Gausių Dievo malonių metas

Liturginių metų centras yra Velykos. Savaitė tarp Verbų sekmadienio ir Velykų yra vadinama Didžiąja savaite. Tai svarbiausias metų laikotarpis, skirtas dvasiniam atsinaujinimui, susikaupimui, Jėzaus kančios ir mirties prisiminimui, pagerbimui.

Pasiruošti deramai švęsti Velykas prieš Verbas vyko rekolekcijos. Pirmadienis skirtas Atgailos sakramento priėmimui vaikams, besiruošiantiems pirmajai Komunijai. Antradienis skirtas dar nepriėmusiems Sutvirtinimo sakramento. Taip padaryta dėl to, kad nesusidarytų eilės prie klausyklos, kad būtų tikintiesiems ir kunigams patogiau.

Didįjį Ketvirtadienį katedrose vyskupai šventina aliejus, kurie metų eigoje vartojami teikiant Krikšto, Sutvirtinimo, Ligonių patepimo ir Kunigystės sakramentus, tad rytą kunigai susirenka savo vyskupijos katedroje. Vakaro pamaldose visose bažnyčiose aukojamos Kristaus Paskutinės vakarienės Mišios. Jomis minimos didžiosios paslaptys – Švč. Sakramento ir Kunigystės įsteigimas, Viešpaties įsakymas broliškai mylėti vieniems kitus. Mišiose visi tam pasiruošę dalyviai priima šv. Komuniją, dalyvauja Švč. Sakramento pernešimo į garbinimo altorių procesijoje. Už dalyvavimą šiose pamaldose yra pelnomi visuotiniai atlaidai. Atlaidai yra panaikinimas laikinosios bausmės už jau atleistas nuodėmes, tad jie mums labai reikalingi.

Didysis Penktadienis – Kristaus kančios, mirties ir palaidojimo diena. Privalomas pasninkas. Kristus mirė ant kryžiaus, todėl kryžių mes visada gerbiame, o šią dieną tiesiog garbiname. Mūsų parapijoje 16.30 val. prasidės eisena su kryžiumi miesto gatvėmis. Kryžius mums primena nuodėmės baisumą, Dievo gailestingumą, mūsų asmeninės aukos gyvenime reikalingumą. Tad kryžių neš visų organizacijų atstovai, pavieniai asmenys, tikinčiųjų grupės. Kryžiaus kelio eisenoje melsime, kad mūsų gyvenimo kryžius būtų lengvesnis, pagal mūsų jėgas. Pageidautina, kad ketinantys panešėti kryžių užsirašytų. Sugrįžę iš eisenos su kryžiumi toliau dalyvausime Kristaus Kančios, šv. Kryžiaus pagerbimo pamaldose. Už dalyvavimą Didžiojo penktadienio pamaldose yra pelnomi visuotiniai atlaidai.

Didįjį Šeštadienį Bažnyčia budi prie Kristaus kapo, apmąstydama jo kančią ir mirtį. Tą dieną neaukojamos Mišios, neteikiami sakramentai, išskyrus Atgailą. Velyknakčio apeigos prasidės 19 val. Šventinama ugnis, pamaldų dalyviai užsidega savo atsineštas žvakes Velykų žvakės ugnimi. Po Evangelijos ir pamokslo kunigas šventins Krikšto vandenį. Po to vėl visi užsidegs savo žvakes ir stovėdami bei atsakinėdami atnaujins Krikšto pažadus. Už Krikšto pažadų atnaujinimą gaunami visuotiniai atlaidai.

Pamaldų dalyviams nepamiršti atsinešti žvakę, indelį švęstam vandeniui. Į indelį pilti vandenį galima tik pamaldoms pasibaigus. Nedera skubėti ir triukšmauti.

Velykos – Kristaus iš mirties prisikėlimo šventė. Velykų rytą atliekamos ypatingos Kristaus Prisikėlimo apeigos, iškilminga procesija. Gargždų bažnyčioje Velykų rytą pamaldos prasidės 8 val., Suma – 12 val., vakare – 18 val. Doviluose Velykų pamaldos vyks 10 val., Mikoliškiuose – 11 val.

Šios dienos pasižymi gausiomis Dievo malonėmis, neatsisakykime jų.

Džiugių ir viltingų visiems Šventų Velykų!

Gargždų parapijos klebonas dekanas kanauninkas Jonas Paulauskas

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių

Skip to content