Daukšaitiškių dovana ukrainiečiams – elektros generatoriai

Asociatyvi nuotr.

Daukšaičiuose laikiną prieglobstį radusius ukrainiečius­ karo pabėgėlius pavasarį šiltai priėmė bendruomenė „Daukšaičių pušynėlis“. Jiems grįžus į tėvynę ryšiai nenutrūko iki šiol. Suprasdami dramatišką ukrainiečių padėtį daukšaitiškiai paaukojo pinigų ir nupirko du elektros generatorius. Gyventojai padovanojo dar du. Krovinį su daiktais praėjusį savaitgalį į Ukrainą nugabeno sostinės maltiečiai.


Daukšaičiuose laikiną pastogę iš karo niokojamos Ukrainos, Žitomiro rajono, pavasarį rado 4 mamos su vaikais – iš viso 12 žmonių. Daukšaitiškiai juos priėmė kaip savo gimines – rūpinosi jų buitimi, maistu. Anot bendruomenės „Daukšaičių pušynėlis“ pirmininko Viktoro Toleikio, skleidėsi neregėtas kaimo žmonių gerumas rūpinantis karo pabėgėliais.
Jų bėdų nepamiršo ir šiems birželį išvykus.
„Atėjo ruduo – sunku buvo girdint, jog Ukrainoje nėra elekt­ros, taigi šilumos ir šviesos. Paklausėme, kaip padėti. Nusprendėme nupirkti elektros generatorių“, – kalbėjo V. Toleikis.
Bendruomenės feisbuko paskyroje paskelbus žinią, jog renkami pinigai pagalbai ukrainiečiams, per 10 dienų buvo surinkta 1 440 eurų. Kaimo žmonės aukojo pagal savo galimybes. Pasak V. Toleikio, anksčiau už tiek būtų nupirkę beveik 4 elektros generatorius, bet dabar jie ne tik pabrangę – dingę iš rinkos. Tačiau daukšaitiškiams pavyko rasti ir nupirkti du naujus generatorius po 660 eurų. „Dar nupirkome detalių, kad galėtų prisijungti“, – atskleidė bendruomenės pirmininkas.
Be to, du gerus generatorius paaukojo veiviržėniškis ir daukšaitiškis.
Prie labdaros ukrainiečiams prisidėjo Švėkšnos Šv. apaštalo Jokūbo parapijos „Caritas“ ir neįgaliųjų organizacija „Švėkšnos sambūris“. „Karitiečiai skyrė pinigų, o „Švėkšnos sambūrio“ žmonės numezgė apie 30 porų vilnonių kojinių, išliejo 74 žvakes, kurios ne tik šviečia, bet ir šildo. Parapijos klebonas Julius Meškauskas padovanojo dėžę žvakių“, – atskleidė V. Toleikis.
Reikėjo rasti, kas šį krovinį nugabens į Ukrainą ir perduos daukšaitiškių pažįstamoms ukrainietėms. V. Toleikis džiaugėsi, kad geranoriškai sutiko sostinės maltiečiai, praėjusį savaitgalį kartu su sava labdara į karo niokojamą šalį išgabenę ir daukšaitiškių dovanas. „Sulaukėme žinios, kad jos pasiekė mūsų adresatus. Generatoriais naudosis buvusios laikinos gyventojos, o šiltas kojines, žvakes išsiųs į frontą, kur kariauja jų vyrai, – dėstė bendruomenės pirmininkas. – Dėkoju visiems, prisidėjusiems prie šios labdaros. Reikės padėti ir ateityje.“
Gražiais darbais savo gyvenimą įprasmina „Daukšaičių pušynėlio“ žmonės.

Virginija LAPIENĖ

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių