priežiūros vis prastėjo.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių