Gargždų miesto vartus reprezentuoja moderni autobusų stotis

Naujosios stoties laukiamajame susirinko Savivaldybės darbuotojai, dirbę su stoties projektu, Klaipėdos rajono turizmo informacijos centro darbuotojai, rangovai, Gargždų seniūnė I. Žiedienė, Gargždų Šv. arkangelo Mykolo parapijos klebonas, kanauninkas J. Paulauskas.

„Atidarome Gargždų miesto vartus“, – naujosios Gargždų autobusų stoties įkurtuvėse pirmadienį paskelbė Klaipėdos rajono savivaldybės meras Bronius Markauskas. Šiuolaikinis cilindro formos stoties pastatas atkreipia dėmesį 7 metrų aukščiu, įmontuotu dideliu laikrodžiu. Iš šios stoties keleiviai bus vežami tiek tarpmiestiniais, tiek vietiniais maršrutais, o nuo 2025-ųjų kursuos ir visiškai nauji autobusai. Dalis iš jų bus elektriniai. Stotį administruoja Klaipėdos rajono turizmo informacijos centras.
Rangovas garantuoja kokybę
„Pamačius galutinį rezultatą yra kuo pasidžiaugti. Objektas šiuolaikiškas, gražus, funkcionalus ir reprezentuos Gargždus. Iš tiesų naujoji autobusų stotis – miesto vizitinė kortelė. Tikiuosi, kad tai bus ir paskata keliauti daugiau bei tvariau. Linkiu saugių kelionių“, – susirinkusiuosius pirmadienio rytą į oficialų autobusų stoties atidarymą pasveikino rajono meras Bronius Markauskas, padėkojęs visiems, kurie prisidėjo prie projekto įgyvendinimo. Šiuolaikišku statiniu ir patogesnėmis gargždiškių keliavimo sąlygomis taip pat pasidžiaugė vicemerai Violeta Riaukienė ir Vytautas Butkus.
„Per kančias į žvaigždes“, – žinomą posakį ilgai lauktų įkurtuvių proga prisiminė Gargždų miesto seniūnė Indrė Žiedienė. Gargždiškiai atidžiai sekė statybos eigą ir tikėjosi greitesnės pabaigos, tačiau žlugus pirmajam rangovui Savivaldybei teko vėl skelbti konkursus, tad procesas užsitęsė. Gargždų autobusų stoties statybą, laimėjęs konkursą, vėliau perėmė naujas rangovas – UAB „Autentė“. Statybininkams teko ir broką taisyti, o ir technologinė pertrauka, ir blogi orai terminams koją kišo. Tačiau bendrovės „Autentė“ direktorius Tomas Tiškus įkurtuvėse „Bangai“ sakė, kad darbai atlikti kokybiškai ir garantuojama, kad stotis pasitarnaus ilgai. „Medžiagos, įrenginiai yra aukštos kokybės, atlikome projektuotojų užduotis, dirbome susiklausę, buvo puiki komanda, bendradarbiavome su Savivaldybe“, – aiškino T. Tiškus. Pasak bendrovės vadovo, autobusų stoties pastato plotas viduje siekia 140 kv. m, o kieme išasfaltuota apie 1 500 kv. m. „Labai svarbu buvo ir asfalto storis – buvo pilami net trys sluoksniai“, – atkreipė dėmesį T. Tiškus.
Gargždų autobusų stoties statyba ir įrengimas kainavo apie 1 mln. 200 tūkst. eurų.
Įkurtuvių ceremonijoje pastatą pašventino Gargždų Šv. arkangelo Mykolo parapijos klebonas, kanauninkas Jonas Paulauskas, palinkėjęs visiems patogių kelionių, o darbuotojams – sveikatos ir kantrybės.

Oficialiame autobusų stoties atidaryme dalyvavo (iš dešinės): Gargždų miesto seniūnė I. Žiedienė, vicemerai V. Butkus ir V. Riaukienė, Gargždų Šv. arkangelo Mykolo parapijos klebonas, kanauninkas J. Paulauskas, rajono meras B. Markauskas, Turizmo informacijos centro direktorė D. Buivydienė.


Ateityje – elektriniai autobusai
Stoties pastate veikia keleivių laukimo salė, bilietų kasa, informacijos centras, priimamos siuntos, taip pat įrengtos sanitarinės ir administracinės patalpos, yra ir prekybos vieta spaudai, kitoms smulkioms prekėms. Tiesa, ši prekybos vieta dar neveikia – laukiama nuomotojo.
Stoties teritorijoje įkurtos 4 autobusų stovėjimo vietos, 11 vietų automobiliams, įrengta lauko medija, keleivių informavimo sistema, yra kavos automatas, suoliukų laukiantiems autobuso. Klaipėdos rajono savivaldybė informuoja, kad 2025 metais Gargždų autobusų stotyje pradės kursuoti ir nauji, aplinkai draugiški, tvarūs elektriniai autobusai. Planuojama, kad atsiras dvylika iki 24 keleivių talpinančių autobusų, trys, talpinantys iki 60 keleivių, ir dar trys dideli, kuriuose tilps iki 85 keleivių. Juose galios elektroniniai bilietai, veiks informacinės švieslentės, oro kondicionierių šildymo ir vėdinimo sistema, vaizdo ir garso įrašymo įranga.


Prekyboje – miesto atributika
Gargždų autobusų stoties administravimas siekiant efektyvaus valdymo patikėtas Klaipėdos rajono turizmo informacijos centrui, čia įsteigta 1,5 etato: dispečerės ir administratorės. Šiose pareigose dirbs Turizmo informacijos centro darbuotojos. „Stotis darbo dienomis veikia nuo 7 val. iki 18 val. be pietų pertraukos, šeštadienį nuo 8 val. iki 13 val., sekmadienį nedirba. Beje, keleiviai lauktuvėms čia galės nusipirkti Gargždų atributikos: miesto vėliavą, atvirukų, marškinėlių, skėčių, krepšių, bliuzonų, magnetukų, gertuvių su miesto logotipais“, – pranešė Turizmo informacijos centro direktorė Daiva Buivydienė.
Gargždų autobusų stotyje pakalbinta autobuso į Druskininkus keleivė Zita Maknienė „Bangai“ pasakojo, kad dažnai keliaujanti, tad palyginanti Lietuvos stotis. „Gargždiškių labai gražus interjeras, daug medžio detalių. Jauku, šilta. Tikrai puiki, šiuolaikiška stotis“, – savo nuomonę išsakė Zita. Gargždiškė Aldona Jomantienė, gyvenanti šalia autobusų stoties, sakė, kad tokio modernaus pastato miestui jau seniai reikėjo, o keleiviams būtinas patogumas. „Manyčiau, kad reikėtų ne tik švieslentės lauke, bet ir paprastos lentos su maršrutais ir laiku. Mat senjorams sunku į tas bėgančias eilutes žiūrėti“, – pastebėjo Aldona. Jos nuomone, gal reikėjo ir didesnės erdvės autobusams apsisukti.


Vilija BUTKUVIENĖ
Aut. nuotr.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių