Doviliškiai pasitiko ukrainiečių šeimą

Vakaro, skirto palaikyti kovojančią Ukrainą, Doviluose Etninės kultūros centro kiemelyje metu renginio dalyviai jautriai pasitiko karo pabėgėlę ukrainietę Anna Khomenko. Ji su didžiuliu jauduliu pasakojo žiauraus karo išgyvenimus, kurie teko ir jos vaikams.
Anną su dviem vaikais – berniuku ir mergaite – pavyko pargabenti iš Ukrainos miesto Irpinės, kur šiuo metu vyksta karščiausi mūšiai. „Sunku palikti savo namus, važiuoti į nežinią. Bet aš laiminga, kad su vaikais likome gyvi, ‒ susijaudinusi kalbėjo Anna. ‒ Labai ačiū, tikrai jaučiame jūsų paramą. Lietuva Ukrainoje labai gerbiama, žmonės supranta, labai vertina palaikymą. Tikiuosi, mums, mūsų Tėvynei užteks jėgų įveikti Rusijos karinę agresiją.“
Ukrainietė mama pasakojo, kad per bombardavimus kelias paras praleido rūsiuose, o važiuodami per Ukrainą keliuose matė labai daug karinės technikos. Pasienio mieste ėmė šaudyti rusų armijos dronas. „Mes iš pradžių nieko nesupratome, puolėme ant žemės. Ukrainiečių kariai ėmė šaudyti į jį. Po kurio laiko mums pasakė, kad viskas nurimo, galite atsikelti nuo žemės. Labai išsigandome. Bet, ačiū Dievui, likome gyvi“, ‒ kalbėjo Anna vildamasi, kad Ukraina laimės savo kovą.
Annai su vaikais padėjo pabėgti ir saugiai į Dovilus atgabeno žurnalistas, režisierius, menininkas iš Ukrainos Petro Olar, šiuo metu gyvenantis Lietuvoje.

Monika CALZONAITĖ

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *