E. sveikata pareikalaus kantrybės

Klaipėdos universitetinėje ligoninėje (KUL) regiono medikams buvo pristatytas finišo tiesiąją pasiekęs Vakarų Lietuvos e. sveikatos projektas, kuriame dalyvauja 18 sveikatos priežiūros įstaigų. Tarp jų – ir Gargždų ligoninė bei Gargždų pirminės sveikatos priežiūros centras. Projekto koordinatorius – KUL.

Projektas – unikalus

Vieninga jungtinė Klaipėdos apskrities sveikatos priežiūros įstaigų informacinė sistema, sukurta vos per 14 mėnesių, bus integruota į visoje šalyje pradedančią veikti elektroninę sveikatos sistemą ir kitas nacionalines informacines sistemas („Sodra“, NDNT ir kt.).

„Tai unikalus projektas, Lietuvoje pagal partnerių skaičių antro tokio nėra. Nebuvo lengva kurti šią bendrą sistemą, nebus lengva ir su ja pradėti dirbti. Teks visiems vairuoti tą naują automobilį ir kartu lygiagrečiai mokytis. Nors įvyko jau per 20 mokymų medikams, startas nebus lengvas. Tačiau dar yra laiko mokytis iki lapkričio 2 dienos, kai reikės perdavinėti visus duomenis į bendrą sistemą, o mes visada pasirengę padėti“, – sakė projekto vadovas, KUL vyriausiojo gydytojo pavaduotojas Virgilijus Vanagas. Jis akcentavo, kad pagrindinis naujosios informacinės sistemos tikslas yra orientuotas būtent į pacientų gerovę – patys pacientai galėtų valdyti visą informaciją apie savo sveikatą, gautų patikimas ir kokybiškas sveikatos priežiūros paslaugas nuo registracijos iki išrašymo iš ligoninės. Naują informacinę sistemą įdiegusios bendrovės „Nortal“ direktorius Aurimas Danaitis informavo, kad jau veikia šios sistemos bandomoji versija, tad mokytis įvesti duomenis galima jau šiandien.

Teks dirbti ir mokytis

O projektų vykdytojus, sveikatos priežiūros įstaigų vadovus, kamuoja rūpestis, kaip įsisavinti dar vieną naujovę sveikatos apsaugos sektoriuje. „Manau, bus tikrai sudėtinga, nes personalas pas mus didžia dalimi yra vyresnio amžiaus, kompiuterinis raštingumas minimalus. O pacientų daug, darbo krūviai yra nemaži. Gi duomenis reikės suvesti į kompiuterį iš karto, už durų laukiant kitiems pacientams. Nauja tvarka pareikalaus kantrybės ne tik iš gydytojų, bet ir pacientų, visiems prireiks daugiau kantrybės ir abipusio supratimo“, – sakė Gargždų ligoninės vyriausiosios gydytojos pavaduotoja Virginija Ruškienė.

Vieninga jungtinė Klaipėdos apskrities sveikatos priežiūros įstaigų informacinė sistema, sukurta vos per 14 mėnesių, bus integruota į visoje šalyje pradedančią veikti elektroninę sveikatos sistemą ir kitas nacionalines informacines sistemas. „Tai unikalus projektas, Lietuvoje pagal partnerių skaičių antro tokio nėra“, – sakė projekto vadovas, KUL vyriausiojo gydytojo pavaduotojas V. Vanagas.

„Manau, kad projektą e.sveikata įsisavinti bus tikrai sudėtinga, nes personalas pas mus didžia dalimi yra vyresnio amžiaus, kompiuterinis raštingumas minimalus“, – svarstė Gargždų ligoninės vyriausiosios gydytojos pavaduotoja V. Ruškienė.

 


Elektroninę sveikatos sistemą sudaro centrinė e. sveikatos informacinė sistema bei jos posistemės – elektroninis receptas ir medicininiai vaizdai, taip pat gydymo įstaigų informacinės sistemos, teiksiančios duomenis į centrinę sistemą. Šioje sistemoje atsidurs paciento sveikatos istorija, tyrimai, diagnozės, receptai, siuntimai, rentgeno nuotraukos, pažymos ir kita svarbi informacija. Prieigą prie šių duomenų turės gydytojai, vaistininkai ir pacientai.

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių

Skip to content