Gaisrininkai: žolės deginimas – pavojingas
Klaipėdos rajono savivaldybės priešgaisrinės tarnybos Plikių ugniagesių komandos vyriausiasis ugniagesys Artūras Veselis ir ugniagesys Kęstutis Paulauskas Vaikų šventėje Gargžduose priminė, kad su ugnimi, ypač karštą vasarą, būtina elgtis atsakingai, kad vėliau nekiltų bėdų.
Jei nėra galimybių kompostuoti sausą žolę, nukritusius lapus, šiaudus, nukirptą gyvatvorę, leidžiama deginti lauko sąlygomis, tačiau tik surinktas į krūvas. Gaisrininkai pabrėžė, kad būtina laikytis saugaus atstumo – ne arčiau kaip 30 metrų nuo statinių. Deginimas turėtų būti nuolat prižiūrimas, o jam pasibaigus ugniavietę privaloma užgesinti vandeniu ar smėliu.
Plikių komandos vyr. ugniagesys A. Veselis akcentavo, kad tai galima daryti tik atokesnių vietovių ar vienkiemių gyventojams. Gyvenvietėse tai daryti griežtai draudžiama.
Anot ugniagesio K. Paulausko, geriausia paskambinti pagalbos telefonu 112, papasakoti situaciją ir įsitikinti, kad galima tai daryti. „Žmonės nežinodami savavališkai degina, pasimato dūmai, atvažiuoja gaisrinė – būna bėdos“, ‒ „Bangai“ teigė K. Paulauskas.
Tiesa, gaisrininkai primena – būtina elgtis atsargiai – yra pasitaikę atvejų, kad iš savavališko deginimo kilo didesnis gaisras – sudegė namai, tvartai.
Už sausos žolės deginimą nesilaikant numatytų reikalavimų gresia administracinės baudos nuo 30 eurų iki 350 eurų, taip pat vertinama aplinkai padaryta žala.
Monika CALZONAITĖ
Vilijos BUTKUVIENĖS nuotr.