Gargždų bažnyčia globoja vargonų festivalį
Gargždų muzikos mokyklos iniciatyva Žemaitijos krašto muzikos ir meno mokyklų pianistai suvažiavo į trečiąjį vargonų muzikos festivalį „Festum organum“. Pagroti Gargždų Šv. arkangelo Mykolo bažnyčios vargonais organizatoriai šiemet pritraukė per 50 jaunųjų atlikėjų iš Palangos, Klaipėdos, Kretingos, Šilutės, Plungės, Priekulės ir Gargždų. Graži bažnyčios vargonininko ir mokyklos mokytojo Petro Katauskio iniciatyva išaugo iki jau trečiojo vargonų muzikos festivalio – šventės šios muzikos mylėtojams ir muzikantų artimiesiems. Sumanytojui talkino kolegos Violeta Jokubaitienė, Dalia Kvietkauskienė, Daiva Jautžemienė, Sandra Venckutė, Dainius Kažukauskas ir Justas Katauskis, ne tik kolega, bet ir sūnus. Svetingai duris vėl atvėrė Gargždų Šv. arkangelo Mykolo bažnyčios klebonas kanauninkas Jonas Paulauskas.
Garsi viešnia
Festivalį atidarė festivalio dalyviams ir žiūrovams puikiai pažįstama vargonininkė, Lietuvos muzikos ir teatro akademijos Vargonų ir klavesino katedros vedėja Renata Marcinkutė-Lesieur. Po festivalio viešnia džiaugėsi gausiu būriu norinčiųjų groti vargonais ir itin išaugusiu mokinių grojimo lygiu, ypač vyresniųjų grupėje. Klausytojai išgirdo ir šios katedros studentų Ievos Morkūnaitės ir Rimvydo Mitkaus atliekamus kūrinius.
1–4 fortepijono klasių mokiniai grojo pirmojoje festivalio dalyje, 5–7 – antrojoje. Visi turėjo galimybę pasigroti prieš koncertą, kai kurie muzikantai į Gargždų bažnyčią repetuoti važiavo keletą kartų. Ypač į festivalį sunku buvo patekti Klaipėdos Jeronimo Kačinsko muzikos mokyklos muzikantams – galimybę groti Gargždų bažnyčios vargonais po konkurso iškovojo tik talentingiausieji.
Festivalyje grojo jaunieji muzikantai iš Palangos S. Vainiūno, Kretingos, Šilutės rajono, Plungės Mykolo Oginskio meno mokyklų, Klaipėdos Jeronimo Kačinsko ir Juozo Karoso, Gargždų ir Priekulės muzikos mokyklų.
Duoklė J. S. Bachui
Pirmojoje dalyje kūrinius vargonais atliko 33 atlikėjai. Gausiai susirinkusiems klausytojams koncertavo Priekulės muzikos mokyklos pianistai Urtė Lotužytė ir Titas Vaitkus (mokyt. Silvija Petrukauskienė). Kretingos meno mokyklai atstovavo Virginijos Ruzgienės ugdytinė Marija Viršilaitė bei Silvijos Stanienės mokinės Saulė Baltaragytė ir Monika Kutelytė.
Septyni jaunieji talentai atvyko iš Klaipėdos Jeronimo Kačinsko muzikos mokyklos. Arną Toliušį paruošė mokytoja Edita Ambrozaitienė, Karoliną Šimkutę – mokyt. Laura Kiesienė, Valdemarą Suslavičių – Rasa Baranauskienė, Aistę Galminaitę – Danguolė Čepliauskienė, I. Šiaudvytytės, A.
Festivalis ne tik pakeitė pavadinimą iš „Vargonų šventės“ į „Festum organorum“, bet ir turi savo FB puslapį vargonų muzikos gerbėjams.
Tarasovos ir G. Šiaudvytytės trio – mokytojos Vanda Šarkuvienė ir Vilija Kneižienė.
Klaipėdos Juozo Karoso muzikos mokyklai atstovavo penki muzikantai. Viltę Vigelytę ir Miletą Butkutę pianinu groti moko mokytoja Aušra Guokienė. Gitana Masiulienė festivaliui paruošė Saulę Štomberkaitę, Miglė Mosėnienė – Radvilę Gailiūtę, o mokytoja Vera Konkova – Rūtą Skergelzaitę.
Į Gargždus atvyko keturi palangiškiai, Stasio Vainiūno meno mokyklos auklėtiniai: Milda Daukšaitė (mokyt. Rasa Daukšienė), Laurynas Bauža (mokyt. Edita Žeromskaitė), Greta Korsakaitė ir Liudas Tubinas (mokyt. Dalia Staškūnienė).
Plungei pirmojoje festivalio dalyje atstovavo taip pat keturi plungiškiai. Gabrielę Česnauskytę ir Iną Narkutę paruošė mokytoja Judita Stankutė, o Agotą Stonkutę ir Kotryną Buividaitę – Daiva Šimkienė. Pirmą kartą į festivalį atvyko šilutiškės Greta Vasiliauskaitė (mokyt. Žibutė Sukackienė) ir Karolina Stonytė (Liudmila Sandra Tunaitienė).
Gausiausiai festivalyje dalyvavo šeimininkai – aštuoni Gargždų muzikos mokyklos jaunieji pianistai. Koncertavo mokytojo P. Katauskio mokiniai Paulius Gelžinis ir Roberta Taučiūtė, mokytojos V. Jokubaitienės mokinys Danielius Krušinskis, mokytojos D. Kvietkauskienės – Gabrielė Petruokaitė, mokytojos Loretos Serapinienės – Deimantė Motiejūnaitė, mokytojos A. Stripinienės – Justina Dargytė, mokytojos S. Venckutės – Paulius Juodiškis, mokytojo J. Katauskio – Emilija Vaivadaitė.
Per trisdešimt festivalio atlikėjų grojo J. S. Bacho kūrinius.
Geriausiesiems – nominacijos
Antrojoje, vyresniųjų muzikantų dalyje dalyvavo aštuoniolika pianistų. Jeronimo Kačinsko muzikos mokyklos auklėtinę Gabiją Barkauskaitę festivaliui ruošė mokytoja Jelena Jaskovec, Emiliją Damažeckaitę – Jolita Šlajienė, Ievą Mažeikaitę – Lina Mikalauskienė, Jekateriną Šaternikovą – Dalia Šiaučiukėnienė. Juozo Karoso muzikos mokyklos mokytoja Miglė Mosėnienė atvežė du ugdytinius – Emiliją Blinstrybytę ir Dainių Miravičių, mokytoja G. Masiulienė – Justą Jautžemį.
Palangos Stasio Vainiūno meno mokyklos mokytoja Edita Jašinskienė festivaliui paruošė taip pat du mokinius – Kamilę Arbatauskaitę ir Gintarę Jasiūnaitę. Dviese atstovavo ir Šilutės rajonui bei Kretingai. Justinos Skirbutytės ir Gabijos Barkauskaitės mokytoja L. S. Tunaitienė, o Viktorijos Šeškutės ir Evelinos Skiotytės – S. Stanienė.
Kaip ir pirmojoje dalyje daugiausia dalyvių buvo iš Gargždų muzikos mokyklos: Gertrūda Žemgulytė (mokyt. V. Jokubaitienė), Greta Andriejauskaitė (Audronė Balsienė), Emilija Žutautaitė (L. Serapinienė), Povilas Grimalis ir Ignas Pakamorė (P. Katauskis).
„Noriu padėkoti festivalį padėjusiems organizuoti kolegoms, mokyklos vadovams, festivalio globėjui Gargždų Šv. arkangelo Mykolo bažnyčios klebonui kanauninkui Jonui Paulauskui.
Jau galvojame apie kitus metus, ieškosime, kaip jį padaryti dar patrauklesnį. Visiems dalyviams ir jų mokytojams įteikti padėkos raštai, o geriausiesiems – nominacijos“, – po renginio įspūdžiais dalijosi bažnyčios vargonininkas ir mokyklos pianino mokytojas P. Katauskis.