Gamtos mokslų laboratorijoje kvepėjo duona

Adventas – gražus laukimo metas. Kokia prasminga dovana, kai gali susiburti, pabendrauti, pagiedoti kalėdinių giesmių. Tokios nuotaikos apgaubti gruodžio 19 dieną vedėme integruotą biologijos ir muzikos pamoką „Kalėdų belaukiant“, kurioje dalyvavo Gargždų ,,Vaivorykštės“ gimnazijos Ig klasės mokiniai, Neringos Putinaitės mama Rima Putinienė.

Pamokos pradžioje gimnazistai ir jų muzikos mokytoja Jūratė Surblienė pagiedoję tris kalėdines giesmes sukūrė subtilią nuotaiką. Vėliau gamtos mokslų laboratorijoje atidžiai klausėmės N. Putinaitės mamos pasakojimo apie raugo gaminimą, priežiūrą ir duonos kepimą. Mokiniai turėjo galimybę ne tik pauostyti, bet ir paragauti duonos raugo, paliesti ir vizualiai įvertinti miltų rupumą.

Pagal lietuvių tradicijas duona – vienas svarbiausių produktų daugelio šeimų kasdienybėje. Ypač didelę reikšmę duona turėjo ant šventinio Kūčių ir šv. Kalėdų stalo – ji buvo ne tik priedas prie kitų patiekalų, bet ir pagrindinis, garbingiausioje stalo vietoje patiekiamas valgis. Nuo neatmenamų laikų Lietuvoje kepama ruginė duona.

Išskirtinis ir labai malonus reiškinys, kad gimnazistės Neringos  mama sutiko dalyvauti pamokoje ir pasidalinti su mumis duonos kepimo paslaptimis. Tai ne tik graži bendrystė, bet ir vertingos mamos patirties, suvokimo apie darbą, apie rūpinimąsi šeima, apie tradicijų tęstinumą perdavimas vaikams.

Praktinis darbas vyko sklandžiai, nes Neringos mama į pamoką atsinešė jau kepti paruoštos ruginės duonos minklės. Kiekvienas gimnazistas, mokytojos galėjo savo rankomis suformuoti duonos kepaliuką, o vėliau iškeptą parsinešti į namus.

Duona tyliai vienija ir darbo dieną, ir prie švenčių stalo susėdusius šeimos narius, dalijimasis ja sukuria taiką kiekvieno širdyje, darną šeimoje ir užtikrina skalsą namuose visus metus. Jeigu dalijamasi duona – netrūks ir meilės.

Raimonda KUNDROTIENĖ

Biologijos mokytoja metodininkė

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių