Gargždų ir Švabacho gimnazijų draugystės pandemija nesustabdė

Gargždų „Vaivorykštės“ gimnazija jau 29 metus vykdo projektą „Draugystė su Švabacho menų gimnazija“. Dvidešimt penki I–IV klasių mokiniai ir juos lydintys keturi mokytojai rugsėjo 20-30 d. viešėjo Švabacho mieste Vokietijoje. Kelionės tikslas – susipažinti su šios šalies kultūra, papročiais, bendraamžių gyvenimo ir mokymosi ypatumais, patobulinti anglų kalbos žinias ir kalbėjimo įgūdžius.

Svetingoje šalyje nuobodžiauti nebuvo kada. Pailsėję po ilgos kelionės, saulėtą ketvirtadienį mokiniai buvo svetingai sutikti Wolfram‘o von Eschenbach‘o gimnazijos aktų salėje. Po susitikimo su mokyklos direktore ir trumpo gimnazijos mokinių koncerto mokiniai buvo įtraukti į mokyklos gyvenimą: dalyvavo pamokose, kur turėjo galimybę ne tik pasitikrinti savo matematikos, chemijos, fizikos, lotynų kalbos ir kitų mokomųjų dalykų žinias, bet ir palyginti mokyklos gyvenimo subtilybes. Lietuvaičius nustebino, kad vokiečių mokiniams mobiliaisiais telefonais leidžiama naudotis tik ieškant pamokai reikalingos informacijos. Patiko, kad mokiniai nebijo diskutuoti ir išsakyti savo nuomonės. Vėliau projekto dalyviai  turėjo galimybę netradiciniu būdu susipažinti su Švabacho miestu: susiskirstę į grupes dalyvavo žaidime „Lobių medžioklė“, kurio metu reikėjo aplankyti įvairius objektus, sužinoti informaciją, kūrybingai nusifotografuoti ir, panaudojant mobiliuosius telefonus, nuotraukas nusiųsti projekto koordinatoriams, kurie kompetentingai įvertino atliktą darbą.

Kita diena buvo skirta mokinių gebėjimams patikrinti. Grupelėmis susiskirstę mokiniai gamino vokiškus patiekalus, kūrė profilio piešinius bei mokėsi šokti, taip pat dalyvavo istorijos pamokoje ir turėjo galimybę sužinoti, kokie mineralai naudojami gaminant mobiliuosius telefonus. Popiet mokiniai lankėsi kultūriniame šiaurės Bavarijos centre – Niurnberge. Miestas pakerėjo savo didingais pastatais, susijusiais su šalies istorija. Šeštadienį visi lankėmės Regensburgo mieste, įtrauktame į UNESCO Pasaulio paveldo sąrašą. Siauros gatvelės, dangų remiantys bažnyčios bokštai, tiltas per Dunojaus upę vertė visus aikčioti. Net apniukęs dangus ir rudeniškas lietus nesugebėjo nustelbti didingo miesto grožio ir mažų jo paslapčių.

Labiausiai visus projekto dalyvius sužavėjo kelionė į Alpių kalnus. Negalėjome nuslėpti susižavėjimo, matydami besikeičiantį kraštovaizdį. Eidami snieguotu daugiau nei 2400 m. Karvandel kalno viršūnėje esančiu taku, patyrėme daug puikių emocijų, kurias papildė iššūkis – žygis Vokietijos ir Austrijos pasienyje esančiu Leutasch tarpekliu.

Projekto dalyvių veikla buvo pristatyta  gimnazijoje vykusioje vakaronėje, į kurią atvyko ne tik mokiniai, bet ir jų tėveliai bei šeimos nariai. Vakaronės metu buvo ištarta daug padėkos žodžių, visi buvo sužavėti Gargždų „Vaivorykštės“ gimnazijos pirmokės Anės Birbalaitės atlikta Eltono Džono daina „I’m Still Standing“ , gimnazistų – Ievos Narkutės „Raudoni vakarai“, projekto dalyvių sukurtais šokiais.

Lietingą trečiadienio rytą, atėjus laikui atsisveikinti, dauguma projekto dalyvių braukė ašaras, netrūko apsikabinimų ir pažadų vėl susitikti. Kelionė taip pat neprailgo, nes pakeliui į Švabachą aplankėme didingąjį Dresdeną, o grįždami sustojome Prahoje. Abiejuose miestuose trumpą ekskursiją vedė mokytojas E. Venckauskas, lydėjęs grupę kelionėje.

Dienos, praleistos Vokietijoje, buvo ypatingos mokiniams. Aprašydami savo įspūdžius dauguma mokinių džiaugėsi galimybe pažinti nuostabius žmones. Juos sužavėjo šeimų, kuriose jie gyveno, rūpestingumas, svetingumas ir draugiškumas. Kelionė suteikė galimybių mokiniams geriau pažinti save ir vieniems kitus, priimti bendrus sprendimus. Šia kelione džiaugiamės ir mes, projekto organizatorės. Emocijos, nuoširdumas, atvirumas, draugiškumas, pagalba vienas kitam, supratingumas lydėjo visą kelionę. Todėl ši projektinė veikla ypatinga, nes kiekvieną kartą išsiskirdami sakome ne „viso gero“, bet „iki susitikimo kitąmet“.

Alina KALINAUSKIENĖ, Edita GIRGŽDIENĖ
Gargždų „Vaivorykštės“ gimnazijos anglų kalbos mokytojos metodininkės

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių