Gargžduose kuriama vietos veiklos grupė

Iki šiol Europos Sąjungos pinigais lopėme mokyklų, kultūros cent­rų sienas, net gatves asfaltavome. Naujasis 2014–2020 m. finansavimo laikotarpis žada ir kitų galimybių. Investicijos bus nukreiptos į socialinę sritį. Gargždiškiai pasiryžę išnaudoti šią galimybę.

Miestuose – pirmą kartą

Klaipėdos rajono savivaldybės mero pavaduotoja Violeta Riaukienė informavo, jog bus finansuojamos socialinę atskirtį mažinančios veiklos, užimtumo skatinimas, neformalios verslumą skatinančios iniciatyvos. Tam, kad būtų įsisavintos lėšos, pirmą kartą Lietuvoje kuriamos vietos veiklos grupės (VVG) miestuose. Gargždų miesto bendruomenė sukruto jau seniai, dar sausį kreipėsi į Klaipėdos rajono savivaldybės tarybą, merą su pasiūlymu Savivaldybei dalyvauti VVG steigime, tapti šios grupės steigėja ir nare.

Iniciatyvos iš „apačios“ buvo išgirstos. Klaipėdos rajono savivaldybės taryba balandį patvirtino Gargždų miesto VVG konsultacinę darbo grupę, į kurią pateko visi norintys verslo, nevyriausybinių organizacijų atstovai. Mat pagal patvirtintą tvarką miesto VVG turi būti iš trijų segmentų: vietos bendruomenės, verslo ir Savivaldybės tarybos.

Konsultacinei grupei pirmininkaujanti V. Riaukienė akcentavo, kad VVG, kaip juridinio asmens, tikslas – pagerinti vietines įsidarbinimo galimybes ir didinti bendruomenių socialinę integraciją, išnaudojant bendruomenių, verslo ir valdžios ryšius.

Išsirinko steigėjus

Pirmadienį Savivaldybės posėdžių salėje susirinkusi konsultacinė darbo grupė išrinko 3 VVG steigėjus. Verslo sektoriui atstovaus UAB „Palva“ vadovas Algirdas Laugalys, nevyriausybinės organizacijos steigėjo funkcijas patikėjo Gargždų miesto bendruomenės nariui Andriui Bagdonui. O Klaipėdos rajono savivaldybė dėl savo deleguojamo asmens, kartu dėl VVG steigimo apsispręs birželio 25 d. vyksiančiame posėdyje. Vietos politikams steigėjai turi paruošti steigiamąją sutartį ir įstatus.

Su bendruomenėmis dirbanti Klaipėdos rajono savivaldybės administracijos Kultūros skyriaus vyriausioji specialistė Liud­mila Juknienė ragino nedelsti, nes spaudžia laiko terminai. Jei norima gauti parengiamąją paramą strategijos rengimui, reikia suskubti: dokumentai priimami iki rugpjūčio 15 d. Maksimali parengiamoji parama gali siekti apie 4 000 Eur. Vėliau sektų strategijos rengimas ir įgyvendinimas.

Lietuvos miestų strategijoms įgyvendinti yra numatyta 15,6 mln. Eur. Anot A. Bagdono, tai yra 0,2 proc. visų Europos pinigų, skirtų integruotai teritorijų plėtros programai. Kurių miestų VVG strategijos išvys dienos šviesą ir bus vertos realizacijos, spręs Vidaus reikalų ministerija. Tik 15 proc. gautos paramos bus galima skirti strategijos administravimui, personalui išlaikyti. „Šių lėšų nėra daug, nes norima, kad strategijas kurtų ne samdomi specialistai, bet pačios bendruomenės, iniciatyvus vietos verslas, idėjos kiltų iš pačių gyventojų“, – aiškino Klaipėdos rajono savivaldybės meras Vac­lovas Dačkauskas.

Lauks genialių idėjų

Apsvarstyti preliminarius VVG įstatus, apsikeisti genialiais sumanymais konsultacinė grupė ir visi norintieji kviečiami birželio 15 d. 15 val. Savivaldybės posėdžių salėje. „Generuoti idėjas reikia jau dabar, strategija turi būti inovatyvi ir atitinkanti bendruomenės reikmes“, – akcentavo Gargždų miesto bendruomenės valdybos pirmininkė Roma Litvinaitė.

VVG steigėju išrinktas A. Laugalys Gargžduose gyvena jau 32 metus ir sako regįs pačių įvairiausių strategijos kūrimo variacijų. „Vieni sako, kadangi strategija orientuota į socialinę sritį, nebus galima pritaikyti sporto sektoriui, tačiau viską galima susieti. Jau anksčiau pasigirdo kalbų apie parko gaivinimą, šiuo atveju reikėtų atsigręžti į neįgaliuosius ir juos įtraukti“, – svarstė pašnekovas.

Konsultacinės grupės, Klaipėdos rajono savivaldybės tarybos narė Dalija Šeporaitienė mestelėjo idėją, kad galėtų vykti ir konsultacijos šeimoms, to stinga. Politikė teigė, kad nereikia baimintis didžiulės kitų miestų VVG konkurencijos, mat kuo daugiau sulaukiama dalyvaujančiųjų, tuo daugiau lėšų nukreipiama tai sričiai.

Pati strategija turi būti pateikta Vidaus reikalų ministerijai iki 2016 m. vasario 15 d.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių

Skip to content