Endriejavo mokykloje – ukulelių skambesys

Autorės nuotr.: Endriejavo pagrindinėje mokykloje per muzikos pamokas mokomasi groti ir ukulelėmis.

Endriejavo pagrindinėje mokykloje skamba įvairūs muzikos garsai. Apie 10 metų čia muzikos mokytoja dirbanti Aida Košaitienė džiaugiasi, kad mokiniai gali tobulinti savo įgūdžius įvairiomis priemonėmis. Pavyzdžiui, grodami ukulelėmis.


Išmokti buvo iššūkis
Ukulelės muzikos klasę papildė per vieną projektą. „Klaipėdos rajono savivaldybė skelbia mokinių iniciatyvų projektą. Jį vykdo jau trečius metus iš eilės. Mokiniai patys teikia iniciatyvas. Tad buvo pateiktas mūsų mokinių siūlymas. Gavome 1 000 Eur, iš kurių praėjusį pavasarį įsigijome 8 ukuleles, kachon būgną, taip pat įgarsinimo įrangos, du belaidžius mikrofonus, stovus kolonėlėms, mikrofonams“, – vardijo A. Košaitienė.
Anot jos, iki šiol Endriejavo pagrindinėje mokykloje vaikai grojo labiau perkusiniais instrumentais, skudučiais, o dabar veiklos galimybės žymiai platesnės. „Man pačiai išmokti groti ukulele buvo iššūkis. Mokiniai taip pat buvo girdėję tik šio muzikinio instrumento pavadinimą, bet rankose nečiupinėję. Tačiau atsiradus tokiai galimybei vyko intensyvus mokymosi procesas. Yra vaikų, kurie patys papildomai ieško informacijos, mokosi. Suinteresuotiems mokiniams leidžiame instrumentą išsinešti, pavyzdžiui, savaitgaliui“, – pasakojo muzikos pedagogė.


Dirba abu pusrutuliai
A. Košaitienė akcentavo, kad vieniems vaikams patinka labiau dainuoti, kitiems groti. Tačiau mažiausiai yra norinčiųjų domėtis ir gilintis į muzikos istoriją. Vaikams yra įdomesnės praktinės žinios nei teorija. „Šiuo metu kabinete turime 8 ukuleles, dirbame poromis, tačiau ateityje norėtųsi įsigyti daugiau šių instrumentų, kad užtektų vienos klasės visiems mokiniams. Labai džiaugiamės ir įsigytais mikrofonais, įgarsinimo įranga. Dabar žymiai lengviau per renginius, nes mokykloje mes neturime garso inžinieriaus“, – dėstė pašnekovė.
Ji sako galinti pasakoti be galo, kuo naudingas vaikui grojimas muzikos instrumentu: „Grojant ukulele dirba skirtingos rankos, vienu metu – abu smegenų pusrutuliai, tad asmenybė lavinama visapusiškai. Rit­mo pojūtis, klausos lavinimas, smulkioji motorika – viskas viename.“


Pamokos įvairesnės
Viena iš mokinių, rašiusių projektą, – Ema Jurgutytė: „Pati lankiau Muzikos mokyklos Endriejavo skyrių, mokiausi groti kanklėmis, tačiau nebaigiau. Vis dėlto meilė muzikai, muzikos instrumentams yra, tad siekiant įdomesnių, dar įvairesnių muzikos pamokų ir rašėme projektą. Labai džiaugiamės, kad jis buvo finansuotas.“
Pasak A. Košaitienės, ukulelėmis mokomi groti ir pradinukai, jie labai laukia, kad savo pirštukais galės išbandyti dar nepažįstamą instrumentą. Endriejavo pagrindinės mokyklos direktorė Vilma Ugintienė pasidžiaugė iniciatyvia, kūrybinga muzikos mokytoja A. Košaitiene ir pridūrė, kad būtent jos vadovaujamas skudutininkų ansamblis vasarą dalyvavo ir Klaipėdoje vykusioje Dainų šventėje.

Agnė ADOMAITĖ

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių