• 9 rugpjūčio, 2022
|

„Finora Capital“ grupė per metus padvigubino paskolų portfelį

A. Šveikauskas

Finansinių paslaugų įmonių grupė „Finora Capital“ per 2021 m. metus padidino valdomų paskolų portfelį daugiau nei dvigubai nuo 6,6 mln. iki 15 mln. Eur. Pusė iš jų (7,2 mln. Eur) suteikta Lietuvoje, likusi dalis – Estijoje. Audituotais konsoliduotais duomenimis, palūkanų pajamos per tą patį laikotarpį išaugo daugiau nei trečdaliu ir siekė 1,6 mln. Eur, prieš metus buvo 1,2 mln. Eur.

Spartų „Finora Capital“ augimą lėmė išaugusios verslo paskolų ir faktoringo apimtys bei pradėtos teikti lizingo paslaugos. Lizingo portfelis 2021 m. pabaigoje išaugo iki 3 mln. Eur.

„Be verslo plėtros praėjusiais metais daug dėmesio ir jėgų skyrėme pasirengimui tapti banku. Artimiausiu metu tapę „Finora Capital“ , visoje Europoje pradėsime priimti indėlius ir galėsime suteikti dar daugiau finansavimo smulkiajam ir vidutiniam verslui Lietuvoje bei Estijoje“, – sako Andrus Alber, „Finora Capital“ valdybos pirmininkas.

2021 metais daugiau nei pusė „Finora Capital“ finansavimo buvo suteikta įgyvendinant institucinių finansuotojų, tokių kaip „Invega“, Europos investicijų fondas ir „Advanced Global Capital“ , programas. Bendradarbiavimas su mažesnes palūkanas siūlančiais instituciniais fondais „Finora Capital“ leido sparčiau auginti paskolų portfelį ir išlaikyti palūkanų išlaidų augimą. 

„Baltijos šalyse paskolų portfelių rizikingumas yra vienas mažiausių Europoje, tačiau atsisakymo suteikti finansavimą procentas – didesnis nei Europos Sąjungos vidurkis. Tai rodo, kad mažoms ir vidutinėms įmonėms tenka nelengvas iššūkis ieškant finansavimo, ir yra daug galimybių lankstiems bei inovatyviems rinkos dalyviams, galintiems pasiūlyti priimtiną finansavimą mažajam verslui“, – sako Aurelijus Šveikauskas, „Finora kreditas“ ir būsimo „Finora Bank“ direktorius. 

Daugiau nei 90% „Finora Capital“ klientų yra įmonės, daugiausia mažos ir vidutinės, kurioms siūlomas visas finansavimo paslaugų spektras – nuo paskolų, garantijų iki lizingo ir faktoringo paslaugų. Nuo 2020 m. grupė teikia specializuotus finansavimo sprendimus kūrybiniam sektoriui Lietuvoje ir Estijoje.

„Finora Capital“ grupės šių metų birželio pabaigoje valdomas paskolų portfelis jau viršija 17 mln. Eur. 

„Finora Capital“ akcininkai yra 29 Estijos verslininkai ir privatūs asmenys. Įmonės įkūrėjai Veikko Maripuu ir Andrus Alber, iki tol dirbę finansų ir bankininkystės sektoriuose, valdo didžiausią 49% akcijų paketą.

Šių metų balandžio 29 dieną Europos centrinis bankas, Lietuvos banko teikimu, grupės įmonei Lietuvoje „Finora kreditas“ suteikė specializuoto banko licenciją. Šiuo metu įmonių grupė atnaujina informacines sistemas ir vykdo kitus pasirengimo darbus, kad galėtų pradėti priimti indėlius ir veikti kaip bankas.

„Finora Capital“ veiklą pradėjo 2014 m. Estijoje, 2019 m. buvo įkurta antrinė įmonė Lietuvoje. Per visą veiklos laikotarpį „Finora“ grupės įmonės yra išdavusios paskolų, suteikusios lizingo ir faktoringo paslaugų už daugiau nei 90 mln. Eur. Finansavimas suteiktas keliems šimtams įmonių, daugiausia mažų ir vidutinių.

„Chestnut“ informacija

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių