Evės mylimiausių rožių žydėjimas Priekulėje

Atvykusius į Priekulės centrą užburia rausvų, kvapnių rožių kilimas. Jis puošia skverelio, kuriame stovi „Šventvakarių Evės“ skulptūra, erdvę. Rožių žydėjimas – tai miesto, praeities akcentas, siejamas su Klaipėdos krašto metraštininke Ieva Simonaityte.
Priekulės senamiestyje veši rožynas – miesto puošmena ir svarbus akcentas. Šias karališkas gėles dievino klasikė I. Simonaitytė. Prie jos vasarnamio Vingio gatvėje (dabar memorialinis muziejus) visada žydėjo rožės, jos čia puikuojasi ir dabar. Pasak Priekulės seniūnės Daivos Bliūdžiuvienės, prieš kelerius metus miesto centre, kur „Švent­vakarių Evė“ žvelgia į savo gimtinę, buvo pasodinta rožių. „Tai sąsajos su praeitimi, miesto istorija, – kalbėjo seniūnė. – Seniūnijos darbuotojų pastangomis puoselėjamas rožynas.“
Gerai peržiemojusios karališkos gėlės, rūpestingai prižiūrimos, šiemet ypač džiugina akį. Želdinių specialistė Loreta Dvaržeckienė stebi, kad joms netrūktų trąšų, drėgmės, valytoja Elena ravi, purena žemę.
Rožės puošia ir kitas miesto erdves – žydi prie Meno ir kultūros centro. Jas taip pat savo sodybose augina miestelėnai. Karališkos gėlės puikuojasi ir prie seniūnės namų.
Virginijos AUKŠTUOLYTĖS nuotr.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių