Dažniausiai pasitaikančios problemos, su kuriomis žiemos metu susiduria vairuotojai

Nors pirmieji balto sniego kupstai ir džiugina šventinės šilumos išsiilgusią akį, realybė neretai trenkia jau pirmąją žiemos savaitę. Nenuvalyti keliai, prastas matomumas ‒ tik kelios dilemos, su kuriomis susiduria vairuotojai. Įdomu, kokios problemos tyko automobilyje ir ką daryti, kad jų būtų išvengta?

Užšalusi spynelė

Vienas nemaloniausių momentų žmonėms, kurie kasdien vairuoja, kažkur beskubant bandyti patekti į savo automobilį, kurio spynelė pasidavė šalčio įtakai. Iš tiesų spynų remontas nėra būtinas, nes tam reikia ir galima pasiruošti iš anksto – dureles vertėtų sutepti specialiu skysčiu, kuris padės išvengti šios problemos. Tai ne tik momentinė pagalba, taip apsaugosite ir durų gumeles, kurios neretai atsiplaišo nuo smarkaus traukimo. Pravartu namuose turėti tirpiklio, kurio veikimo principas yra gana elementarus ‒ užšalusi sandara yra ištirpinama, o kai kuriais atvejais yra pašalinama spynelėje susikaupusi drėgmė. Jei susidūrę su šia problema pažeidėte spynelę, nieko nelaukę susisiekite su srities meistras ‒ spynų remontas ir keitimas yra gana greita procedūra.

Susidėvėjusios padangos

Tikimės, kad su šia problema susidurti akis į akį neteks. Geriausia yra turėti omenyje, kad keičiantis sezonams, neužtenka tik pasikeisti padangas. Jas būtina gerai apžiūrėti ir pasitarti su automechanikais. Jei padangos susidėvėjusios, nebeatrodo kokybiškai, geriau joms ieškoti pakaitalo. Nerizikuokite savo ir artimųjų gerove. Nusitrynusios padangos, net jei teoriškai ir yra žieminės, labiau slysta, stabdymo kelias ilgėja, kas tik didina tikimybę atsidurti eismo įvykyje. Rinkitės padangas pagal savo automobilio modelį. Ideali kelrodė žvaigždė yra senos padangos, kurios puikiai tiko, tačiau jau atitarnavo savo laiką ‒ visi esantys duomenys tiks naujam pirkiniui ir nereikės pernelyg daug pergyventi.

Užšalę skysčiai

Viena iš dažniausiai pasitaikančių klaidų vairuotojų tarpe ‒ užmaršumas dėl skysčių pakeitimo žiemos sezono metu. Kuomet šie užšąla, bakeliai netgi gali sutrūkti, kas pakenkia finansiškai ir emociškai, kai automobilis tvarkomas gana ilgą laiką. Būtina prieš bent minimalius šalčius pasipildyti kuro atsargas ‒ juk vasarinis kuro tipas nėra pritaikytas žemai temperatūrai. Rečiau vairuojantiems tai gana opi problema, tad nevertėtų pamiršti apsilankyti degalinėje. Langų plovimo skystis ‒ kitas sąraše. Privalu baką papildyti žiemine rūšimi, bent jau dalinai ‒ tuomet tikrai išvengsite netikėtų siurprizų. 

Užsiteršęs salonas

Sniego gausa garantuoja ne tik pavojų keliuose, bet ir nejaukumą automobilio salone. Lipdami į automobilį tikrai maloniau pasijusite, jei rudenį šį gana gerai išvalysite. Net jei kilimėliai apsineš purvu, panelės atrodys tvarkingiau ypač valant jas ir žiemos metu. Kalbant apie kilimėlius, dauguma vairuotojų ypač džiaugiasi savo sprendimu medžiaginius vienetus pakeisti guminiais. Taip mažiau kaupiasi ir susigeria drėgmė, kadangi ją paprasta nuvalyti, priešingai nei tvarkantis su medžiaginiais kilimėliais. Vienintelė problema ‒ šie gali sutrūkinėti šalčių metu, tačiau tai retai pasitaikantis ypatumas.

Geriausių padangų parduotuvė rataibatai

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių