Gargždai įprasmina kraštiečio atminimą: kviečiame į konferenciją ir skulptūrinės kompozicijos atidengimo ceremoniją
Šiemet minimos iškilaus kraštiečio, rašytojo Mykolo Vaitkaus 140-osios gimimo ir 50-osios mirties metinės, tad Seimas 2023-iuosius yra paskelbęs Mykolo Vaitkaus metais. Šias sukaktis įprasmins mokslinė konferencija ir specialiai kunigo atminimui sukurtos skulptūrinės kompozicijos atidengimo ceremonija.
Išskirtinė, skulptūrinė kompozicija, skirta įamžinti gargždiškio kunigo, rašytojo ir visuomenininko Mykolo Vaitkaus atminimui Gargždų miesto parke bus atidengta spalio 27 d. 18 valandą.
„Labai prasminga, kada Gargždų mieste ar rajone atsirandantys įprasminimo ženklai turi ne tik estetinę, bet ir šviečiamąją prasmę. M. Vaitkaus skulptūra, vaizduojanti kūrėjo kambario fragmentą, ne tik papuoš miesto parką ir taps nauju traukos objektu, bet ir skleis žinią, paskatins domėtis, kas gi buvo M. Vaitkus, kuo jis nusipelnė mūsų kraštui“, – sako vicemerė Violeta Riaukienė.
Tą pačią dieną „Minijos“ kino teatre nuo 14 val. vyks ir mokslinė konferencija „Nušvitusi dulkė“, skirta supažindinti visuomenę su rašytojo kūryba ir svarbiausiais gyvenimo įvykiais. Registracija į renginį bus vykdoma iki spalio 25 d. Registracijos formą rasite ČIA.
Apie Mykolą Vaitkų
Mykolas Vaitkus – talentingas rašytojas, kurio knygos – bibliografinė retenybė, savo atsiminimuose aprašė jau nebeegzistuojančius baronų Renių dvaro rūmus, jų šeimininkus, Gargždų parką. Jo atsiminimai (iš viso praėjusio amžiaus 7-ajame dešimtmetyje išleisti 8 tomai) itin vertingi, nes juose ryškiai iškyla vis dar per menkai plačiajai visuomenei pažįstamas tarpukaris su liepsnojančiu pasiryžimu kurti laisvą demokratišką valstybę, su visomis dvasinio, politinio ir meno pasaulio spalvomis ir užkulisiais juose. M. Vaitkus artimai bendravo su ryškiausiais praėjusio šimtmečio pirmosios pusės politikos, bažnyčios, kultūros ir visuomenės veikėjais – Antanu Smetona, Augustinu Voldemaru, Maironiu, Vaižgantu, Adomu Jakštu-Dambrausku, Sofija Kymantaite-Čiurlioniene, Salomėja Nėrimi, Kipru Petrausku, vėliau – su dauguma išeivijos kūrėjų, ypač Bernardu Brazdžioniu, kuris ir paskatino parašyti prisiminimus, tapusius vertingiausia jo kūrybos palikimo dalimi. Taip pat Vaitkus rašė ir romanus, dramas, eilėraščius, laikomas estetizmo krypties pradininku Lietuvoje.
2018 m. Mykolui Vaitkui suteiktas Gargždų miesto garbės piliečio vardas, yra jo vardu pavadinta gatvė.