Ekspertai pataria: kaip papuošti namus artėjančioms šventėms?

Sparčiai artėjant gražiausioms metų šventėms, prasideda pasiruošimas, kurį dažnai lydi skubėjimas ir stresas. Daugelis iš anksto planuoja, ką dės ant vaišių stalo ir po Kalėdų eglute bei svarsto, kaip pasipuošti namus. Kad pasirengimas Kalėdoms teiktų džiaugsmą ir  namai būtų pilni jaukumo ir šventinės nuotaikos, ekspertai dalinasi įžvalgomis ir patarimais, į ką šįmet verta atkreipti dėmesį puošiant ne tik kalėdinę eglę, bet ir namus bei eksterjerą.

„Praėjusiais metais visi išgyvenome sudėtingą laikotarpį, kuomet švenčių laukimą temdė karantininiai ribojimai ir baimė dėl artimųjų sveikatos, todėl šiųmetinės didžiosios metų šventės yra labai laukiamos. Net jeigu ir nepavyks prie bendro švenčių stalo susėsti su visa šeima, bent jau galite save pradžiuginti jaukiais ir šventiškai papuoštais namais“, – sako „MOKI VEŽI“ marketingo vadovė Laima Skirienė.

Dėmesys ne tik kalėdinei eglutei

Pasak interjero ekspertų, į mūsų namus šiais metais vėl sugrįžta natūralios kalėdinės eglutės. Žmonės, kurie anksčiau statė dirbtines eglutes, dabar vis labiau renkasi natūralias, gyvas egles. Taip pat vis daugiau žmonių perka eglės vazonuose, kurias paskui gali pasodinti savo kieme, sodyboje arba specialiai tam skirtoje vietoje mieste.

„Tokių eglučių pardavimai, palyginus su dirbtinėmis, praeitais metais buvo net 2–3 kartus didesni. Visgi, Lietuviai dažniausiai renkasi kėnius, o ne tradicines lietuviškas eglutes. O štai užsienio šalyse vis labiau populiarėja dirbtinės eglutės, sukurtos iš LED lempučių, kurios tinka laiko stokojantiems, bet kūrybiškai į šventes žvelgiantiems žmonėms“, – sako „MOKI VEŽI“ marketingo vadovė.

Nors pasaulyje taip pat sparčiai populiarėja natūralūs, mediniai kalėdinių eglučių papuošimai ir žaisliukai, lietuviai vis dar renkasi tradicinius žaisliukus, kurie pasižymi didesne įvairove, spalvų gamomis.. Lietuvoje auga ir stiklinių žaisliukų populiarumas, pirkėjai vis dažniau renkasi įdomių formų, išskirtinius ir brangesnius žaisliukus. „MOKI VEŽI“ ekspertė pastebi, kad žmonės daugiau dėmesio skiria ir jaukumą namuose padedančioms kurti dekoracijoms: vainikams, namų kvapams, žvakėms ir žvakidėms, įvairiems padėklams, skirtiems kurti kompozicijoms. Renkantis šias dekoracijas, patariama atkreipti dėmesį į šį sezoną itin madingas lygiomis linijomis puoštas ir asimetriškas namų dekoro detales.

Spalvų paletė išlieka tradicinė

Ekspertė pabrėžia, kad Kalėdinių dekoracijų tendencijos rekomenduoja atkreipti dėmesį į netradicinių spalvų eglutės žaisliukus ir namų dekoracijas, bet šis šventinis sezonas, pasak „MOKI VEŽI“ ekspertės, Lietuvoje vis dar išlieka labiau klasikinis ir tradicinis.

„Atsižvelgdami į pardavimus, galime teigti, kad lietuviai yra klasiką mėgstanti tauta – jų eglutės ir namai dažniausiai yra puošiami būtent tradicinėmis raudona, sidabrine ir auksine spalvomis. Nors mūsų pirkėjai retai kada ieško netikėtų spalvų sprendimų, tiems, kas nebijo kūrybiškesnių idėjų, savo kalėdinę kolekciją siūlome papildyti gintaro spalvų akcentais,mėlynos spalvos dekoracijomis, žalio sodrumo spalvomis“, – sako „MOKI VEŽI“ marketingo vadovė.

Vis daugiau dėmesio namų eksterjerui

Ruošiantis šventėms ir puošiant būstą, reikėtų nepamiršti ir namų eksterjero, visai nesvarbu, gyvenate bute ar name. Bute langus galite papuošti lemputėmis arba jų užuolaidomis, o turintiems balkonus rekomenduojama juos papuošti ne tik šviečiančiomis dekoracijomis, bet ir tradicinėmis eglių šakų kompozicijomis. Taip pat šventiškumo prideda ant palangės pastatytos kalėdinės dekoracijos, kalėdiniai augalai arba žvakidės.

Žmonės, gyvenantys nuosavuose namuose su kiemu, turi daugiau galimybių, kaip papuošti savo namų eksterjerą. „MOKI VEŽI“ marketingo vadovė teigia, kad į Lietuvą atkeliauja „amerikietiška“ mada puošti individualių namų fasadus, kiemus ir tvoras: „Šių papuošimų pardavimai nuolat auga, o mūsų parduotuvėse galima rasti itin platų tam skirtų prekių pasirinkimą: nuo paprastų lauko girliandų, iki judančių šviečiančių dekoracijų, tokių kaip elniai, Kalėdų seneliai ir pan. Pastebime, kad klientai vis dažniau girliandomis puošia ne tik eglutes, bet ir langus, laiptų turėklus, namų fasadus, o mūsų asortimento gausa kiekvienam gali padėti susikurti Kalėdinį jausmą tiek namuose, tiek lauke.“

Apie UAB „MAKVEŽA“:

Lietuviško kapitalo UAB „MAKVEŽA“, valdanti statybos, remonto, apdailos bei sodo prekių prekybos tinklą „MOKI VEŽI“, Lietuvoje veikia nuo 2000 m. Šiuo metu 24-iose tinklo parduotuvėse, įsikūrusiose ne tik didžiuosiuose šalies miestuose, bet ir regionuose bei interneto parduotuvėje www.mokivezi.lt dirba daugiau nei 730 darbuotojų.

Pranešimas žiniasklaidai

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių