Gargždų „Vaivorykštės“ gimnazijoje – KTU klasė

Viso pasaulio matematikams ir fizikams kovo 14 diena yra ypatinga. Juk būtent ji yra laikoma nuostabiojo ir paslaptingojo skaičiaus „pi“ diena. Tai, be abejo, yra diena, kai prieš 144 metus Vokietijoje gimė vienas iš visų laikų žymiausių pasaulio mokslininkų Albertas Einšteinas. Mokslininkas, kurio darbai neabejotinai ir negrįžtamai pakeitė pasaulį. Tad kovo 14-oji visai pagrįstai yra viena iš svarbiausių dienų per metus gamtamokslininkams visame pasaulyje.

Gargždų „Vaivorykštės“ gimnazijoje ši diena buvo pažymėta renginiais, kurie gimnazistus įtraukė į nekasdieninių veiklų ir renginių sūkurį. Didelė dalis gimnazistų dalyvavo respublikinėje matematikos ir gamtos mokslų konferencijoje „Matematika už lango“, kur skaitė pranešimus, o dvi pirmokų gimnazistų klasės, kurių mokiniai mokosi inžinerinių disciplinų pagilintai, buvo pakviestos į netradicinę pamoką-susitikimą su KTU universiteto docente, studijų prodekane Živile Rutkūniene. Susitikimo, kuris užtruko dvi su puse valandos, metu dėstytoja su gimnazistais atliko fizikos eksperimentus – juos demonstruodama ir kartu su mokiniais analizuodama gautus rezultatus.

Ši pamoka-paskaita yra KTU universiteto inicijuoto ir trylikoje atrinktų Lietuvos mokyklų vykdomo projekto „KTU klasė“ dalis. Nors „Vaivorykštės“ gimnazija (tikiuosi kol kas) dar nėra pilnateisė šio projekto dalyvė, bet kadangi ji daug metų vykdo bendras veiklas su KTU, dalyvauja universiteto organizuojamuose buvusių KTU profesorių (J. Matulionio ir K. Baršausko) vardais pavadintuose matematikų ir fizikų konkursuose bei kasmet didelis būrys gimnaziją baigusių absolventų tampa KTU studentais, nesunkiai pavyko susitarti ir pasikviesti „KTU klasę“ aplankyti „Vaivorykštės“ gimnaziją.

Renginyje dalyvavę gimnazistai, paklausti, kaip jie vertina renginį, kuriame dalyvavo, apie jį atsiliepė tik pačiais geriausiais žodžiais. Jie pasidžiaugė, kad nors tai ir buvo panašios veiklos į tas, kurias jie atlieka klasėje per pamokas ir laboratorijoje atlikdami praktinius bei laboratorinius darbus, tačiau jiems buvo labai įdomu klausytis mokslininkės pasakojimo ir paaiškinimų, nagrinėti pavyzdžius, kurie buvo paremti ne tik gyvenimiška, bet ir akademine patirtimi, moksliškiau ir labiau „studentiškai“ negu per „paprastas“ pamokas. Gimnazistai buvo dėkingi susitikimo organizatoriams ir dėstytojai už galimybę pasikartoti ir pagilinti fizikos žinias, pamatyti bandymus, kurių dar nedarė pamokose, ir tiesiog už smagiai praleistą laiką bei išreiškė norą ir viltį, kad tokių susitikimų-pamokų vyktų daugiau.

„KTU klasės“ projektas yra nauja iniciatyva, kuri veikiausiai įgaus pagreitį ir universitetui gavus valstybės finansavimą būtų galima tikėtis, kad gimnazistų viltis ne tik dar ir dažniau pamatyti KTU dėstytojus „Vaivorykštės“ gimnazijoje, bet ir patiems dalyvauti KTU universiteto organizuojamuose renginiuose, kurių metu Lietuvos gimnazijų mokiniai pakviečiami į KTU laboratorijas ir auditorijas, taps realybe. Visų mokinių vardu sakau ačiū KTU docentei Živilei už ankstyvo ryto kelionę iš Kauno į Gargždų „Vaivorykštės“ gimnazijos pirmąją pamoką, gerą nuotaiką ir ilgam gimnazistams paliktus įspūdžius bei namų darbus.

Romanas RIMKEVIČIUS

Gargždų „Vaivorykštės“ gimnazijos fizikos mokytojas ekspertas

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių