Esther Perel – „Naujas žvilgsnis į neištikimybę“

Šią knygą pirkau prieš dvejus metus, bet tik dabar ją perskaičiau. Turiu per daug prikaupęs psichologinių knygų, kurių nebaigiau skaityti ir noriu kuo greičiau tai padaryti, nes nusprendžiau keisti skaitinių žanrąužteks , tos psichologijos. Tad atėjo šios knygos eilė ir, valio, perskaičiau per savaitę!

Iš tikrųjų buvo sunku skaityti. Knyga sukėlė daugiau neigiamų jausmų nei teigiamų, nes išdavystės tema iš tiesų sunki. Teisiau asmenis, kurie išdavė savo antrąsias puses. Atrodė, kad net perėmiau išduotų žmonių skausmą, jutau sielvartą krūtinėje. Jaučiau ir pasišlykštėjimą, ir pyktį, ir tą jausmą, kai nesupranti, kur pasaulis ritasi. Ir klausimai su nuostaba, kaip jie taip gali elgtis? Kas čia per nesąmonė? Ar dar taip būna? Tačiau sau sakai, kad nedaryk dramos, o tai tiesiog egzistuoja ir to nepakeisi. Tačiau, kad ir kaip būtų, tai buvo puiki proga lavinti savo šališkumą, nes dirbant psichologu tai yra būtina.

Supratau vieną taisyklę, ką reikia padaryti žmonėms prieš pradedant kurti santykius arba pakalbėti apie tai jau esantiems santykiuose, jei nebuvo ši tema aptarta. Išdrįsti paklausti vienas kito, kas tau yra išdavystė? Tiesiog kalbėtis apie neištikimybę, užduoti rūpimus klausimus, pasamprotauti kartu.

Knygą ypač rekomenduoju tiems, kurie išgyveno šį skaudų gyvenimo etapą, o galbūt vis dar kenčia. Pagal pateiktą statistiką iš tiesų neištikimybės atvejų yra daug, tačiau galbūt mažiau apie tai kalbama.

Knygoje galite rasti šiuos atsakymus:

Ar įmanoma vienu metu mylėti daugiau nei vieną žmogų?

Kuo romanas gali būti naudingas santuokai?

Kodėl žmonės – net ir tie, kurių santuokos laimingos, – būna neištikimi?

Kodėl partnerio neištikimybė šitaip skaudina?

Ar visada verta atskleisti slaptus meilės ryšius?

Danielius EINIKIS

Jaunųjų korespondentų klubo narys

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *