Gargžduose – Lietuvos bažnyčių fotografijų paroda

Gargždų Šv. arkangelo Mykolo bažnyčioje veikia Virgilijaus Navalinsko fotografijų paroda „Lietuvos bažnyčios ir koplyčios“. Jose įamžinta dalis šalies šventovių.3


Atvykę į pamaldas Gargždų bažnyčioje parapijiečiai turi galimybę susipažinti su pora šimtų mūsų šalies bažnyčių, koplyčių, kurias fotografijose užfiksavo V. Navalinskas (54 m.) iš Pasvalio rajono.
Tai diplomuoto žemės ūkio specialisto pomėgis. Susidomėjęs sakralių pastatų paveldu, juos pradėjo fotografuoti, o nemažai sukaupęs, nusprendė parodyti visuomenei. V. Navalinskas, daugiausia įamžinęs Aukštaitijos maldos namų, jas pirmiausia ir parodė kraštiečiams. Išplėsta iki 200 fotografijų paroda apkeliavo nemažai Pasvalio krašto parapijų, buvo surengta keliose Vilniaus bažnyčiose. Vaizdai su Lietuvos bažnyčiomis, koplyčiomis buvo eksponuojami ir LR Seime. Ši paroda taip pat pasiekė Plungės parapiją. Šią vasarą Telšių vyskupo dr. Algirdo Jurevičiaus vizito metu tikintieji šias fotografijas galėjo pamatyti Priekulės Šv. Antano Paduviečio bažnyčios šventoriuje.
V. Navalinską žavi akmeninės bažnyčios, bet domisi ir medinės architektūros maldos namais, fotografuoja apleistas bažnyčias, kad skleistų apie jas žinią.
Autorius įamžino apie 300 bažnyčių ir koplyčių, kurių Lietuvoje skaičiuojama apie 1 025.

Virginija AUKŠTUOLYTĖ
Autorės nuotr.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių