„ESminiai pokyčiai 2024“ Gargžduose sklaidė abejones dėl ES investicijų
Finansų ministerija tęsia informacinę kampaniją „ESminiai pokyčiai 2024“, kuria siekiama pristatyti ES investicijų pažangą, kuri įvyko pastaraisiais metais, ir kur ES investicijos keliaus artimiausiais metais.
Kviečia pamatyti pokyčius
Suplanuotos beveik 8 mlrd. eurų investicijos padeda įgyvendinti reikalingiausius, svarbius regionams projektus, kurie prisideda prie geresnio gyvenimo.
Siekdama supažindinti gyventojus su vykstančiais pokyčiais, Finansų ministerija vykdo informacinę kampaniją „ESminiai pokyčiai 2024“. Informaciniai renginiai šiais metais tikslingai suplanuoti labiau pasienio savivaldybėse, kad visi Lietuvos regionai galėtų iš arčiau susipažinti su ES fondų lėšomis vystomais projektais. Šį kartą ES investicijos pristatytos Gargžduose.
„Šia kampanija siekiame atkreipti dėmesį į pokyčius, kurie vyksta dėl ES investicijų“, – kampanijos „ESminiai pokyčiai 2024“ tikslą pristatė Finansų ministerijos atstovas Arūnas Malinovskis.
Renginių ciklo metu pasakojama, kokie pokyčiai įvairiose srityse laukia ateityje, kur Lietuva nukreips ES investicijas
„Lietuva 2021–2027 m. suplanavusi beveik 8 mlrd. Eurų ES investicijų, o šiuo metu jau konkretiems projektams įgyvendinti pasirašyta sutarčių daugiau kaip už 2,1 mlrd. eurų. Vadinasi, daugiau nei 2,1 mlrd. eurų jau investuojami į skirtingas Lietuvos sritis: socialinę apsaugą, energetinį saugumą, aplinkosaugą ar inovacijas. Į šią sumą įeina paslaugų pagyvenusiems ir neįgaliesiems priartinimo, gerinimo projektai ir sveikatos, naujų darbo vietų kūrimo, naujų verslų skatinimo, turizmo, judumo, aplinkosaugos, žaliosios ekonomikos auginimo projektai ir t. t.“, – pažymėjo A. Malinovskis.
Pažymėtina, kad trečdalis iš 8 mlrd. eurų ES investicijų skirta žmonių socialiniams poreikiams, nedarbo, švietimo problemoms spręsti. Labai daug investicijų skiriama sveikatos specialistams, mokytojams, socialiniams darbuotojams į regionus pritraukti, nepamirštant atnaujinti infrastruktūrą, gerinti aplinką, sukurti patogų susisiekimą, socialinį ir kultūrinį gyvenimą.
Be to, investicijomis skatinamas ir Žaliasis kursas (apie 47 proc. visų investicijų), kai pramonė transformuojama į aplinkai draugišką, kuriamas atsinaujinančiosios energijos šaltinių energetikos tinklas ir įgyvendinami kiti reikšmingi projektai, kuriais mažinama aplinkos tarša ir verslas apsirūpina švaria energija. Ir gyventojams sudarytos puikios sąlygos įsirengti saulės, vėjo jėgaines, el. energijos kaupimo įrenginius. Taip pat planuojamos nemažos investicijos į daugiabučių namų modernizavimą, kitus energiją taupančius ir į Lietuvos energetinį savarankiškumą iki 2027 m. vedančius projektus.
Regionai sprendžia patys
Daugiau kaip 1,6 mlrd. eurų skiriama tiesiogiai regionams, kurie patys planuoja investicijas ir įgalina bendruomenes tarpusavyje susitarti dėl būtinų projektų, kurie svarbūs to regiono strategijai ir vizijai. Regionai jau susiplanavo visas jiems ES 2021–2027 m. skirtas investicijų lėšas.
„Regionai gavo galimybę patys nuspręsti, kokių projektų jiems reikia. Projektai dažniausiai orientuoti į švietimą, socialinę apsaugą, turizmo skatinimą ar aplinkosaugą, verslo, investicijų aplinkos gerinimą ir pritraukimą.
ES investicijos į regionus gan sparčiai pasiekia vietos gyventojus, įstaigas. Šiuo metu jau paskelbta kvietimų už beveik 600 mln. eurų, o tai beveik trečdalis skirtų investicijų“, – nurodė Finansų ministerijos atstovas.
Klaipėdos rajono planuojamos investicijos
Pagal ES fondų lėšomis finansuojamą Regionų plėtros programą Klaipėdos rajonas suplanavęs projektų už daugiau nei 41 mln. eurų.
„Klaipėdos rajonas skiria ypatingą dėmesį į gyventojų socialinę, sveikatos aplinką. Artimiausiu metu yra suplanuota daugiau nei 11 mln. eurų investicijų į paslaugas, infrastruktūrą pagyvenusiems ar neįgaliesiems, kitoms pažeidžiamoms visuomenės grupėms“, – sakė pašnekovas.
Iš jų daugiau nei 2 mln. eurų planuojama investuoti į Socialinio būsto fondo pažeidžiamoms visuomenės grupėms plėtrą. Taip pat planuojamas kompleksinių paslaugų centro vaikams su negalia steigimas bei Socialinių dirbtuvių, Dienos užimtumo centro, grupinio gyvenimo namų, apsaugotų būstų steigimas, palaikomojo gydymo ir slaugos paslaugų modernizavimas ir plėtra.
„Klaipėdos rajonas išsiskiria dėmesiu sveikai gyvensenai ir psichoaktyvių medžiagų vartojimo prevencija Klaipėdos rajone – nulis priklausomybių, tam numatydamas beveik 900 tūkst. eurų investicijų“, – pažymėjo pašnekovas.
Pasak informacinio renginio atstovo, nemažas dėmesys skiriamas ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo plėtrai Klaipėdos rajono savivaldybėje. Tam savo planuose numatė per 23,5 mln. eurų investicijų.
Rajonas aktyviai prisideda ir prie integruotos viešojo transporto sistemos diegimo Klaipėdos regione, tam numatydami beveik 2,3 mln. eurų investicijų.
Daugiau informacijos galima rasti www.ESinvesticijos.lt
Iki lapkričio vidurio „ESminių pokyčių“ komanda aplankys daugiau nei 20 miestų ir miestelių.
Tikslas: informaciniais renginiais siekiama, kad gyventojai galėtų susipažinti su paskutinių metų ES investicijų planais ir projektais Edgaro Cickevičiaus nuotr.
1,6 mlrd. eurų – tiek, vien tiesioginių, ES investicijų sulauks regionai.




Užsak.