Gargždo festivalis gausina žirgų mylėtojų gretas
Minijos slėnis praėjusį šeštadienį atgijo: jubiliejiniame Gargždo festivalyje žemę drebino dešimtą kartą čia vykusių konkūrų dalyviai raiteliai su žirgais. Stebėdami juos žiūrovai ir aikčiojo, ir galvas kraipė, ir plojo. Žirgų sporto pakerėtieji gali būti ramūs: organizatoriai pažadėjo, kad festivalis vyks ir kitąmet.
Senelio svajones įgyvendins anūkas
Mintis, jog Gargžduose reikia renginio su žirgais, daugiau nei prieš dešimt metų kilo verslininkui Vaclovui Macijauskui. „Kai vykdavo miesto gimtadienis, sekmadienis būdavo tuščias. Pamaniau, kad renginys su žirgais galbūt pralinksmintų ir atskleistų slėnio dvasią. Minijos slėnis – pasakiška vieta žirgų pasirodymams organizuoti“, – susižavėjimo neslėpė festivalio iniciatorius ir mecenatas V. Macijauskas. Pirmasis renginys per miesto gimtadienį nuo dešimtojo jau savarankiško festivalio gerokai skyrėsi. Pirmajame nebuvo nei scenos, nei koncertų, tik žirgų konkūrai, kurie baigdavosi apie 18–19 val. „Kai miesto gimtadienį pradėjo tampyti iš vieno kampo į kitą, mes nusprendėme nebėgti iš paskos ir šventę vasaros pabaigoje organizuoti kaip atskirą Gargždo festivalį“, – prisiminimais paprašytas pasidalijo V. Macijauskas. Du mėnesiai intensyvaus organizatorių darbo, festivalio rėmėjų paieškos, programos derinimas ir visus metus trunkanti idėjų atranka žiūrovams nematoma, tačiau rezultatas Minijos slėnyje – kaip ant delno.
Festivaliuose vos ne nuo kūdikystės dalyvaujantis V. Macijausko anūkas Jonukas šiemet sakė, kad labiausiai patiko Gargždukų miestelis, o jame – batutai, patiko ir koncertai, grakščiosios alpakos. Kartą per savaitę jodinėjantis berniukas iš senelio paveldėjo meilę žirgams. Jis net pasižadėjo, kai užaugs, pats organizuoti Gargždo festivalį.
„Džiaugiuosi, kad žmonių, kuriems žirgų sportas įdomus, daugėja. Šiemet, manau, festivalį stebėjo nuo 800 iki 1500 žiūrovų. Norėčiau, kad Minijos slėnis dažniau būtų mūsų visų susibūrimo vieta, kad čia vyktų daugiau renginių, ne tik Gargždo festivalis“, – troškimą atskleidė žirgų sporto propaguotojas. O gargždiškio Sigito Stalmoko ir Lietuvos operos dainininko Mindaugo Rojaus atliktą kūrinį, kurio žodžių autorius – a. a. Vytautas Rimavičius, o muziką sukūrė a. a. Bronius Rūtė, festivalio organizatorius laiko išsipildančia svajone. „Mačiau, kaip klausydamiesi dainos apie Gargždus žmonės lingavo, net šiurpuliukai ėjo per kūną. Manau, kad V. Rimavičiaus tekstas „Gargždai – mano miestas“ galėtų tapti Gargždų himnu, nors šis kūrinys jau neoficialiai ir yra vadinamas miesto himnu“, – dalijosi mintimis V. Macijauskas.
Miesto taurė – į Palangą
Gargždo festivalyje raiteliai galėjo varžytis penkiuose konkūruose. Pirmajame mažylių konkūre dalyvavo ponių klasės žirgai, kurių ūgis iki 120 cm, su 2005 metais gimusiais ir jaunesniais raiteliais. Pirmąja vieta, įveikusi kliūtis iki 60 cm, džiaugėsi Evelina Brazdeikytė su Meilute. 20 cm aukštesnės kliūtys iki 80 cm teko dviejų fazių konkūro dalyviams. Ponių įskaitoje nebuvo lygių Gretai Drakšaitei su Princu, o jaunų žirgų įskaitoje nugalėjo Karolina Jančauskaitė su Hera. Didėjančio sunkumo konkūre su „Joker“ susirungė net 24 dalyviai. 90 cm kliūtis be vargo įveikė Neda Sipavičiūtė su Kadriliumi, o konkūre iki pirmos klaidos (kliūtys iki 115 cm) pergale džiaugėsi Laura Fiodorovaitė su Sanremo. Nuo jos tik dešimtosiomis sekundės atsiliko to paties „Zigmo žirgų“ klubo iš Palangos atstovas Tadas Šeškas su Abu Dabi. Dėl Gargždų miesto taurės kovoję dalyviai turėjo įveikti kliūtis iki 120 cm. Tadui Šeškui su žirgu Abu Dabi nebuvo lygių.
Varžybų prizininkams atiteko piniginiai ir daiktiniai prizai, taurės, medaliai, rozetės. Apdovanojimus teikė Seimo narys Petras Gražulis, Gargždų miesto bendruomenės pirmininkė Violeta Gedgaudienė, UAB „Redstena“ direktorius Ovidijus Jankauskas ir, žinoma, festivalio iniciatorius V. Macijauskas.
Vakare slėnį užliejo muzika. Grupę „Jonis“, keitė dainuojamosios poezijos atlikėjos šilutiškės Žydrė Adomaitienė ir Liuda Kašėtienė, jas – gargždiškių jaunimo grupė „Nevalyk lentos“, o vakaro kulminacija – šviesų meninė Minijos slėnio instaliacija.