Gauname nemokamai, o kur mūsų sąžinė?

Asociatyvi nuotr.

Įdomu ir prasminga buvo skaityti šeštadienio, t. y. vasario 11 d. „Bangoje“ apie ūkininkų atsivežto šviežio pieno dalijimą gyventojams nemokamai ir jo paklausą. Paskaitę supratome, kad kai kurie žmonės net nesusimąsto, kaip sunkiai dirba ūkininkai, kol pagaliau mes galime mėgautis natūraliu, geros kokybės pienu.


Mūsų visuomenėje pasirodė ir gobšumas, ir grobuoniškumas, ir atjautos nebuvimas. Ūkininkus labai skriaudžia pieno supirkėjai, perpardavėjai, aukštoji valdžia sostinėje svarsto, užsiima kažkokiomis asmeninėmis problemomis, o savi vertingo maisto gamintojai visai užmirštami. Tik­rai siauras valdžios akiplotis – nemato, nejaučia atsakomybės dėl savo pareigų ir rezultatų.
Malonu, kad ne visi prie nemokamo pieno stovintieji yra tik savanaudžiai gavėjai, kad yra suprantančių ir norinčių nors iš dalies atsilyginti darbštuoliams pienininkams. Baisu, kad norima tik gauti ir kuo daugiau, o kad pasiimi tai, kas tau nepriklauso, argi sąžinė nieko nesako? Gal galėtų ūkininkai pardavimui dažnai atvežti šviežio pieno ir parduoti maždaug parduotuvės kaina, tik žymiai aukštesnės kokybės.
Naminį šviežią pieną reikia rauginti natūraliai be chemijos priedų, be jokios „druskelės“, pastatyti stiklainį ant šilto radiatoriaus, ir rytą jau skaniai surūgęs. Natūralus raugintas pienas yra ir maistas, ir vaistas, tokiame natūraliai raugintame piene yra gausu gerųjų bakterijų – probiotikų. Šitokį pieną tinka vartoti ir tiems, kurių organizmas netoleruoja saldaus pieno.
Iš natūraliai rauginto pieno pagamintas sūris ar varškės sūris yra labiau vertingas, naudingas mūsų organizmui, tik kažkaip visa ta kaimo šeimininkų išmintis pamiršta. Reikėtų ieškoti galimybių įsigyti natūralaus šviežio pieno nors kas dvi ar tris dienas.
Palaikykime, užtarkime ūkininkus, užmokėkime jiems, jeigu kada turime galimybę įsigyti natūralaus pieno, sviesto, varškės ar sūrio. Tai būtų palaima mūsų sveikatai, pagalba ūkininkams.
Stiprybės, kantrybės pieno ūkio atstovams išsikovoti normalias kainas už pieną. Tai būtų reali pagalba ir nauda mūsų sveikai mitybai ir darbštuoliams ūkininkams.

Kazimiera SIPIENĖ

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių