Velykų zuikis kviečia į Maciuičius

Autorės nuotr.: su pagalbininkais „Velykų langą“ kūrę Elena ir Stanislovas Mažeikiai, seniūnaitė E. Jurgaitienė patikino, kad šventine nuotaika nori dalintis su visais.

Viešosiose erdvėse, prie namų daugėja šventinių akcentų – artėja didžioji Prisikėlimo šventė. Keliu per Maciuičius riedančiųjų dėmesį traukia šio kaimo viešojoje erd­vėje sukurta kompozicija „Velykų langas“.
Savaitgalį prieš Verbų sekmadienį Maciuičių–Kalniškės bendruomenės veiklūs žmonės šventiniais akcentais tradiciškai puošė savo erdvę Maciuičių kaime. „Mes pasiskirstę darbus – vieni kūrė velykines kompozicijas, kiti piešė ar dažė, – kalbėjo seniūnaitė, bendruomenės valdybos narė Elena Jurgaitienė. – Prisidėjo, kas galėjo, antai Zigmas Sermontis sumeistravo dailią tvorelę.“ Kiaušinių figūras ir zuikį išpjaustinėjo, atramomis ir reikalingomis priemonėmis pasirūpino visų galų meistras Arvydas Vasiliauskas.
Elena ir Stanislovas Mažeikiai su anūke Ieva taip pat kūrė šventinę nuotaiką skleidžiančią pievelę, iš kurios takelis veda prie velykinio zuikio namelio po egle. Šią kompoziciją padarė vietos gyventojai Aušra ir Darius Lapai. Entuziastus palaiko bendruomenės pirmininkė Vaida Skuodienė. „Mūsų nuotaika puiki – norime ir su kitais ja pasidalinti“, – šypsojosi E. Jurgaitienė.

Virginija AUKŠTUOLYTĖ

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių