Ekstremalaus bėgimo čempionate – ir Gargždų sportininkai

Birželio 10–12 d. Italijoje vyko OCR (obstacle course running) ekstremalaus bėgimo Europos čempionatas. 

Gausią 45 žmonių Lietuvos delegaciją sudarė sportininkai iš visos Lietuvos klubų: OCR Vilnius, Sportive Locals, OCR Baltic Warriors, OCR Gargždai. Kalnuose kilometro aukštyje įsikūrusiame Val di Fiemme miestelyje buvo galima išvysti ne tik Lietuvos trispalvę, bet ir Gargždų herbą – čempionate teisę dalyvauti iškovojo 12 ekstremalaus bėgimo klubo OCR Gargždai atstovų.

Čempionato dalyviai buvo skirstomi į elito ir open klases, tad sutraukė 1 500 dalyvių ne tik iš Europos šalių, bet ir iš Argentinos, JAV ir kt. 

Pirmąją varžybų dieną penktadienį atletai varžėsi 3 km trasoje su 20 kliūčių. Dalyviai gavo 3 apyrankes ir turėjo tik vieną bandymą įveikti kliūtį be klaidų. Neįveikus apyrankė nukerpama. Trumpąja vadinamoje distancijoje puikiai pasirodė OCR Gargždai narys Renaldas Bugys: trasą įveikęs per 17 min. 31 sek. jis savo amžiaus kategorijoje nuo 35–39 m. iškovojo 2-ąją vietą! 

Taip pat 3 km trasoje neįkainojamos patirties įgijo ir kiti du OCR Gargždai nariai – Donatas Šateikis ir Modestas Putrius. 

Šeštadienį, pagrindinę varžybų dieną, OCR varžybų meka virtusiame Val di Fiemme mieste toliau varžėsi 900 sportininkų (100 elito, 800 amžiaus grupės klasėje) standartinėje 15 km trasoje. Dalyvius pasitiko 28 laipsnių karštis, 700 m sukilimo įkalnė ir 53 kliūtys, įskaitant plaukimą ežeru. Atletai turėjo 3 apyrankes ir tik po 1 bandymą kiekvienai kliūčiai. 

Vėl puikiai pasirodė Renaldas Bugys – 4-oji vieta Europos Elito klasėje ir monstriškas trasos įveikimo laikas – 1 val. 31 min. 26 sek. Vienintelė prarasta apyrankė dėl neįveiktos kliūties sutrukdė Renaldui kopti ant pakylos.

Kiti OCR Gargždai spartanai įveikė visą trasą, tačiau klydo ir prarado apyrankes ant sudėtingų sumanumo, rankų stiprumo ir technikos reikalaujančių kliūčių, tad buvo traktuojami kaip DNF (did not finished). 

Rezultatai:

Rytis Janulaitis elite group DNF 84 – 01:55:09

Simonas Muižė elite DNF 97 vieta – 02:43:31

Ieva Želvytė Age Group DNF 12 vieta – 02:42:41

Antanas Gembutas Age Group DNF 75 vieta – 02:53:56

Aleksandras Ivanauskas Age Group DNF 103 vieta – 02:38:51

Donatas Ivanauskas Age Group DNF 116 vieta – 02:53:23

Mantas Šedys Age Group DNF 58 vieta – 03:02:35

Norbertas Bendikas Age Group DNF 27 vieta – 02:54:35

Modestas Putrius Age Group DNF 63 vieta – 03:17:48

Brigita Kokankaitė Age Group DNF 19 vieta – 02:58:52

Tadas Grimalis Age Group DNF 81 vieta – 03:06:45

OCR čempionatą sekmadienį vainikavo šalių komandinės 6 km trejetų varžybos. Kaip ir prieš tai, spartanus pasitiko svilinantis karštis ir specialiai komandinėms varžyboms sudėliota trasa. 

Mūsų komandos nariams R. Bugiui, R. Janulaičiui ir I. Želvytei, atstovavusiems Lietuvos MIX rinktinei, šįkart fortūna nusisuko – prieš pat finišą  prarasta paskutinė apyrankė, tad rezultatas fiksuotas prie trasos nebaigusių (DNF).

Tuo tarpu Lietuvos vyrų rinktinės nariams S. Muižei, M. Putriui (OCR Gargždai) ir R. Kvederavičius (OCR Baltic Warriors) sekėsi geriau – išsaugotos apyrankės ir užimta 33-ioji vieta. 

OCR Gargždai dėkoja visiems klubo nariams ir Lietuvos atstovams, pasiryžusiems išbandyti savo jėgas su stipriausiais Europos OCR atletais.

Kitais metais Europos čempionatas vyks Vengrijoje. 

Visi, norintys pradėti sportuoti ir gilinti ekstremalaus bėgimo žinias, kviečiami prisijungti prie OCR Gargždai klubo treniruočių kiekvieną sekmadienį Gargžduose. OCR Gargždai klubas dėkoja rėmėjams Klaipėdos rajono savivaldybei, VS-Express, Gudema, M2 Projektai, Manstona, 3R Shooting team.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių