Endriejavo pagrindinė mokykla tvarkoma pagal išgales

Jau vienuolika metų Endriejavo pagrindinės mokyklos direktorės pareigas einanti Vilma Ugintienė džiaugiasi, kad kasmet ir mokykla, ir darželis gražėja, investuojama į reikalingą infrastruktūrą. Tiek ji, tiek jos pavaduotojas ūkio reikalams Giedrius Gumuliauskas atvirai sako, jog daug padaroma ir darbščių darbininkų dėka, prieš keletą metų net trinkelės mokyklos kieme buvo pačių pajėgomis išklotos.


Per 50 tūkst. Eur
Anot V. Ugintienės, kad ir kiek metų dirbama mokykloje, kiekvienas rugsėjis būna kažkuo naujas. Šiemet mokinius pasitiko dvi naujos pedagogės: geografijos mokytoja Ramutė Mėčienė ir biologijos Daiva Diglienė. Viena atvyko iš Rietavo savivaldybės, kur buvo uždaryta Žadvainių pagrindinė mokykla, o kita pedagogė – iš Lapių pagrindinės mokyklos. Anot R. Mėčienės, mokyklos infrastruktūra, darbo kabinetas tenkina, tad svarbiausia kiekvienam dirbti savo darbą.
Iš viso Endriejavo pagrindinėje mokykloje šiemet yra 118 mokinių, dar 46 vaikai yra ugdomi darželyje. Gausiausia vaikų grupė yra 5–8 klasių mokiniai. Tačiau skaičiuojama, jog šiemet yra 7 mokiniais mažiau nei ankstesniais metais.
Mokyklos ir šilumos mazgų renovacija, pasak direktorės V. Ugintienės, paskutinįkart buvo atlikta 2006 m. Tačiau šiemet buvo samdyti rangovai, atnaujintas pastato fasadas. „Labai džiaugiamės, kad Klaipėdos rajono savivaldybė buvo skyrusi per 1,1 mln. Eur švietimo įstaigoms, o sudaryta darbo grupė, kuri lankėsi rajono švietimo įstaigose, nusprendė, kur ir kam skirti tikslingiausiai lėšas. Mūsų įstaigai teko per 50 tūkst. Eur“, – informavo Endriejavo pagrindinės mokyklos direktorė V. Ugintienė.

Endriejavo pagrindinės mokyklos direktorė V. Ugintienė ir pavaduotojas ūkio reikalams G. Gumuliauskas stengiasi, kad mokyklos aplinka atlieptų ugdytinių poreikius.

Kiemą išsiklojo patys
Už skirtas lėšas atliekamas mokyklos laiptinės remontas (7 400 Eur), įsigytas vejos pjovimo traktoriukas (5 500 Eur), sutvarkyta darželio aikštelė (6 000 Eur), atliktas mokyklos lauko sienos remontas (3 000 Eur), įsigytos rūbų spintelės (per 5 500 Eur) ir kt. „Sutvarkyta ir darželio pavėsinė, sandėlis, įsigytos skalbimo mašina ir džiovyklė, įrengti kondicionieriai dviem darželio grupėms. Mokyklai įsigytas interaktyvus ekranas, valgyklai – šaldytuvas ir kt.“, – vardijo V. Ugintienė. Pašnekovė akcentavo, kad prižiūrėti visą ūkį ir ekonomiškai tvarkytis labai padeda jos pavaduotojas ūkio reikalams G. Gumuliauskas. „Pagal išgales: kiek gauname lėšų, tiek tvarkomės. Viešuosius pirkimus apsunkina tai, kad esame mažas kąsnis, trūksta dalyvių. Mes per maža žuvis, kad domintume stambius rangovus“, – kalbėjo G. Gumuliauskas.
„Bangos“ korespondentams apžiūrint mokyklos teritoriją, buvo girdėti remonto garsai. Darbininkai Albertas Butkevičius, Eugenijus Jurgutis ir Alvydas Genčas tvarkė lietvamzdžius, tebevykdomas ir laiptinės remontas. Mokyklos darbininkai daug ką savomis rankomis padaro. Prieš keletą metų buvo prašyta Savivaldybės lėšų iškloti kiemo trinkeles, bet skirta nebuvo. Tuomet direktorė paskelbė akciją „Pirk trinkelę“, kvietė miestelio bendruomenę aukoti lėšų. Vėliau prisidėjo ir Savivaldybė, o mokyklos darbininkai savo rankomis išklojo kiemą.

Kasmet atnaujinama po keletą kabinetų, kad ugdymo procesas vyktų kuo geresnėmis sąlygomis.

Taupymo režimas
Kylant energetikos kainoms, artėjantis šildymo sezonas kelia nemažai iššūkių. Praėjusiais metais, pavyzdžiui, sausį Endriejavo pagrindinei mokyklai už šildymą teko mokėti 7 033,55 Eur. „Tai didelė suma, bandome taupyti, kiek įmanoma. Siekiant mažinti elektros sąnaudas, tualetuose yra automatiniai jungik­liai, kad nebūtų palikta šviesų. Koridoriuose taip pat esame atnaujinę šviestuvus į taupiuosius. Stengiamės“, – užtikrino pašnekovė. Anot jos, Savivaldybė informavo, jog klasėse taip pat gal pavyks pakeisti šviestuvus.
Kainos mokyklos valgykloje taip pat šiek tiek auga, tačiau nedrastiškai. Pavyzdžiui, kepti varškėčiai – 1,16 Eur, kalakutienos šnicelis – 1,12 Eur, avinžirnių sriuba su grietine – 0,18 Eur. Valgyklos vedėja Dalia Garbenčienė sakė, jog mokiniai valgo viską: ir žuvį, ir varškėčius – kiekvienas pagal savo skonį. Atsiskaityti galima mokinio pažymėjimo, banko kortele, o jei bėda, priimami ir grynieji. „Jei bankas veikia sklandžiai, jokių didelių eilių nesusidaro“, – sakė D. Garbenčienė.

Valgyklos vedėja D. Garbenčienė sakė, kad mokiniai mėgsta valgyklos patiekalus, kiekvienas juos renkasi pagal skonį.

Pageidauja sporto būrelių
Endriejavo pagrindinės mokyklos bendruomenė ypač džiaugiasi gautu geltonuoju autobusiuku. Dabar iš viso turi du, o vaikai gali patogiai ir saugiai pasiekti ugdymo įstaigą.
V. Ugintienė, paklausta, kokių problemų yra įstaigoje, atsakė: „Negali būti švietimo įstaiga be problemų, tačiau labai džiaugiamės, jog vaikai rūpestingi, juk lanko įstaigą ir broliai, seserys, tad vienas kitam padeda, pastebi, jei kažkas atsitiko. Socialinis, emocinis klimatas mokykloje išties geras. Jei kažkas ir atsitinka, stengiamės laiku reaguoti.“ Ji pasidžiaugė, kad mokiniai labai aktyvūs, sportiški. Dalis lanko treniruotes Gargžduose, tad tenka važinėti. Bendruomenė yra išsakiusi pageidavimą, jog būtų šaunu, jei Sporto centras Endriejave įkurtų skyrių ir mokiniai vietoje galėtų lankyti krepšinio, futbolo, šachmatų būrelius. Sporto būrelių poreikį patvirtino ir mokiniai. „Norime daugiau būrelių Endriejave. O mokykla mūsų puiki: ir direktorė, ir mokytojai geri“, – trumpai ir aiškiai apibendrino mokinys Ernestas Kniukšta.
Įstaigoje sveikatos priežiūrą vykdanti visuomenės sveikatos specialistė Rasa Palionienė „Bangai“ sakė, kad prieš šiuos mokslo metus buvo daug pasiruošimo, daug klausimų, kaip toliau vykdyti ugdymo procesą pandemijos sąlygomis. „Situacija yra kontroliuojama, kol kas viskas gerai“, – teigė ji.


Agnė ADOMAITĖ
Autorės ir A. VALAIČIO nuotr.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių