FAKTAI, KURIUOS PRAVARTU ŽINOTI, RENKANTIS AKMENS MASĖS PLYTELES BEI LAIPTŲ PAKOPAS

Remonto temos ne visiems kelia geras emocijas, tačiau kurti savo aplinką, renkantis tam būtinus „įrankius“ patinka daugeliui. Vieni iš tokių „įrankių“ yra ir akmens masės plytelės bei laiptų pakopos. Ar daug apie jas žinote?

Vonios, virtuvės, kitų kambarių sienoms ir grindims – atitinkamo storio akmens masės plytelės

1 cm – tai būtinas akmens masės plytelių, pasirenkamų vonios kambarių, tualeto, virtuvės ir kitų namuose esančių erdvių sienų bei grindų klijavimui, storis. Nėra tikslinga minėtų namų zonų sienų bei grindų įrengimui rinktis storesnių plytelių, nes minėtas storis yra optimaliausiais pasirinkimas.

Visos plytelės yra keraminės

Išgirdus faktą, kad visus plytelės yra keraminės, dauguma žmonių ima prieštarauti ir vardinti žinomus plytelių tipus, t .y. akmens masės plytelės, klinkerio plytelės ir jau minėtos keraminės plytelės. Siekdami išsklaidyti abejones, patvirtiname, kad visos plytelės iš tiesų yra keraminės. Šią tiesą įtvirtina Lietuvos standartas LST EN 14411. Keraminių plytelių skirstymas į akmens masės, klinkerio bei keramines plyteles priklauso nuo jų pagaminimo būdo, techninių plytelių savybių bei susitarimo.

Populiariausi plytelių matmenys – 30X30 cm ir 60X60 cm

Rinkoje šiuo metu galima rasti įvairiausių matmenų plytelių vidaus darbams. Plytelių matmenų pasirinkimas priklauso nuo projekto specifikos ir, savaime suprantama, perkančiojo skonio. Vis dėlto, palyginus pardavimų duomenis matyti, kad jau ne vienerius metus lyderio pozicijų neužleidžia dviejų dydžių, t. y., 30X30 cm ir 60X60 cm plytelės. Primename, kad tai jokiu būdu nereiškia, kad kitokių matmenų plytelės yra mažiau gražios ar stilingos, tai tiesiog reiškia, kad dauguma žmonių savo namams renkasi būtent tokias.

Akmens masės plytelių paviršius skiriasi

Jau vien tik pažvelgus į akmens masės plyteles, galima pasakyti, kad jų paviršius skiriasi nuo greta esančių plytelių paviršiaus. Akmens masės plytelės būna tiek lygaus, tiek nelygaus paviršiaus, kurio reljefas lengvai matomas ir jaučiamas, braukiant ranka per gaminį. Akmens masės plytelių paviršius taip pat gali būti padengtas įvairia glazūra, suteikiančia plytelėms savitą stilių bei galimai diktuojančia net ir interjero idėją. Tiems, kurie nori mažiau blizgesio, puikiai tiks neglazūruotos akmens masės plytelės.

Akmens masės plytelės praktiškai nesugeria drėgmės

Akmens masės plytelių viena iš pagrindinių savybių, sąlygojančių jų ilgaamžiškumą, yra ta, kad šios plytelės praktiškai nesugeria vandens, t. y., jų įmirkimas yra itin minimalus, ko pasekoje vanduo joms neturi jokio neigiamo poveikio. Minėtoms plytelėms taip pat nėra baisus šaltis, jos atsparios įvairiam mechaniniam poveikiui, todėl gali būti naudojamos tiek patalpose, tiek lauko sąlygomis.

Granitas bei skalūnas – tobuli akmenys laiptų pakopoms gaminti

Specialistų teigimu, būtent granitas ir skalūnas turėtų rikiuotis Jūsų norų sąrašo viršuje, renkantis medžiagą laiptų pakopų gamybai. Minėti akmenys nėra slidūs, todėl tai ne tik tvarus, tvirtas bei ilgaamžis, bet ir saugus pasirinkimas. Iš granito bei skalūno pagamintos laiptų pakopos nėra pavaldžios laikui nei mados, nei tobulos išvaizdos prasme. Daugiau apie laiptų pakopas, jų pasirinkimą galite sužinoti, sekdami šią nuorodą: https://www.akmenys.lt/laiptu-pakopos

Laiptų pakopas reikia valyti reguliariai

Reguliarus granito bei skalūno akmens laiptų pakopų valymas yra būtinas, tačiau jis tikrai nėra sudėtingas ir nereikalauja specialių, didele kaina pasižyminčių priemonių. Prisiminkite, kad organinės kilmės medžiagos nuo laiptų pakopų turėtų būti nuvalomos reguliariai, o „generalinis“ valymas atliekamas 2–3 kartus per metus.

Užsak.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių