Festivalyje BŪTENT – diskusija, kaip įtraukti piliečius į valstybės valdymą ir sugrąžinti į politiką

Rytoj, rugpjūčio 26 d., Seimo kanceliarija dalyvaus Birštone vyksiančiame diskusijų festivalyje BŪTENT. Seimas, įsitraukdamas į šią ilgametes tradicijas turinčią, įsiklausymo kultūrą, toleranciją skirtingiems požiūriams puoselėjančią diskusijų šventę, akcentuoja atviros institucijos idėją ir kviečia visuomenę aktyviai dalyvauti svarstant visiems svarbius klausimus.

Seimo kanceliarijos inicijuojamos diskusijos „Tauta, Seimas ir Lietuvos kūrimas: aklavietės poliarizuotus ir rožinius stiklus bekaitaliojant“ dalyviai kartu su renginio svečiais bandys atsakyti į klausimą, kaip įtraukti piliečius į valstybės valdymą ir sugrąžinti į politiką.

Šia tema diskutuoti 11 val. pakviesti skirtingoms visuomenės grupėms atstovaujantys pašnekovai – politikai, politologai ir visuomenės veikėjai. Diskusijų erdvėje susitiks Seimo Pirmininkė Viktorija Čmilytė-Nielsen, reputacijos agentūros „Winning“ įkūrėjas Andrius Baranauskas, vaizdo tinklaraštininkas Paulius Mikolaitis-Paul De Miko ir Seimo kanceliarijos Informacijos ir komunikacijos departamento Tyrimų skyriaus vedėjas, politologas dr. Alvidas Lukošaitis. Diskusiją moderuos ir bendro sprendimo šiais aktualiais klausimais ieškoti padės Demokratijos žinių konkurso koordinatorius Giedrius Leskauskas.

Po diskusijos 12.30 val. prie Seimo erdvės šachmatų mėgėjai turės neeilinę galimybę sužaisti simultaną su geriausia Lietuvos šachmatininke Seimo Pirmininke V. Čmilyte-Nielsen.

Festivalio dalyviai laukiami ir Seimo erdvėje, kur galės padiskutuoti apie įstatymų leidybą, teisėkūros procesą, susipažinti su Seimo veikla, pasitikrinti žinias viktorinoje apie Lietuvos parlamentarizmą ir valstybingumo istoriją. Norintiems nusistatyti savo politines pažiūras bus pasiūlytas interaktyvus žaidimas „Politinis kompasas“. Nebus pamiršti ir mažieji renginio dalyviai – Seimo erdvėje bus siūloma sukti „Laimės ratą“ ir užsiimti kita įdomia veikla.

Taip pat festivalio diskusijose dalyvaus Seimo narė, Ministrė Pirmininkė Ingrida Šimonytė, Seimo Pirmininko pavaduotoja, Europos reikalų komiteto pirmininkė Radvilė Morkūnaitė-Mikulėnienė, Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto pirmininkas Laurynas Kasčiūnas, Žmogaus teisių komiteto pirmininkas Tomas Vytautas Raskevičius, Seimo nariai Lukas Savickas ir Jurgita Šiugždinienė.

Diskusijų festivalis BŪTENT, Lietuvoje pirmą kartą surengtas 2017 m., yra atviras, nepolitinis, nemokamas renginys, kuris kelia tikslą skatinti diskusijų ir įsiklausymo kultūrą, toleranciją skirtingiems požiūriams, pilietinį įsitraukimą. Įkvėpimo festivalis semiasi iš Skandinavijos šalių, turinčių ilgametes tokio pobūdžio renginių organizavimo tradicijas. Vienas iš pagrindinių diskusijų festivalio „Būtent!“ tikslų yra parodyti, kad svarbūs sprendimai yra neatsiejami nuo požiūrių įvairovės ir skirtingų visuomenės nuomonių įtraukimo.

Renginio programa

Parengė

Informacijos ir komunikacijos departamento

Ryšių su visuomene skyriaus vyriausiasis specialistas

Nerijus Vėta

Pranešimas spaudai

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių