Gargždų gimtadienis: biblioteka su išmania bendruomene

Jau šį savaitgalį mūsų miestas švęs savo 768-ąjį gimtadienį. Bibliotekos komanda kartu su partneriais ir bičiuliais taip pat ruošiasi. Savo veiklomis ketiname įsilieti į 4 vandenų krašto stebuklų paieškas.

Paruošiamieji pasakų suolelio darbai: N. Jokubaitienė piešia pasakų herojus.

Skaitmeninio raštingumo skatinimas

Džiaugiamės galėdami pakviesti penktadienį, rugpjūčio 20 d., nuo 17 val. prie Klaipėdos rajono savivaldybės Jono Lankučio viešosios bibliotekos (Klaipėdos g. 15), o 21 d. nuo 9 val. prie Vaikų literatūros skyriaus (Žemaitės g. 5) į projekto „Prisijungusi Lietuva“ skaitmeninę edukacinę programą „Išmani bendruomenė“. Minėtuose renginiuose dalyvauti kviečiami tiek suaugusieji, tiek vaikai ir jaunuoliai – sukti „išmanųjį laimės ratą“, interaktyviai pasitikrinti savo žinias bei laimėti projekto prizų! „Prisijungusi Lietuva“ palapinėje išgirsite daugiau apie projekto veiklas, skaitmeninių technologijų privalumus ir teikiamas galimybes, elektroninių paslaugų įvairovę bei e. parašo galimybes, kaip sumaniai ir saugiai naudotis internetu. Projekto „Prisijungusi Lietuva“ tikslas – padėti gyventojams išmokti ir paskatinti efektyviai, saugiai ir atsakingai naudotis informacinėmis technologijomis, internetu ir jo teikiamomis galimybėmis. Projektas yra itin plačios apimties – jame dalyvauja 700 gyvenamosios vietos bendruomenių, organizuojama 10 tūkst. konsultavimo ir mokymo renginių visose Lietuvos savivaldybių viešosiose bibliotekose. Iki rugsėjo mėn. skaitmeninio raštingumo mokymai pagal pradedančiųjų programą vyksta viešosiose bibliotekose, o savarankiškai mokytis visi norintys gali svetainėje www.prisijungusi.lt. Informacija apie mokymų pradedantiesiems galimybę ir registracija į juos – telefonu 8 620 20 961.

Vakaras su V. Mačerniu

Šiemet birželio 5 dieną sukako 100 metų, kai gimė poetas Vytautas Mačernis (1921–1944). Siekdamas pažymėti šią sukaktį ir pabrėžti poeto filosofinės, intelektualios poezijos svarbą lietuvių kultūrai, Seimas 2021-uosius paskelbė Vytauto Mačernio metais. Ta proga Lietuvos kino ir teatro aktorius, režisierius, Lietuvos muzikos ir teatro akademijos Klaipėdos fakulteto Teatro katedros profesorius Valentinas Masalskis su savo studentais, jaunaisiais aktoriais sukūrė teatrinę kompoziciją-performansą „Laiškai Mačerniui“, skirtą V. Mačernio asmenybei ir kūrybai atskleisti. Nepraleiskite progos pamatyti šią kompoziciją ir penktadienį, rugpjūčio 20 d., 19 val. būkite miesto aikštėje prie J. Lankučio viešosios bibliotekos ir Gargždų kultūros centro (Klaipėdos g. 15).

Geradarių pasakų suolelis

Šeštadienį, rugpjūčio 21 d., 10 val. kviečiame atrasti savo stebuklą Vaikų literatūros skyriaus kiemelyje (Žemaitės g. 5). Atidengsime pasakų suolelį, kuris papuoš mūsų mylimo miesto erdves. Didžiausias stebuklas yra žmonės, kurie suvienija gerumą, jėgas ir talentus. Už pasakų suolelio idėjos įgyvendinimą esame labai dėkingi Broniui Krauleidžiui, kuris ne tik skyrė medieną, bet ir išpjaustė ją taip, kad suolelis įgautų trimatį pavidalą. Feliksui Lygutui už montavimą ir konstravimą. Nomedai Jokubaitienei ir dailės studijos vaikams už pasakiškų būtybių ir mielo katino įsitaisymą ant jo. Ateikite ir pasidžiaukime kartu švente ir šalia esančiais stebuklais.

J. Lankučio bibliotekos kolektyvo vardu

l. e. direktoriaus pareigas
Diana CIPARIENĖ

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių