Festivalyje „Būtent“ diskutavo ir žurnalistai, ir klausytojai

Birštone jau penktą kartą praėjusį šeštadienį vyko vienintelis šalyje diskusijų festivalis „Būtent!“ Vytauto parke vykęs unikalia atmosfera pasižymintis renginys sulaukė daugiau nei 5 tūkst. dalyvių.
Susirinkusieji čia įsitraukė į aktualiausias diskusijas kartu su Lietuvos ir užsienio ekspertais, politikais, ekonomistais, nuomonės formuotojais, nevyriausybinių organizacijų bei kitų sričių atstovais, rašoma organizatorių pranešime žiniasklaidai. 
Festivalio dalyvių dešimtyje skirtingų erdvių šeštadienį laukė net 55 diskusijos, kuriose visuomenei ir valstybei svarbiausiomis temomis diskutavo 250 kalbėtojų. „Čia susirenka visi, kuriems svarbu, kokioje šalyje gyvename“, – tvirtina vienas iš festivalio organizatorių Arnas Marcinkus.
Festivalyje „Būtent“ dalyviai buvo kviečiami klausyti ar įsitraukti į diskusijas apie dirbtinį intelektą, inovacijas, ateities maistą, emocinę sveikatą, medijų raštingumą, žiniasklaidą, geopolitiką ir ekonomiką, aktualijas švietimo srityje bei daugelį kitų svarbių temų.
Festivalyje „Būtent!“ Visuomenės informavimo etikos asociacija pirmąkart surengė diskusiją „Vieša kritika ir viešas kalbėjimas. Kur padorumo ribos?“ Gausaus klausytojų būrio sulaukusi diskusija klausėsi tinklaraštininko, žurnalisto Skirmanto Malinausko, Nacionalinės rajonų ir miestų laikraščių leidėjų asociacijos valdybos pirmininko pavaduotojos, Klaipėdos rajono laikraščio „Banga“ redaktorės Vilijos Butkuvienės, televizijos žurnalisto, laidų vedėjo Egidijaus Knispelio, žurnalistės Jurgitos Lieponės minčių. Savo įžvalgas diskusijos tema pateikė ekspertai: apžvalgininkas Vladimiras Laučius, Seimo Liudvika Pociūnienė, VDU Viešosios komunikacijos katedros profesorė Auksė Balčytienė.
„Problema ne ta, kad kažin kokios tamsybės tiesiog ateina į šviesuolių kompanijas, elito erdves, pradeda jose nepadoriai elgtis ir sugadina nuotaiką mandagiems žmonėms. Problema ta, kad patvorių ir užribių subkultūros, kuriose kalbėti apie „padorumo ribas“ apskritai beprasmiška, įsiskverbė į viešosios erdvės elito elgesį ir mąstyseną, tapo elito elgesio ir mąstysenos dalimi“, – diskusijoje dėmesį atkreipė apžvalgininkas V. Laučius.


„Bangos“ inf.
Organizatorių nuotr.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių