Gargždiškių darželis pasipuošė juka
Kai Birutės ir Algio Stasaičių kieme pražydo gražuolė juka, jos ypatingų žiedų rodės negali neįamžinti. Juolab kad šeimininkai seniai bematė tokią žiedų gausybę. Išpuoselėtame darželyje augalija yra ne tik malonumas akims. Žydėjimas eiles kuriančiai Birutei dažnai atneša įkvėpimą.
Jukų žiedais šiuo metu besidžiaugiantys jų augintojai turbūt sutiks su Birutės pastebėjimu, kad gėlė – labai dėkinga imigrantė. Iš Pietų Amerikos kilęs augalas Lietuvoje pritampa, tad šios daugiametės gėlės grožiu pasidžiaugti galime ir mes, šiauriečiai. „Juka žydi jau dvi savaites, tik gaila, kad per karščius žiedai ėmė leipti“, – pasakojo B. Stasaitienė. Visgi į Stasaičių namus pasigrožėti augalu spėjo užsukti ir artimieji, ir kaimynai.
Juka Birutė susižavėjo prieš maždaug šešerius metus, kai tokią gėlę nunešė dovanų jubiliatui. Netrukus šis augalas atsirado ir jos darželyje. Netikra palme dar vadinamas augalas dažniausiai pirmąsyk pražįsta po ketverių metų, tad norėdama greitesnio efekto, šeimininkė savo juką pirko iškart žydinčią. Dažno žydėjimo sulaukti galima neatskiriant naujai išaugusių sodinukų – pamečiui pražįsta vis nauji. Anot B. Stasaitienės, tokio gausaus stiebų skaičiaus jos darželyje jau seniai nebuvo.
Šeimininkė sakė neturinti jukos auginimo paslapties. Esą laisto negausiai, kartais į vandenį įmaišo trąšų. „Labai laukiu – ir pražįsta“, – šypsojosi moteris. Tiesa, šiemet jukos žiedai susivėlino, mat įprastai jie prasiskleisdavo per vyro Algio gimtadienį – liepos 19 d. Birutė prisiminė, kaip prieš kurį laiką ta proga mintyse gimė vyrui skirtos eilės.
Stasaičių gėlių darželyje šiuo metu grožiu prasiskleidusios ir ryškiai geltonos vienadienės – lelijų giminaitės. Pavasarį Birutė ypač džiaugiasi šilagėlėmis, inkarvilėjomis.