Giesmių festivalyje pulsavo lietuvybė

Gospelo dvasia įkvepia ir užlieja vis daugiau žmonių širdžių. Šis renginys yra didis įvykis Gargždų miesto bendruomenei ir garsina rajono vardą ne tik Lietuvoje, bet ir už jos ribų.

 

Gargždų Šv. arkangelo Mykolo bažnyčią užliejo užburiančios gospelo muzikos melodijos. Šiemet Gargžduose jau tradicija tapęs festivalis pulsavo lietuviška dvasia. Mat jį organizatoriai skyrė Lietuvos šimtmečiui paminėti. Tad renginį nuspręsta įvardyti nebe gospelo, o Tarptautiniu vaikų ir jaunimo giesmių festivaliu. Lietuviškos giesmės sužavėjo svečius iš užsienio, o jas giedoti būrėsi moksleiviai ir studentai iš Lietuvos miestų ir rajonų. Štai gargždiškis Audrius Girdžius specialiai organizuoti festivalį ir jame dalyvauti grįžo net iš Škotijos.

Šimtmečiui atminti

Penktadienį 8-ąjį kartą Gargžduose vykusiame festivalyje nuostabias giesmes atliko jungtinis vaikų ir jaunimo choras, kuriame dainavo apie 250 moksleivių ir iš Gargždų, Priekulės, Klaipėdos miestų, Šilutės ir Klaipėdos rajonų. Jau tarptautinį festivalį organizavo Gargždų muzikos mokykla, dainos studija „Svirplys“. Šiemet festivalis skirtas Lietuvos šimtmečiui paminėti.

„Repertuaro pagrindą tradiciškai sudarė gospelo giesmės. Tačiau siekėme įtraukti kuo daugiau lietuviškų giesmių. Jas atliko ir Klaipėdos Jeronimo Kačinsko muzikos mokyklos berniukų choro „Gintarėlis“ jaunėliai, ir vokalo studijos „Keberiokšt“ nariai. Jungtinis jaunimo choras festivalį pradėjo giesme „Viešpaties lelija“. Už galimybę atsigręžti į savo šalies giesmių lobynus esame dėkingi LR kultūros ministerijai, Kultūros rėmimo fondui. Jie festivaliui atgimti skyrė 1600 Eur finansavimą“, – permainas vardijo festivalio iniciatorė, Gargždų muzikos mokytoja ekspertė, dainos studijos „Svirp­lys“ vadovė Nijolė Usevičienė. Ji džiaugėsi, kad mūsų šalies giesmės sužavėjo ir svečius iš užsienio.

Festivalį vainikavo jungtinio gospelo choro vadovių nuostabaus balso savininkės švedės Monicos Tornqvist ir Lietuvoje puikiai žinomos muzikės Kristinos Žaldokaitės tarptautinis duetas. Joms pritarė „Svirplio“ ir „Keberiokšt“ giesmininkai. Po šių kūrinių Šv. arkangelo Mykolo bažnyčia tiesiog skendėjo plojimuose.

Grįžo net iš Škotijos

Festivalio sumanytoja N. Usevičienė džiaugėsi savo auklėtinių, dainos studijos „Svirplys“, iniciatyva ir idėjomis. Anot pedagogės, moksleiviai patys ieško, kaip praplėsti atliekamų giesmių repertuarą, kokius svečius pasikviesti dalyvauti festivalyje. „Auklėtiniai dažnai net stebina savo užsidegimu ir tikėjimu tuo, ką daro. Be jų pagalbos ir nuoširdaus darbo šis renginys tikrai nebūtų nei tarptautinis, nei nuolat augantis ir tobulėjantis“, – įsitikinusi ji.

Giesmių festivalis – išskirtinė diena jaunųjų giesmininkų kalendoriuje. Į Gargždus tądien suplūsta ne tik esami, bet ir buvę įvairių Lietuvos miestų ir rajonų chorų nariai. Štai gargždiškis Andrius Girdžius vardan festivalio specialiai grįžo net iš Škotijos. Anot N. Usevičienės, buvęs „Svirplio“ dainininkas itin prisidėjo ir prie renginio organizavo. „Kasmet šis festivalis man yra vienas laukiamiausių metų įvykių. Laukiu ne tik galimybės tapti jungtinio choro dalyviu, bet ir artimai pabendrauti su festivalio nuostabiosiomis dirigentėmis, be kurių renginį jau sunku įsivaizduoti. Jau keletą metų stengiuosi pats įsitraukti į renginio organizavimą, o šiemet ir 2000 km atstumas tam nė kiek nesutrukdė. Labai smagu kurti šią šventę Gargžduose ir girdėti gerus žodžius ne tik iš žiūrovų, bet ir pačių festivalio dalyvių ir dirigenčių. Žinoma, smagiausia dalis yra atlikti sudėtingus, įspūdingai skambančius kūrinius jungtiniame chore ir girdėti žmonių nuostabą bei plojimus – pasakiškas jausmas!“ – džiaugėsi svetur studijuojantis gargždiškis. Jis užsiminė, kad jau keletą metų norima festivalį plėsti, pakviesti dar keletą svečių iš Švedijos, galbūt surengti didesnį koncertą Klaipėdoje. „Tačiau viskas kainuoja, tad kasmet tikimės gauti kuo daugiau paramos festivalio plėtrai“, – vylėsi jis.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Daugiau straipsnių

Skip to content