Festivalio „Alborada Clásica“ atgarsiai: „Klaipėdos kamerinį orkestrą turi išgirsti visa Europa ir ne tik“

Klaipėdos kamerinis orkestras (KKO) dar kartą patvirtinoprofesionalaus, aukščiausiu meniniu lygiu reprezentuojančio Lietuvos muzikinę kultūrą pasaulyje, kolektyvo vardą. Praėjusią savaitę orkestras grįžo išgastrolių festivalyje „AlboradaClásica“ Ispanijoje. KKO atliko koncertines programas su pasaulinio garso mecosopranu Justina Gringyte ir Tarptautinių klasikinės muzikos apdovanojimų laureatu, ispanų-amerikiečių pianistu Josu de Solaun.

KKO, V. Dranginio nuotr.

Granados provincijos mieste Salobreñoje, Ispanijoje,kasmetvykstančiam festivaliui vadovauja lietuvių kilmės ispanų dirigentas ir kompozitorius AlexisSoriano. Specialiu A. Soriano kvietimu KKO festivalyje pristatė dvi savo koncertines programas bei taporeziduojančiu kolektyvu trijų metų laikotarpiui.

Porenginio A. Soriano sakė: „Įspūdį paliko Klaipėdos kamerinio orkestro universalumas, švelnus skambesys ir kontaktas su dirigentu, ypač atliekant Respighi ir Griego kūrinius.“

Po KKO pasirodymo, koncerto recenzijoje (www.elfaromotril.es),pavadintoje „Absoliuti IV klasikines muzikos festivalio „AlboradaClásica“ sėkme Salobrenijoje“, rašoma: „Vakarykštis koncertas buvo išskirtinis. Nuostabi Klaipėdos kamerinio orkestro programa ir visi aukščiausio lygio atlikėjai pateikė koncerto klausytojams stulbinančiai emocingą muzikinę kelionę.“

Abu KKO koncertus Ispanijoje stebėjo klaipėdietis, šiuo metu Granadoje gyvenantis ir dirbantis choro ir orkestro dirigentas, profesorius Algis Zaboras. Dirigentas pažįsta orkestrą, kuriam net yra dirigavęs, nuo jo įkūrimo pradžios. Menininkas džiaugėsi, kad kolektyvas aukščiausiu lygiu reprezentavo ne tik Klaipėdos, bet ir visos Lietuvos kultūrą. „Orkestras grojo labai gerai. Atrodė, kad jis gali atlikti bet kokio stiliaus, techninio bei meninio sudėtingumo muziką. Šį orkestrą turi išgirsti visa Europa ir ne tik. Jis gali ir privalo būti miesto ir visos šalies kultūrinis desantas, skleidžiantis gerą žinią pasauliui apie Lietuvą ir jos meninę kultūrą.“

Festivalio atidarymo koncertedalyvavusi Lietuvos Respublikos ambasadorė Ispanijos karalystėje Lyra Puišytė-Bostroem negailėjo pagyrimų KKO. Lietuvos Respublikos konsulato Valensijoje vadovas Aleksandras Kudaba pavadino orkestro pasirodymą, diriguojant A. Soriano, nuostabiu ir įsimintinu.

Ispanų klausytojams ryškų įspūdį paliko KKO interpretuotasLietuvos nacionalinės premijos laureatės Žibuoklės Martinaitytės kūrinio „Sielunmaisema“ fragmentas. Koncerte solistė J.Gringytėatlikoukrainiečių kompozitorės BohdanosFrolyakopuso „Farewell To Light“ pasaulinę premjerą. Visa šio koncerto programa, kurią sudarė A. Soriano, buvo dedikuota Ukrainoje vykstančio karo aukoms.

Daugiausia publikos ovacijų sulaukė antrasis KKO koncertas, kuriame kolektyvas kartu supianistu J. de Solaun interpretavo Wolfgango Amadeus Mozarto Koncertą fortepijonui ir orkestrui Nr. 21. Taip pat kartu dainininke J. Gringyte orkestras atliko Ottorino Respighi kūrinį „IlTramonto“.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių