Gargžduose šimtai šokėjų šoko laisvei

Lietuvos atkurtos nepriklausomybės dieną Gargždų centre vilnijo ne tik Trispalvių skveras, bet vidurdienį keli šimtai šokėjų Klaipėdos gatvėje susitelkė bendrai akcijai „Šoku laisvę“. Skambant populiariai dainai „Žemėj Lietuvos“ (Kęstučio Vasiliausko žodžiai) įvairūs rajono saviveiklos kolektyvai šokio ritmu išreiškė patrio­tinius jausmus Tėvynei.
„Susitelkę šokiui kuriame nepakartojamą bendrystės jausmą. Masinis, džiaugsmingas šokis – tai patraukli forma kitaip švęsti valstybei svarbią dieną. Gaila, kad į mūsų kvietimą prisijungti atsiliepė tik dalis mokyklų, o juk moksleivijai tai puiki proga bend­rystėje pasididžiuoti savo šalimi“, – „Bangai“ kalbėjo Gargždų kultūros centro direktorė Vaida Skuodienė.
Klaipėdos rajono mero pavaduotojas Vytautas Butkus, „Minijos“ šokių ir dainų ansamblio šokėjas, nuolatinis Dainų švenčių dalyvis, nuoširdžiai pasveikino kelių šimtų šokėjų būrį ir padėkojo visiems patriotams, kurie Lietuvai iškovojo nepriklausomybę ir laisvę, dabartinei kartai linkėjo išsaugoti svarbiausias valstybei vertybes.
„Šokis yra vienas iš tautos identitetą ir savitumą atskleidžiančių dalykų. Šokiu pasakojame apie savo istoriją, tradicijas, gamtą, asmeninius išgyvenimus“, – mintimis su „Banga“ dalijosi vicemeras.
Kovo 11-osios akcijos „Šoku laisvę“ dalyvių būrys – Gargždų kultūros centro šokių ir dainų ansamblis „Minija“ (vadovės Birutė Oželienė ir Donata Jurgelevičienė), Gargždų kultūros centro vaikų šokio studija „Trepsiukas“ (vadovė Lilija Šepčenko), Kretingalės kultūros centro Plikių ir Girkalių skyriai (vadovas Dovydas Veiverys), Klaipėdos rajono etninės kultūros centro šokių kolektyvas „Brigantina“ (vadovė Eglė Treščenkinienė), Klaipėdos moksleivių saviraiškos centras (vadovė E. Treščenkinienė), Gargždų lopšelis-darželis „Gintarėlis“ (vadovė Gitana Puidokienė), „Dance gold“ studija (vadovė Daiva Mikalauskienė), Gargždų muzikos mokykla, linijinių šokių klubas „Gargždė“, Klaipėdos rajono švietimo centro TAU šokių kolektyvas „Skinija“ (kolektyvų vadovė Giedrė Malūnavičienė), Gargždų lopšelis- darželis „Naminukas“ (mokytoja Renata Rudgalvienė), Gargždų linijinių šokių grupė „Kregždutės“ (vadovė Eglė Mizarė), Vėžaičių kultūros centro šokių studija „Karuselė“ ir suaugusiųjų šokių grupė (vadovė Ingrida Sutkienė), Gargždų „Kranto“ progimnazija (vadovė Vaida Zacharevičienė), Gargždų lopšelio-darželio „Ąžuoliukas“ kolektyvas.
Reda MILVYDIENĖ
Autorės nuotr.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių