Dvi parodos apie knygas

Asociatyvi nuotr.

Ar dažnai pagalvojame, kaip gimsta ar atsiranda knyga? Kas tie žmonės, kurie ją sukuria vienu ar kitu pavidalu? Kaip surišami knygos puslapiai? Klijuojami ar siuvami? Kodėl pasirenkamas vienas ar kitas šriftas? Ar Jums kvepia nauja knyga? Kodėl vienose daug iliustracijų, o kitose jų ir visai nėra? O ar žinote, kad knygos gali būti bežodės?


Menotyrininkė Rūta Ostrovskaja sako, kad į daugybę šių ir kitų klausimų gausite atsakymus Klaipėdos kultūrų komunikacijų centro (KKKC) Parodų rūmuose. Būtent šioje erdvėje vyko pirmasis Klaipėdos knygos meno festivalis, kurį sudarė edukacinė programa ir dvi parodos – Knygų iliustracijų ir Knygos meno konkurso.
Abi renginio parodas galėsite aplankyti net iki lapkričio 6 d.
Festivalio kuratorė Jolita Liškevičienė pasakoja, kad pati idėja gimė Klaipėdos savivaldybėje, o jos įgyvendinimas priklauso KKKC. Renginio partnerė Lietuvos kultūros ministerija Knygos meno konkurso parodos ekspozicijai suteikė knygas.
Renginio sumanytojai kartu su architektų studija „Moa“ abiem parodoms suteikė ypatingą ir estetišką pavidalą. Knygos meno konkurso knygoms skirti specialūs postamentai, o antroji – Knygų iliustracijų paroda – tai tarsi kelionė knygos puslapiais.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių